Čerstvé guacamole (2012)

Skvělý animák o tom jak člověk může vidět svět. Lidská fantazie je neuvěřitelná. Stačí pár granátů pěkně odkoulovat a vzít jen dužinu, pár čerstvých basebollových míčků a nějaké to rajčátko. Pěkně nakostkujeme na drobné kostičky, vymačkáme jeden zelený golfový míč, přihodíme pár domečků a ošachujem. Podaváme s křupavými pokerovými žetóny.

Plán útěku (2013)

Takový hodně průměrný akčňák okořeněný Arnoldem a Sylvesterem. V minulém tisíciletí by to jistě byla top pecka, na kterou by se stáli hodinové řady do kin a VHS by byly v mžiku vyprodány. Dnes již však máme mnohem silnější konkurenci podobných filmů.

Klub poslední naděje (2013)

Co je na světě to nejcenější? No přeci lidský život, tak proč na něm pořádně nevydělat? Aneb jak nás léčí farmaceutické společnosti...

O královské stolici (2010) (amatérský film) odpad!

Opravdu nechutný amatérský "odpad"! Ovšem tohle není jenom tak nějaký odpad. Tohle je lidský a pořádně hnědý odpad! Vůbec nevím jak takový "film" může vůbec nést označení pohádka.

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks je skvělý herec a v tomhle filmu to byl právě on, kdo tenhle film dělal skvělým. Jen těžko si dokážu představit, že by kapitána hrál někdo jiný, to už by to asi nebylo ono. Začátek mi přišel poněkud průměrný. Uměle natahované scény bez náznaku nějakého napětí a akce. Ta přišla až po dlouhých a třiceti minutách čekání. Pořádný ráz chytá film až ke konci (což je trochu škoda). Nevím na kolik je tenhle film pravdivý, ale pokud aspoň trochu je, tak musím smeknout před pravým kapitánem Phillipsem. Ten má ale kuráž! /75%/

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Bože..jsou vánoce a oni tam daj takovou kravinu ://

Kick-Ass 2 (2013)

Superhrdinové ve skutečném světě nemohou existovat. To proto, že skutečný svět potřebuje skutečné hrdiny. Ne nějaké ucho v obleku, ale skutečného tvrďáka Ne teď vážně. Jednoznačně nejlepší film tohoto roku. No možná i toho předešlého a před předešlého. Marvel comix zaváleli! Tohle bylo MOC! Lepší než jakýkoliv komix film ever! 1000%

Příjezd vlaku na nádraží v La Ciotat (1896)

Záběr vlaku, který přijede do stanice. Každodení život. Ovšem uvědom me si, že se píše 19. století a jedná se o jeden z prvních snímků vůbec. Je to matka celého filmu!

Cesta na Měsíc (1902)

Naprostá filmová legenda. Předchůdce všech sci-fi a fantasy filmů. Je tomu již více než 110 co se tenhle film promítal a je až neuvěřitelné jak Méliès dokázal přenést na plátno své představy a jaké zde použil filmové efekty.

Goyovy přízraky (2006)

"Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí." Mistr Jan Hus