Hellierer

Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 následující >>
  • 26.12.2014  19:31
  Interstellar (2014)
  ****

  Ano mistře Nolane takhle opravdu ano. Nolan opět dokazuje,že není lepšího řemeslníka v Hollywoodu. Z tohoto filmu všemi stranami srší nápady a hlavně emoce. Film vás bude dojímat, kdy dojímat má. Fascinovat, kdy fascinovat má. Jeden z filmů roku i přes nedomrlou závěrečnou 15-ti minutovku.

  • 20.1.2015  19:13
  Interview (2014)
  ***

  V podstatě naprosto průměrná komedie s pár velmi vydařenýma gagama (Katty Perry, Take him out) a s výborným nápadem, jehož zpracování však stojí tak na půli cesty. Z této premisy se dalo vytěžit mnohem, ale mnohem víc. a kdo se těšil na odvážný film kritizující SK, ten ať si raději zahraje hru Homefront.

  • 19.2.2015  21:06

  Nářez. No prostě je to nářez. Jediná chyba tohoto výborného filmu, je jeho délka, respektive krátkost, protože u tohohle filmu bych klidně o půl hodinky déle vydržel. V kladech mohu vyjmenovat mnoho věcí, ale řeknu jen jednu - scéna v kostele!

  • 11.2.2015  10:05
  Kód Enigmy (2014)
  ****

  Další "oscarovka" tento rok a opět je to nečekaně připo**** drama/životopis. Musí se na začátek však říct, že se nejedná o prvoplánovou dojímačku, jako byl Lincoln nebo 12 let v řetězech, nicméně je to pořád to samé. Benedictovi snad poprvé v jeho kariéře nebudete roli věřit. Ostatní herecké obsazení hraje svůj standard a film vás ničím nepřekvapí, což je zapříčiněno tím, že je to podle reálných událostí. Na druhou stranu snímek rychle utíkal a po řemeslné stránce je dobře zvládnutý. Film byl na téma, které mě hodně zajímá. Takže kvůli tomu 4 hvězdičky (i když je to jen další oscarová rutina, která kdyby nevznikla nikomu by to nevadilo) a o třídu horší než Nightcrawler.

  • 26.12.2014  19:32

  Po sérii teen-filmů alá Hunger Games, Twilight a dalších z těchto nekonečných zástupů, přichází konečně film, který má své kvality a nebojí se být v tomto sub-žánru i temnější a drsnější. Samozřejmě dá se zkritizovat konec, který je poměrně otevřený. Na druhou stranu poměrně navnadí, protože divák chce vědět, co bude dál. Jinak se však jedná o zábavný a velmi rychle ubíhající film, který vás neurazí.

  • 6.6.2015  22:18

  Žijeme to ale v šeredným světě. Men,Women and Children je v podstatě feel-good movie, i když se v něm nedějí zcela košér věci (bohužel v dnešní době naprosto normální), což je nejspíše díky soundtracku. Je to film plný frustrace a v hledání sama sebe. Jakýkoliv dnešní dospívající se v tomhle filmu rozhodně najde. Reitman prostě umí :)

  • 29.3.2015  20:58
  Město 44 (2014)
  ****

  Nenechte se zmást přirovnáváním filmu k jiným jako Hunger Games,Twillight a podobné. Tento snímek je spíše dramatický Sucker Punch z 2. světové. Film je velice brutální a nemaže se s žádnou postavou a děkuji tvůrcům za ten výborný gore...a je tu zde i jedna velmi pamětihodná scéna (Krvavý déšť), co se mi opravdu vryla do paměti a nadchla mě. Poláci prostě umí.

