Komisař Clouseau na stopě (1964)

Tak jsem si řekl, že dám po mnoha letech Sellersovi šanci. Jestli jsem třeba nedospěl do jeho humoru. Bohužel některé věci se nemění a já musím konstatovat, že další šanci plánuji zase za hodně dlouho. Prostě mě jeho humor nic neříká a dokonce jsme se na tom shodli se ženou.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Krásná parodie, která nestárne. Reklamy nás otravují čím dál víc, takže divák zajásá, jak už je už tehdy shazovali. Herecké obsazení prostě skvostné a ústřední melodie parádní, ostatní hudební vložky též skvělé. Kult naprostý. 95%

Mezi námi zloději (1963)

Ani skvělé obsazení nestačilo vyvážit ostatní aspekty filmu, které se nepovedly. Už chápu, proč je ten film tak neznámý. 30%

Sedm statečných (1960)

Klasika. Co napsat nového o takto provařeném filmu. Krásní kluci a rychlé ženy, pardon, těch žen tam pro tentokrát zrovna moc nebylo. 90%

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Konečně jsme doplnili domácí sbírku DVD, tak jsem si tuhle klasiku připomněl. Rozhodně pořád na nejvyšší hodnocení, což k roku vzniku, klobouk dolů. 90%

Modrý kocourek (1959)

Čiaočing, to je smrtící jméno. Kočičky jsou to krásné. 85%

Měsíční pohádka (1958)

I když technicky je animace jistě zajímavá, pohádka se mi nelíbí. 35%

Stvoření světa (1957)

No ze začátku zábavné, pak už spíš otravné. A to po několika pokusech v různých letech, takže to není chvilkové rozpoložení. Ale je to originální počin i po letech, tak se zavřenýma očima dávám 4.

Ilja Muromec (1956)

Přes úctyhodné půlstoletí starý film vypadá docela obstojně. Sice děj je malinko zkratkovitý, ale záběry jsou kouzelné. Slušné tři hvězdy.