Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Slátanina, která si hraje na velkofilm. Vizuály fajn, nezajímavý ("fantasmagorický" by bylo asi vhodnější slovo) scénář kvůli němuž herci ani nemají co hrát, vyústí v jakýsi příběh-nepříběh o čemsi a komsi, ačkoliv takhle dlouho po tom, co jsem ten film viděl (psáno asi o dvě hodinky později po shlédnutí) už ani pořádně nevím, o čem to bylo - toť mé vlastní pocity, nesuďte mně. //40%. Heathe, byl jsi fajn a ačkoliv patříš mezi mé oblíbené herce, v tomhle jsi hrát nemusel.//

Iron Sky (2012)

Na film jsem se díval s vědomím, že tady je ohodnocen průměrnými šedesáti procenty, proto jsem se bavil asi více než bych čekal, jen ten film nesmíte brát příliš vážně. Strašně se mi líbil styl nacistické měsíční základny, jejich "mateřská loď" taky perfektní, přesně takhle bych si to představoval, kdyby na tom bylo něco pravdy. Nemluvě o ztvárnění americké politiky a situace na summitu Spojených národů, sice jsem se během filmu zasmál všehovšudy dvakrát, nicméně úsměvných scén je tam více. Trvat to déle než hodinku a půl, asi bych se nudil, jenže díky kratší stopáži má film spád a ačkoliv je zápletka vcelku prostá (nacisti jsou na měsíci, chtějí zaútočit na Zemi, Země se musí ubránit), já jsem se bavil a těch 60% je fakt málo. //75%. Znova bych o vidět nemusel, ale při prvním shlédnutí jsem se skutečně bavil.// PS: <3 Julia Dietze (ten její přízvuk...).

Klub rváčů (1999)

No, co k tomu říct, abych jen neopakoval to, co už tu bylo vyřčeno tisíc krát. On je to docela fajn film, má myšlenku, technické zpracování na jedničku a herecké obsazení je výborné ve všech rolích. Nicméně samotný příběh mi přece jen přijde krapet překombinovaný, nesmíte o něm moc přemýšlet, protože když to uděláte, zjistíte, že to v podstatě smysl nedává. Každopádně hodně oceňuji maličkosti, jako třeba podprahové signály na začátku filmu, nebo zajímavé zpracování úvodních titulek, všechna čest panu Fincherovi. Jak jsem už psal, film je fajn. Nejvíc je fajn když trvá. Jakmile skončí a necháte si jej uležet v hlavě, už tak fajn není. //75%. Velmi kvalitní počin z dílny pana Finchera, po mnoha stránkách skvělý. Ale těch současných 88% tady na csfd? To vážně ne.//

Kokain (2001)

Příběh chamtivosti a nepoučitelnosti. Příběh o tom, že peníze ke štěstí nestačí a většinou vedou k většímu smutku. Příběh o někom, pro koho byly peníze vším a bez nich nebyl nic, což zapříčinilo jeho pád až na dno, kde si konečně uvědomil, že to jediné, co skutečně chce si už nikdy koupit nedokáže - lásku své dcery. //80%. Neskutečně skutečné.//

Kontraband (2012)

Docela podhodnocený film, přičemž mu ale není moc co vytknout. Jasně, není to nic co bychom ještě neviděli, nicméně film je solidně zpracovaný s vcelku rychlým tempem a v podstatě jediné co mi krapet vadilo je kamera, která je místy se svým zoomem a snahou chovat se co nejakčněji i během čistě výpravných částí docela otravná. Wahlberga příliš nemusím, ovšem role se ujal zodpovědně a ani k němu nemám výhrad. Obsazení ostatních charakterů a to zejména v případě Fostera a Ribisiho snad už ani nemohlo být lepší, ty role jim prostě sedly. Koneckonců, ač jsem od filmu moc nečekal, bavil jsem se. //80%, napínavá žánrovka s rychlým spádem a bezchybnou druhou polovinou filmu.//

Kronika (2012)

Dejte moc silnému člověku a dokáže změnit svět, dejte ji do rukou labilního člověka a dokáže jej zničit. Poukazují na to všechny filmy se superhrdinskou tématikou a velmi dobře se to dá aplikovat i do reálného světa, kolik už takových v historii bylo..? Mně se film vážně líbil, z outsidera bůh, z boha vrah. Andrew přišel ke své moci jako slepý k houslím, nenáviděl celý svět, protože si myslel, že svět nenávidí jeho, a proto se mu to rozhodl vrátit. Aktéři filmu nejsou typičtí hrdinové komiksů a právě tím mně film nejvíce pobavil, poslední komiksové trháky pracují na principu "nacpeme tam kupu slavných herců, hlavně ať to nemá žádnou myšlenku" a tohle myšlenku vskutku má. Akorát by se dal příběh více rozvést, všechno působilo trochu uspěchaně a nedotáhnutě.. ale vzhledem rozpočtu se dá mluvit i o vizuálně kvalitním počinu. //75%. Atypický film o nadpřirozených silách, lidech a jejich zkaženosti.//

L. A. - Přísně tajné (1997)

Velmi dobré krimi, takových se dneska už moc nevidí. Akorát by děj mohl být méně zmatený, s méně jmény - film neustále chrlí další a další postavy a po chvíli jsem se začal ztrácet, za to ubírám jednu hvězdičku. Jinak v podstatě není co vytknout, Oscar za scénář je oprávněný, ten za ženskou VR už méně - daleko více bych to přál Russellovi, který předvedl výborný výkon (ostatně jako vždy), ale nu což.... //85%. Vrchol kriminálního žánru.//

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Zdejší hodnocení se mi zdá trochu přemrštěné. Film nemá žádný originální nápad, podobný příběh už tu byl na sto různých způsobů, a přestože se tváří jako drama, vývoj děje je zcela předvídatelný. Jsem sice fanda Natalie a její výkon je jako obvykle bezchybný, nicméně pokud mám film hodnotit objektivně jako celek, pak se musím držet v mezích průměrnosti. //60%//

Lesní duch (2013)

Takovéhle filmy je radost hodnotit. Polovina vět obsahuje slovo "fuck", postavy jsou naprosto necharismatické a bez hereckého talentu (až si říkáte, jestli to i těm hercům nepřijde trapné..), "děsivé" momenty tu jsou všehovšudy tři a hororovými klišé to je narvané k prasknutí. Jakožto horor je tento film naprostým selháním, ovšem pokud máte rádi gore řežby a detailní záběry "až na kost", pak si asi přijdete na své. Já u těchto scén přivíral oči a musím je přivřít ještě více, ne-li je úplně zavřít, abych mohl dát alespoň 2*. //40%. Očekávaný remake hororové klasiky nemá mnoho společného s hororem a klasikou už vůbec ne.//

LOL (2012)

"Nejsou divní, jsou to Francouzi" Jediná věc, která mi na celém filmu přišla vtipná je klasická americká posedlost urážením Francouzů. Absolutně nic to nemá společného s komedií (u komedie očekávám humor), ani romantikou a drama? Pche... Takových podobných filmů amíci vyprodukujou padesát do roka, žádné terno se nekoná. Prej "LOL je autentickým příběhem.....", ale prosím vás, pánové tvůrci, dnešní teenageři nejsou dost cool pokud o panictví nepřišli nejpozději v patnácti, takže autentické to rozhodně není, blíže to má spíše ke sci-fi. Ach, drahá Demi, jakým hovadinám ses to zaprodala. //30%. Ukrutně pomalé, vágní, útrpné a ten příšerný chlapecký hlas Miley Cyrus...//