  • 21.10.2015  18:37

  Tak tenhle film sem si pustil s tím,že budu koukat hodinu a dvacet minut na koninu v ranku Paranormálních Aktivit. Ale ono to nakonec nebylo tak špatné. Ano pořád se to pohybuje v tom,že v napínavých okamžicích se kamera rozmaže,sekne a tak ale zase díky provedení filmu ke to celkem snesitelné a hlavně konečně to vypadá trochu věrohodně. Co se týče příběhu i zde se hraje pořád ta samá "duchařská" písnička: Duch straší partu teenagerů a ti na sebe řvou...konec. Díky ale poměrně zajímavému provedení a nenásilnému občasnému humoru díky onomu provedení tento snímek pořád trochu vyčnívá od jiných hororů stejného typu. Za mě trošku silnější 3 hvězdy tedy I65%I

  • 11.2.2015  09:54
  Slídil (2014)
  ****

  Donnie Darko hraje Donnie Darka ve filmu bez Donnie Darka. Tento počin stojí a padá na výkonu Gyllenhaala, který tu hraje více drsnějšího Donnieho. Jake je zde bez jakýkoliv výhrad famozní a bez problémů utáhne celý film. Snímek oplývá úžasnou atmosféru, je krásně nasnímán a zajímá vás od začátku do konce. Bohužel jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu všemu chybí ty pověstné "koule".Trochu atypická "oscarovka" od které dostanete přesně to, co čekáte.

  • 29.6.2015  21:02
  Temný případ (TV seriál) (2014)
  *****

  Tak první sezónu považuji za jeden z nejlepších a nejlépe zvládnutých seriálů vůbec. Úžasná temná atmosféra ze které vám běhá mráz po zádech. Skvěle zahrané role v čele s dokonalým Matthewem. A jeden z nejlepších openingu vůbec. A civilní a velmi dobře zvládnutý závěr mě taktéž velmi potěšil. První Série= 100%. Druhá série je úplně jiná a velmi rozdílná oproti té první. Vymizelo zatahnuté počasí Louisiany a vystřídalo ho slunečno Kalifornie. Zápletka je pořád stejně zvrhlá a zapletená ale nemrazí vás až tak jako v první sérii. Ale upřímně není to vůbec na škodu. Je to sice jiné ale stále skvělé. Velmi dobře napsané dialogy a hlavní charaktery, které podtrhuje fakt,že v podstatě nejkladnejsi postavou je hlavní "záporák". Všichni herci hrají na stodeset procent a je to velmi vidět. Farell hraje už v podstatě svého nekladneho "hrdinu". Vince Vaugh hraje svoji vážnou roli taktéž velmi dobře a dokonce i Kitsh svůj part odehrává nadstandardně. Samozřejmě ale nejlepší postavou je dokonalá Rachel,která si svou drsnacku vyloženě užívá. (a nutno říci, že v této roli je opravdu sexy jako žádná jiná herečka) Druhá série= zatím 90% ( Dal bych i 95 ale to by nesměla být v druhém díle ta facka divákovi od tvůrců)

  • 26.12.2014  19:30
  Zmizelá (2014)
  *****

  Fincher stále nezklamal. Ba dokonce se ještě zlepšil, protože po pro mě slabším dramatu Social Network přišel film, který mě chytil a nepustil. Hltal jsem každou jeho sekundu. Tempo je správně plíživé, přitom film vůbec nenudí. Každá scéna působí tak, jak působit má. Pokud máte rádi chytré a působivé detektivky, rozhodně zhlédněte.

  • 6.10.2016  21:07
  Mama (2013)
  ****

  Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I

  • 11.9.2017  20:51

  No to zase jednou byla ptákovina. FF formát se dávno vyčerpal již u série REC (kde byl taktéž použit asi nejlépe), nicméně vidina autorů, že za málo peněz vydělají slušný balík, pořád motivuje točit nové a nové filmy z tohoto sub-žánru. Skinwalker Ranch však bohužel patří k těm slabším. Nezmiňuji již klasické, že je celý film v podstatě nic nevidíte díky ruchům, jenž mají za úkol, vyvolat v divákovi pocit autenticity. Nemusím snad ani říkat, že to navozuje pocity opačné. Nicméně je fakt, že tu zde byly alespoň nějaké herecké výkony, ne jako v ostatních filmech této kategorie. To však nemění nic na faktu, že to byla nuda k uzoufání.

