Resident Evil: Odveta (2012)

(Na přidání následujícího komentáře jsem čekal několik let) What the fuck did I just saw?!! Připadal jsem si jako při sledování akčního remaku filmu The Room, z kterého někdo udělal debilní počítačovou hru, v níž ovšem pouze sledujete, co se děje (spíš "co se to dop/dele děje"). A krom hudby, která se mi kupodivu líbila, nebylo lautr vůbec nic (až na jednu fight scene), co by mě nutilo ten "film" vidět znovu. Smích diváků v průběhu projekce nechť je toho důkazem. P.S. Už vím, proč jsem se se svými třemi body dostal na ČSFD projekci.

Juan de los Muertos (2011)

Škoda, že nebyl větší rozpočet. Někdy je to až bolestně znát. A ta kubánská hudba, která zněla skoro neustále, mi jako člověku, kterému latinskoamerické rytmy rozvlní jedině svěrač, k dobrému pocitu taky moc nepomohla. Ovšem vše ostatní dohání, jak se u komedie sluší a patří, vtipem! Zombie představováni jako disidenti a antisocialističtí živlové. Nechtěné harpunování a střelba do řidiče. Přehršel hlášek, krve, násilí a vůbec utahování si s Kuby, Kubánců a režimu. A otázka: "Proč někteří běhají a někteří ne? Nevím, nikdo mi to nevysvětlil," potěší.

Avengers (2012)

Zatracenej Nolan! Díky němu jsem zapomněl, jak má vypadat pravá komiksárna! Celou dobu jsem si řikal: Co to kýrva je!? Tohle přeci normálně nemůže fungovat!!! A když se vznesla do vzduchu pomocí 4 obřích rotorů super obří letadlová loď, došlo mi, že tenhle film je komiks. Je hravý a je superhrdinský se vším všudy. Akce v osobních soubojích se mi příliš nepáčila, ale jakmile se začalo ničit město, byla skvělá!..a hlavně onen dlouhý na "jeden" záběr točený záběr z bitvy, v kterém se postupně představili celí Avengers a jejich jedinečné bojové styly. Jossi máš to za jasných *****

REC 3: Počátek (2012)

Razantní odklon od série. Paco, stejně jako vzpouzející se puberťák, si to udělal (zřejmě) tak, jak to má rád. Tzn. černohumorná krvavá zombie parodie...Jinak doufám, že tenhle film je jen taková oddychovka před Jaume Balagueróho apokalyptickým finálem, které se (doufám) bude držet prvních dvou dílů, protože tohle je určitě nejhorší díl. SPOILER: Ještěže to Sponge John schytal, protože při jakémkoliv záběru na něj jsem se musel smát :-)

Procitnutí (2012) (seriál)

Skvělý nápad, skvělá kamera, David Slade je tu hodně znát a samozřejmě všemi chválený Isaacs. Plus obrovská pochvala hudebním skladatelům Klimek&Heil (např. Parfém: Příbeh vraha). Obrovská škoda, že tenhle seriál musel skončit už po 13 dílech. Epizody, kde hlavní hrdina začíná blouznit a odkrývat spiknutí, jsou neskutečně atmosférické - drsná detektivka, až horové halucinace, úzkost, beznaděj.... Proto mi v závěru seriálu proběhlo hlavou: Co kdyby Slade a Isaacs spolu točili Max Paynea?

Útěk z MS-1 (2012)

Kdyby si film udržel styl první půle, bylo by to na silné 4 hvězdy. Jenže ono to postupně sláblo, sláblo a konec to celé "zabil"... P.S. Guyovo hlášky jsou opravdu vtipné!!! a Gilgun je asi vážně magor

JFK (1991)

Neuvěřitelně přesvědčivý film, který podává všechna (sami si dle libosti doplňte uvozovky) fakta srozumitelně a s nevídanou naléhovostí. It's up to you! ....Tommy Lee Jones jako bílovlasá homosexuální svině vládne....

Baraka - Odysea země (1992)

Audiovizuální klenot, který mě naprosto odzbrojil. Meditativní masáž pro všechny smysly vyprávějící o životě na Zemi a vše co se ho týká. A samozřejmě kritický pohled na moderní společnost. Vykořisťování, ničení přírody, urbanizace, lidé v továrnách, jako zautomatizovaní roboti. A po té zase nádherný, vesmírný klid.

Nedotknutelní (2011)

Je možné, že zdejší hodnocení je nadsazené, ovšem film je opravdu kvalitní. Dojemný (to je občas jeho největší vadou, ale oproti ostatním dojákům, se tu na pilu tolik netlačí), vtipný (černohumorné narážky typu: "žádné ruce žádný bonbon" nebo "asi vstal špatnou nohou," opravdu potěší). Opravdu hodně se mi líbila hudba, který mi připomínala tvorbu Thomase Newmana. Hodnocení někde mezi 4 a 5 hvězdami...

Povinnost a čest (2012)

Čekal jsem akční nářez....viděl jsem snahu o herectví, slyšel tolik "dramatických" proslovů, že jsem chvílemi přemýšlel, že se opravdu dám k námořnictvu a akce? nějaká tam byla, ale z nějakého důvodu mě prostě neoslovila...možná za to mohla snaha se co nejvíce přiblížit skutečnému boji. Ale plusem jsou určitě záběry z první osoby. Jen škoda, že jich nebylo víc.