• Fantasy

Falcon a Winter Soldier - Pravda (2021) (epizoda)

Velké špatné. Rozhodně nemám problém, když se jenom povídá, ale musí se povídat o něčem, co mě zajímá. Přitom první epizoda mě bavila, ale tady to díky větší stopáží a ještě větší sterilnosti prostě nebere. Walker je špatně napsaná postava (přitom má potenciál), Zema nám odstřihli a ústřední duo zase tak zajímavé není, aby bylo schopné utáhnout 50 minut dialogů. No a ta rasová linka je zde vyloženě zbytečná.

Falcon a Winter Soldier - Celý svět se dívá (2021) (epizoda)

Zábavná a vygradovaná epizoda plná dobré akce a atmosféry. Nicméně závěr podle mého zbytečně uspěchán. Pořád se určitě jedná o silnou scénu, avšak její dopad mohl být daleko větší, kdyby onem přerod byl prokreslenější. Celý seriál si pak pro mě zatím krade Zemo.

Viktoriánky - Dotknutí (2021) (epizoda)

Pravděpodobně poslední kinematografická tvorba Josse Whedona v jeho kariéře (nebo minimálně na hodně dlouhou dobu) z pilotu nepůsobí špatně. Postavy jsou sympatické (ty zrovna Whedon vždycky uměl), svět má potenciál, akce je docela v pohodě a i ta lite Eva Green je fajn. Sice to občas působí trochu roztěkaně a humor častokrát nepadá na úrodnou půdu, ale určitě mě to zaujalo natolik, abych pokračoval ve sledování i dalších dílů.

Godzilla vs. Kong (2021)

Splnění všech nerdovských vlhkých snů a ultimátní blockbuster, který má překvapivě vstřícnou stopáž (na dnešní poměry), díky níž to uběhne jako voda. Vztah mezi Kongem a malou holčičkou, což je věc, u níž jsem očekával, že bude spíše otravná, zde nakonec funguje velice dobře i po emocionální stránce, a ani zbytek lidských hrdinů zde úplně neotravuje. Hlavní hvězdou jsou ale samozřejmě dva titáni, kteří si jdou po krku a když se to mele, tak se to mele opravdu pořádně. Je skutečně fascinující, kam až jsme se s vizuálními triky dostali. Do toho hraje řádně opulentní hudba, kdy si celou dobu bude člověk říkat, jaká to je škoda, že to nemůže vidět v IMAXu (snad kina brzy otevřou a tuhle flákotu tam uvedou). No a snad to bude mít dostatečný úspěch, abychom tu MonsterVerse ještě nějakou dobu měli. BTW: Rebecca Hall je stále krásná a nad Millie Bobby Brown taky budou slintat za chvíli všichni.

Ledová archa - Série 2 (2021) (série)

Sean Bean si svou roli egoistického psychopata vyloženě užívá, díky čemuž celou druhou sérii posouvá na úplně novou úroveň. Jinak se v podstatě jedná o více toho samého, jen je to rozmáchlejší, akčnější a přidávající další příběhové linky.

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (seriál)

Young adult wannabe Penny Dreadful, ale kvalitami je to spíše další Prokletá. Kriploidní hudba, nesympatické postavy na přes držku a příběh neskutečně hloupoučký. O akci pak raději nemluvím. Ne, takhle fakt ne. PS: Přílišná korektnost je poslední problém.

Falcon a Winter Soldier - Muž s hvězdou na hrudi (2021) (epizoda)

Změna tempa oproti předchozímu dílu byla natolik rychlá, že působila až nemístně, stejně jako ta rasistická vložka. Špičkování mezi hlavními hrdiny je nicméně zábavné, stejně jako jejich vyrovnávání se s nastálou situací, takže pořád fajn, ačkoliv teda výrazně sterilnější než Wanda.

Falcon a Winter Soldier - Nový řád světa (2021) (epizoda)

Nakonec daleko lepší, než jsem čekal. Akce je poskrovnu, ale tu úvodní bych klidně označil za strhující. Jinak mě ale těší daleko více osobnější rovina, kdy se prozatím jedná hlavně o drama dvou postav, které se vypořádávají se svými problémy. To se pravděpodobně velice brzy změní, ale pokud to zůstane alespoň do jisté míry při zemi, tak budu spokojen.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Ale jo, tak se to nakonec podařilo. Liga spravedlnosti nám byla původně předložena v roce 2017, kdy ji zprznil Joss Whedon. Po docela velké kampani a veletočích nicméně Snyder dostal druhou šanci, a tak nám aktuálně skrze službu HBO Max (u nás skrze HBO Go) předkládá jeho vizi, která má neskutečné čtyři hodiny. A z počátku nebudete vůbec nadšeni. Úvodních zhruba 40 minut totiž reprezentuje to nejhorší ze samotného režiséra, kdy se dočkáváme hromady rádoby epických momentů, pitomých dialogů, příšerných akčních scén, kterým vévodí divné zpomalovaní, a do uší je nám rvána dunivá hudba, mající jednotlivé momenty podtrhnout, ale ve výsledku z nich dělá jen podivné karikatury. Jakmile nicméně tento úvod pomine a vy se rozhodnete to nevypnout, tak se k vám dostane zbytek filmu, který šlape daleko lépe, akční scény už nejsou tak divné, rádoby epičnost pomine, detailněji se začnou prokreslovat postavy (Cyborg, Flash i Steppenwolf dostanou nějaké to houští, díky kterému vás konečně nebudou sr*t) a celkově vás to zaháčkuje natolik, že nakonec ty čtyři hodiny utečou jako voda. No a závěr? Ten je už pouhou třešničkou, u které se přistihnete, že vlastně chcete nášup 7/10. PS: Jared Leto si zde na ploše zhruba 3 minut spravuje svou reputaci ze Suicide Squad a dokazuje, že jako Joker rozhodně má co nabídnout. PSS: Četl jsem, že to někdo přirovnává k LOTRu. Z toho je mi dost ouzko. PSSS: Gal Gadot je zde příšerná.

Ranařky (2021)

Poselství je samozřejmě chvályhodné, avšak je zde do diváka vtloukáno tak neskutečně agresivně a nemotorně, že ho to velice brzy začne otravovat, stejně jako většina postav. A přitom je to škoda, jelikož lehké záblesky toho, že se mohlo jednat o příjemnou jednohubku, tu jsou. Ale bohužel.