Newyorská romance (2013)

Podobně jako u Rudderless. Film, který mě okouzlil každým záběrem a každým novým mi byl milejší a milejší. Miluju tyhle malý filmy, ještě když si soundtrack zpívám několik měsíců potom. A Mark Ruffalo jakoby to ani nehrál. :-)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mel Gibson se po deseti letech vrátil za kameru, aby natočil (prozatím) nejlepší snímek roku. Tak realistické válečné scény, jaké jsou tady, dokázal podobně zobrazit snad už jen Spielbergův vojín Ryan. Myslím, že o tomto příběhu podle skutečné události, se bude ještě dlouhé měsíce mluvit. Proto doufám, že příště na Gibsonovu mistrovskou režii nebudeme muset čekat znovu dlouhých deset let.

Petrovi přátelé (1992)

Kenneth Branagh a jeho přátelé se jednoho dne sešli a dali tak vzniknout nezapomenutelné podívané, plné skvělých hlášek, černého humoru a výjimečných hereckých výkonů. Srdeční záležitost, přátelé...

Nebe (2002)

Dechberoucí filmový zážitek s oskarovým scénářem. U tohoto titulu musí zaplesat každé srdce filmového fanouška.

Sbohem, baby (2007)

Zrovna čtu knihu Live by Night od Dennise Lehana a už teď se nemohu dočkat dalšího Benova zfilmování. Affleck je dle mého největší režisérský talent. Řekl bych začínající, ale tenhle pán už bude mít na koňtě čtyři filmy a musím říct, že každý film je lepší a lepší. Režisérský debut Sbohem, baby, právě od Lehana mě doslova odrovnal, jak citově tak hereckými výkony. Casey kráčí ve stopách svého bráchy a společně tak dali vzniknout silnému filmovému zážitku. Z ponurého a krutého Bostonu mi mrazilo. Šokující, ale nezapomenutelný zážitek. Děkuji, pane režisére.

Whiplash (2014)

Husí kůže jen co někdo vysloví slovo Jazz. Tohle natočil o osm let starší pán? Nemám slov.

Před úsvitem (1995)

Dal bych si pár facek, když najdu film, který je starý stejně jako já a do dnešního dne, jsem ho neviděl. Before... je jednoznačně ta nejlepší romantická trilogie všech dob. Sunrise je přesně ten tip prvního dílu, při kterém už musím stahovat ten další. Každá minuta, každý dialog... naprosto úžasné, leč malinko naivní. Vážnost a dopadek staršího žití a manželství, si Linklater vybral až ve třetím díle. Chtěl bych se procházet s nimi a povídat si dlouhé hodiny. Alespoň Before Sunrise musí vidět každý, který v životě něco hledá. :-)

Dánská dívka (2015)

Opravdu ne. Chápu, že tohle téma si o zfilmování říkalo, ale pro mě je film naprosto zbytečný. Mám pocit, že v něm nic nefunguje. Jediné, co stojí za zmínku je Alicia Vikander, která má zřejmě slušnou hereckou dráhu před sebou. Doufám, že si Tom Hooper příště vybere něco důstonějšího a vrátí se do toho svého, takový následovník Králové řeči by určitě neuškodil. Dánská dívka mě nechala naprosto chladným a dívat se dvě hodiny na Redmyana, bylo naprosté utrpení.

Diagnóza: Šampión (2015)

Bravůrní drama s excelentím Willem Smithem v hlavní roli. Víc takovýchto pravdivých snímků! Stále nemohu uvěřit tomu, co vše skrývá americká historie. Ještě více jsem v šoku, když se tyto informace dozvím díky filmům. A Alec Baldwin byl také skvělý.

Focus (2015)

Je skvělé vidět po dlouhé době Willa Smithe v takové roli. Ještě lepší je ale sledovat jak tato režiserská dvojice zraje jako víno. Již potřetí si sepsali scénář a dovedli z něj udělat skvělou zábavu. Opět tu výborně funguje chemie mezi herci, tak jako u Lásky nebo Phillipa Morrise. Místy mi to připomínalo Dannyho parťáky a tvůrci se blížili režijní genialitě Stevena Soderbergha. Samožřejmě má Focus i horší pasáže (ne zcela uvěřitelný konec). Filmů s touto látkou je mnoho, ale u Focusu jsem si pořád říkal, kdo s kým sakra hraje? A o to přeci jde. Teším se na další snímek těchto šikovných režisérů.