Třinácté patro (1999)

Bylo by opravdu nemorální srovnávat 13. patro s Matrixem! Proto se toho nedopustím. Ačkoliv po zhlédnutí navádí člověka k zamýšlení, nemohu hodnotit více než 3***. Děj začíná gradovat a být opravdu zajímavý až po polovině (o jaká škoda, že mě film začal před půlí nudit, proto pouze 3***). K varu mě dováděl i hlavní hrdina, a to svým "flegmošstvím" (a to jsem sám flegmatik). Prostě špatně vybraný Douglas Hall. Zkrátka a dobře bych film zařadil, ačkoliv to nemám ve zvyku, mezi průměrné sci-fi. To i přes to, že jsem po zhlédnutí opravdu začal přemýšlet nad tím, zdali jsem se někdy podíval tam, kam se opravdu nesmí!

Vyšší princip (1960)

Ani vyšší princip mravní mě nedonutí dát filmu pět hvězd. Z filmu jsem měl pocit jakési zrady, když jsem stále čekal na nějakou konečnou gradaci. Možná jsem už vymletý všemi těmi válečnými dramaty o lidské odvaze, ale toto podání Vyššího principu mě prostě zklamalo, možná tím, jak je to nafouklá bublina. Věřím, že kniha by si oněch 5/5 zasloužila, film však nikoliv. Myslím si, že si z něj za měsíc nebudu nic pamatovat.... Co mi přidává do plusu je tak krása mladé Brejchové a věta o tyranu. 3***

Drive Angry (2011)

Není třeba nad filmem jakkoliv složitě či jednoduše přemýšlet. Jen se s přáteli usadit hluboko do gauče a otevřít si flašku.

Přežít s vlky (2007)

Jedenáct let po vydání svého bestselleru – povzbudivého příběhu o malé židovské dívce putující napříč Evropou a žijící s vlky – autorka příběhu z Massachusetts přiznala, že celý příběh je hoax, neboli vymyšlený. Zdroj: boston.com

Siberut (2012)

O ničem. Bez pointy, příliš hrané, zmatená kamera a místy až směšný komentář (myšlen bohužel vážně). Z Expediční kamery 2013 jednoznačně nejslabší.

Z prezidentské kuchyně (2012)

Oddechovka bez nutnosti publika se nějak zapojit. Jídlo, kuchyň, jídlo, jídlo... Řekl jsem oddechovka? Myslel jsem příšerná nuda! //FFF, Světozor

Clarkson: Adrenalin v Alpách (2008)

Až příliš přeceněná práce. Clarkson celý svůj poslední speciál táhne opět sám, což je prostě poznat. Ačkoliv jsou Jeremyho vtípky a narážky směšné a na místě, James a Richard prostě chybí. A taky mu neodpustím fakt, že se po celou dobu zuby nehty snaží divákovi představit nejvzrušivější auťák, zatímco celý tento díl je opravdu nudný. Paradox. Mohl bych tady použít citaci z filmu. "I čtení bible je více vzrušující, než tohle." Maximálně dvě hvězdy, v porovnání s ostatními díly.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Zrovna jsem si ublinkl, musím se odhlásit.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Ne, prostě ne.