• Fantasy

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Asi trochu nadhodnocuju, ale tohle je přesně to, co jsme po těch posledních sériích GoT potřebovali. Návrat do oblíbeného světa, syrového, surového, drsného, líbezně nasnímaného a maximálně atmosférického, navíc zatím zdá se opět skvěle napsaného. Casting na jedničku a rád zase někde vidím Rhyse Ifanse. No a Matt Smith perfektně slizký, kdy je evidentní, že se pro tyhle role narodil! Takže HBO perfektně nalákalo a já už se nemohu dočkat dalších dílů.

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Uff, tak tady ten časový skok už opravdu bolel a divákovi velice znesnadňuje orientaci a celkový zážitek. Pořád ty dialogy jedou, ale ta náhlost byla tentokrát až příliš agresivní a dramaturgicky zcela nezvládnutá.

Sandman - Naděje v pekle (2022) (epizoda)

Brilantně zaadaptovaný sešit, který i přes lehké vykastrování Johna Dee musel udělat radost snad každému fanouškovi předlohy. Už jenom kvůli konečně výbornému Luciferovi a Mazikeen.

Sandman - Nedokonalí hostitelé (2022) (epizoda)

Lehké změny oproti předloze, leč udělané s citem, aby se v příběhu orientoval i nečtenář. Čtenář si ale mezitím může rochnit v tom, jak je vše ostatní předloze věrné. Od designu až po různé jednotlivosti. Slast se již dostavila. Velká radost.

Sandman - Nonstop (2022) (epizoda)

U předchozí epizody jsem si stěžoval na jakousi vykastrovanost Johna Dee, v téhle si mě nicméně získal i v této podobě. Thewlis si to náležitě užil a nepříjemná atmosféra, kterou tato sekvence měla v komiksu, se nádherně povedla přenést i do seriálového zpracování. A to se více než cení!

Sandman - Spánek spravedlivých (2022) (epizoda)

Oproti předloze sice zkratkovité, avšak překvapivě věrné, což mi po zprzněném Zaklínači či Zámku a Klíč dělá velkou radost. Vizuál je navíc správně gotický, ačkoliv občas možná příliš moderní. Každopádně Tom Sturridge je skvělá castingová trefa, stejně jako Holbrook. Rozjezd tedy velice slibný a ačkoliv se zatím nejedná o vytoužený orgasmus, na další díly se těším.

Seveřan (2022)

Heilung: The Movie! Eggers se díky trochu přefouklému rozpočtu po povedené Čarodějnici a vynikajícímu Majáku pouští do lehce mainstreamových vod. Seveřan je totiž jeho doposud nejpřístupnější film, který nabízí veskrze skousnutelné vyprávění prostého příběhu o pomstě, který si dokáže víceméně bez problémů užít i běžný divák. Nicméně Eggers přeci jen stále zůstává Eggersem, tudíž recipienta a jeho pozornost stále dokáže vyzvat, a to skrze různé sugestivní výjevy či přímo scény, nechávající alespoň malinký prostor pro různé interpretace. Film navíc skvěle prodává syrovost a bestiálnost zdejšího světa, a to skrze vyloženě vytříbený audiovizuál, nabízející v podstatě dvouhodinovou erekci, ale i přímo skrze různé divoké výjevy a samotného Skarsgårda, jenž si tady díky své animální stránce dává roli své kariéry. Je proto velká škoda, že filmu v jeho druhé půlce trochu dochází dech, jelikož se vyprávění až příliš zjednoduší, tempo příliš opadne a hlavně do hry dorazí jakési emoce, s nimiž si pan režisér příliš neví rady, a možná ve skutečnosti ani nechce. Takže mohl to být neskutečný nás*r, takhle je to jenom nás*r. Ale rozhodně to vidět chcete!

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Kváknu a fláknu (2022) (epizoda) odpad!

Au! Kdyby se jednalo o nějaké What If?, proč ne. Ačkoliv to vizuálně bolí, boření čtvrté stěny je krkolomné a celkově trochu chybí chytlavost. Ale jelikož se jedná o oficiální kánon a pravděpodobně i hlavní vesmír, nejsem schopen přejít způsob, jakým bylo naloženo s Daredevilem. Charlie Cox je zjevně neskonale rád, že se k tomuto hrdinovi může vrátit (a my také), ale po tomto vystoupení se ještě více bojím o jeho plnokrevný návrat a případné vykleštění. Prostě pardon, ale ne!

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Prostě Jen (2022) (epizoda)

Zajímavé myšlenky a nápady jsou sice konečně přítomny, ale celé je to zabalené do tak protivného balení, že to hrozně bolí. Tatiany mi je líto, protože talent zjevně má a jako jediná je ze zdejší partičky sympatická, ale bohužel to na svých zádech neunese.