Céline (2008) (TV film)

Může být něco nudnějšího než samotný život Céline Dion? Ale jistě...přece tento televizní film o jejím životě z produkce Hallmarku! A titulní píseň k Titanicu nemám opravdu hodně rád.

Salamandr (1981)

Po tom, co jsem si tady o filmu přečetl, je to tedy velké zklamání. Dost dobře nechápu, co zajistilo kultovní status filmu v této zemi. Prkenní herci (jimž vévodí zejména tragický Nero), rozvleklý, nudný a překombinovaný děj s minimem akce a celé to rozhodně nezachrání ani starý český dabing. Avizované scény s Paulem L. Smithem v roli "chirurga" jsou už dnes k smíchu a nevyděsily by ani batole. Pokud chcete vidět opravdu bestiálního Paula L. Smithe, tak si pusťte Půlnoční expres a ne tuhle kašpařinu, která si hraje na thriller.

Klid noci (1982)

Film si jako dítě z TV nepamatuji, ale při jeho sledování na mě stejně dýchla jakási nostalgie...ta atmosféra tajemna 70. a raných 80. let, jak ji známe z amerických filmů tady rozhodně je. Film ale na mě působil jako ničím příliš nevybočující krimithriller s několika lekacími scénami a slušnými hereckými výkony (líbila se mi především Meryl Streep). I já jsem se párkrát lekl (na konci scény s holčičkou ve snu a při finálním odhalení vraha, které je jakjinak než překvapením). Napětí jsem zažil zase při scéně přihazování v aukční síni...jen škoda, že tam takových scén nebylo víc, jinak bych klidně * přidal.

Horská dráha (1977)

Velice solidní thriller, který díky dějovému spádu nestačí nudit. Permanentní očekávání katastrofy na samo o sobě tak nervydrásající atrakci, jakou horská dráha je, opravdu udrží divákovo napětí. V mezihrách mezi akcí zase dokáží pozornost utáhnout výborné herecké výkony, zejména George Segala v roli bezpečnostního dozorce nad zábavními parky. Film všem doporučuji, jde o poctivou filmařinu ze staré školy, která ale v tomto případě nezestárla.

Pohlaď kočce uši (1985)

Snaží se to být hezké, české a plné písniček, ale je to zároveň velmi, velmi jednoduché, naivní až hloupé. Oddechové filmy ano, ale zase tak velký oddech jsem nepotřeboval....

Dvanáct (2007)

Už dlouho se mi nestalo, že bych měl chuť opustit sál kina ještě před skončením filmu, ale v tomto případě jsem odtam prostě utéct musel. Moje očekávání byla nemalá, vždyť mnozí dokonce mluvili o tom, že tento remake svoji geniální předlohu překonává! Velmi odvážné tvrzení, vezmeme-li v úvahu jak výborný a nadčasový film 12 rozhněvaných můžu je. Dostalo se mi ale jen rozvleklé nudy, plné patosu, životních mouder a příběhů nejrůznějších postaviček ze současného Ruska, které jen rozmělňují dějovou linii filmu a neskutečným způsobem otravují vzduch. Člověk se v ději za chvíli ztratí a osud i příběh obviněného Čečence je mu u zadku. Velké zklamání a nějakou dobu zase žádný ruský film vidět nemusím.

Lovec (1980)

Poslední film Steva McQueena, který natočil před svou smrtí, je u nás prakticky neznámý. Nebyl nikdy uveden v žádné z našich televizí ani nevyšel na dvd. Jako Stevův latentní fanoušek jsem na něj byl o to víc zvědavý a jelikož má očekávání byla na nule, překvapení bylo veskrze příjemné. Stárnoucí Ralph Thorson, přezdívaný "Táta", už má svá nelepší léta za sebou, ale stále platí mezi "lovci lidí" za eso. Lovci lidí rozuměj ty, kteří využívají nezrušeného dodatku Nejvyššího soudu z roku 1872 a na kauci propuštěné a následně uprchlivší delikventy pronásledují i napříč americkými státy, chytají a přivádějí zpět do basy. Nejde sice tedy o věc ilegální, ale koncem 20. století již lehce přežitou a patřící do dob dávno minulých (občas to totiž lovení jedinci nemusejí přežít), stejně jako Táta, který jako by se taky do nové doby nehodil. Jezdí ve starém autě (mimochodem je dost mizerný řidič a se spojkou si moc netyká), sbírá modely starých vláčků a letadel a nemá důvěru k ničemu, co nemá za sebou alespoň 20 let existence. Bolí ho taky občas záda a už by se spíš viděl někde v ušáku u krbu, s kočkou na klíně...taky na to má věk, ale místo toho se musí pouštět do akcí, při kterých jde kolikrát o krk a to nejen jemu, ale i všem okolo. A aby toho nebylo málo, tak s minimálně o dvacet let mladší manželkou čeká dítě a to dá jednomu taky zabrat. Přestože jde o thriller, tak se nebere moc vážně (např. scéna, ve které Táta honí delikventy po poli v kombajnu nebo Táta na lekcích pro budoucí rodiče), tak napínavých momentů tam je taky pár (např. téměr finální slušná honička po střeše vozu chicagského metra). Pro mě solidní zábava s příjemným McQueenem, kterého můžu vždycky ,a tak dávám 4* (70%). Pro nefanoušky Steva či ne tak vstřícně naladěné diváky jako jsem byl já, to vidím na 3*.

Nebezpečný útěk (1990)

Film si po většinu času dokáže udržet spád a napětí, což vůbec není málo. Hackman jako vždy výborný. Celkově velmi solidní béčko s klaustrofobickou atmosférou uzavřenosti v jedoucím vlaku, která funguje velmi slušně Já byl spokojen, takovéhle B kousky můžu kdykoliv.

Let It Be (1970)

Jakkoliv z tohoto dokumentu nedýchá nijak zvlášť příjemná a pohodová atmosféta, která ostatně mezi rozhádanými členy skupiny v té době už dávno nebyla, tak Beatles jsou holt Beatles. Takže za 5.

Quo Vadis (2001) odpad!

Toto je polský vekofilm? Brrr!