• Fantasy

Nadějná mladá žena (2020)

Lahůdkový soundtrack, super Carey Mulligan a aktuální téma, zabalené do zábavné formy, díky níž to pěkně odsejpá. Jen možná trochu škoda, že se nešlo více na dřeň. Nicméně bonusové body za konec.

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Ted Lasso (2020) (seriál)

Překvapení roku. Ačkoliv je pro mě fotbal naprostá španělská vesnice, tak tohle příjemné komediální drama osloví snad každého. Hlavním tahákem je samozřejmě energický a skvělý Sudeikis, nicméně i ostatní postavy velice rychle přirostou k srdci a všechny jejich strasti i úspěchy prožíváte s nimi. K tomu navíc obrovská porce upřímného lidského humoru, který člověka v těchto dobách vyloženě pohladí. Jednoduše báječné! EDIT: Po třetí sezóně - nejlepší seriál posledních několika let. Vrchol seriálové tvorby a projekt, který s každým dnem dokáže proslunit i ten nejposranější den.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Ale jo, i druhá sezóna byla fajn. Sice už je pryč onen moment překvapení (ačkoliv čtenáři komiksu věděli, co zhruba mohou čekat), ale pořád to v rámci komiksovek šlape skvěle, přičemž kvituji, že se zde jde ještě více na dřeň než u první série a nalezneme tady pár opravdu čvachtavých momentů. Jen teda pořád nevím, jestli ten Urban toho Butchera příliš netlačí. Každopádně, co si budeme nalhávat...seriál si pro sebe stále krade Antony Starr jako Homelander, takže mu tvůrci dávají vlastně i o něco větší prostor než naší ústřední "Bandě", a to mi nevadí. A samozřejmě potěší těch několik pomrknutí na znalce předlohy (což možná i občas zamrzí, jelikož Love Sausage by mohl být velice vítaným nováčkem).

Chicagský tribunál (2020)

Hvězdně obsazené drama pod taktovkou Aarona Sorkina, které se vlastně téměř celé odehrává v jedné soudní síni, dokáže nečekaně strhnout, za což můžou dobře napsané neutuchající dialogy a sympatické postavy. No a pokud člověk není obeznámen s událostmi, jenž se ve filmu řeší, tak se mu daří i poměrně dobře napínat. A díky stálé aktuálnosti tématu dobře rezonuje i v dnešní době. PS: Překvapivě tu Eddie Redmayne není otravný, jak běžně, takže pokud ho máte za normálních podmínek problém překousnout (a já se vám nedivím), tak tady budete nejspíše v klidu.

Lovecraftova země (2020) (seriál)

No jo no, tak to nakonec byla srágora, kterou ani ty občas dobrý nápady nezachrání. Stačí se kouknout na osmou a devátou epizodu a člověk o nic moc nepřijde. Přeplácané, extrémně nekonzistentní a častokrát nudné.

Boratův navázaný telefilm (2020)

To překvapení a šok, který doprovázel první díl, je logicky pryč, ale Cohen našel poměrně dobrý způsob, jak navázat. Bál jsem se, že přidání jeho dcery jako druhé hlavní postavy bude trochu zbytečné, ale nakonec tam vůbec nevadí a samozřejmě je tato postava i strůjcem několika povedených gagů. Jejich kvalita je pak dost proměnlivá, ale těch povedených je asi více. Taktéž je to více politické, než jak to bylo u prvního dílu, kdy tady dost zamrzí fakt, že se zde naváží v podstatě jen do jedné strany, což je možná trochu škoda. No a samozřejmě výsledná pointa docela pobaví. Takže kult, jaký se stal z původního snímku, tady úplně nehrozí, ale jako poměrně nekorektní (mohlo se jít daleko více na dřeň) zábava to funguje.

Lov (2020)

Pekelně zábavné akční béčko s podtóny politické satiry, které si šikovně pohrává s diváckými očekáváními a nabízí příjemně šťavnatý gore. Díky krátké stopáži vše svižně odsejpá a povedené řemeslo zaručuje neutuchající zábavu.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Míchání přestřelenosti s vážným tónem je velmi těžká disciplína (kterou si skvěle osvojil třeba seriál Barry), nicméně nejnovější DC film to bolestivě nezvládá. První polovina je skutečným utrpením, v níž chybí cokoliv, co by ji dělalo nějakým způsobem zábavnou. Margotka jako Harley je otravná, ubulená a na přes držku (je evidentní, že jako hlavní postava jednoduše nefunguje) a McGregor je jako Black Mask nudný. Druhá půlka už je alespoň o něco lepší, jelikož se o slovo začne hlásit skutečně hodně fajn akce (ještě aby ne, když na filmu spolupracoval i Chad Stahelski), kdy třeba celá sekvence vysvobození z vězení je opravdu super a nechybí ji nápady, stejně jako finále v parku. K tomu se ještě objeví Mary Elizabeth Winstead, která je boží jako vždy. Žel, kromě těchto věcí se jedná o čirou nudu, která frustruje tím, že by to ve správných rukách mohlo být o několik řádů lepší.

Yes Day (2021)

Čekal jsem příjemnou rodinnou taškařici a tu jsem vlastně dostal. Jenom to teda celé působí více křečovitě, než jsem očekával, přičemž konec je tak neuvěřitelně umělý, že se vám jednoduše budou protáčet panenky. Ale ta nejstarší dcera byla vyloženě kusanec, takže dobrý.