  • 30.10.2016  08:51

  Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70%

  • 14.6.2015  12:12

  No co k této překrásné a dojemné "pohádce" říci. Je to špičková pohádka pro děti i dospělé, i když děti by mohli mít občas trochu problém skousnout určité scény. Je zde i ta neklasičtější romantická linka, která obsahuje snad všechny klišé, co existují. Přesto to díky scénáři a výpravě, nepůsobí tuctově. I95%I

  • 27.12.2014  22:41
  Doom (2005)
  ***

  A ona to zase taková tragédie není. Samozřejmě film se rozjede až v druhé polovině, ale poté už se jedná o docela slušný sci-fi masakr. Pokus o horor je chabý, ale když přijde na řadu střílení potvor, tak se na to krásně kouká zásluhou velké brutality. A když pak na řadu přijde first-person sekvence, tak se hráč dostane do nebe (popřípadě pekla). Takže vypnout mozek a směle do toho.

  • 26.6.2018  21:34
  Smrtihlav (1998)
  *****

  Smrtihlav je film, který připomíná proč je neskutečná škoda, že nové snímky od Proyase finančně propadli. Ten chlapec na to má a z režisérského hlediska mu opravdu nelze nic moc vytknout. Temnota, deprese a strach je z klaustrofobických uliček Dark City cítit z obrazovky až k vám do obýváku a ihned jste vtáhnuti do Johnova příběhu plného záhad a překvapivých zjištěních. Herci zde hrají jako o život, scénář vás stále táhne dál skrze celý film bez zaškobrtnutí až ke konci, který je správně silný, aby ve člověku nezanechal pocit neuspokojení. Za mě jasných 90% a rozhodně doporučuji všem!

  • 4.8.2018  14:32
  Vodonoš (1998)
  *

  Takový dokument ze života běžného voliče SPD a posluchače kapely Ortel.

  • 13.3.2015  19:18
  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)
  *****

  A já se prostě tomu neubráním...tenhle seriál je zde strašně podhodnocen. Uznávám, že první epizody byly celkem obyčejné, nicméně později se tento seriál dostal do velmi dobrých sfér. A když se na něj po těch letech koukám znova, je to prostě pořád stejná zábava.

  • 31.1.2017  10:36
  Vrána (1994)
  *****

  Asi nejlepší adaptace komiksu na trhu. Temná atmosféra komiksu je do filmu převedena až s děsivou přesností. Děsivost a zvrhlost města na vás každou minutou pokračující stopáže přímo čiší. Brandon Lee předvádí skvělý, herecký výkon a můžeme opravdu jen litovat, že svět přišel o takový talent. Příběh je prostý ale jako motor funguje dobře. Hlavnímu "hrdinovi" fandíte, záporák je naopak dostatečně slizký. Jedná se tedy o audiovizuální majstrštyk, který narozdíl od ostatních dílů, předloze ostudu opravdu nedělá.

  • 21.3.2015  07:45

  Celý film je prakticky dobře natočené drama, které je celou dobu napínavé. Pak to ale přijde, ve třetí čtvrtině filmu na vás vybafne scéna, které je až nechutně realistická a trikově zvládnutá. Natočena přesně tak, jak by měla tzn: mráz v zádech. Rozhodně jeden z nejlepších filmů s mimozemšťany, co sem kdy viděl.

  • 18.11.2017  22:10

  Naprosto dokonalé dílo. Formální stránka plná krásných krajinových záběrů, je doplněna vyloženě úžasným obsahem. Příběh o vzdoru a snech, jenž na konci nenechá ani jedno oko suché. Robin Williams předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry ( a že takových výkonů bylo) a mladičký Ethan Hawk je jen třešnička na dortu. Společnost mrtvých básníků je opravdu film, ke kterému je dobré se čas od času vracet. 100%

1 2 3 4 5 6 následující >>