Zúčtování (2016)

Zrovna dnes jsem si říkal, že takovéhle akční nálože už dneska těžko pohledat. A pak jsem narazil na tenhle skvost, který mě totálně nadchnul. Film může fungovat i jako takový vzkaz, který má dát povědomí o dané nemoci, a to je vždycky jedno velké plus. Je to přesně ten druh filmu, ze kterého nemůžu spustit oči a už dlouho jsem si po shlédnutí neřekl: "Tak na tohle se zanedlouho podívám znova".

S čerty nejsou žerty (1984)

Pohádky moc nemusím, ale tohle je jedna z těch, na které se vždy rád podívám. Skvělé herecké výkony a na pohádku za mě hodně dobrý příběh.

U pokladny stál... (1939)

Nejlepší film s Vlastou Burianem. Pro mě srdcovka. Na tohle se můžu dívat pořád.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série... Popravdě mě moc nebavila, ze všech stran jsem však slyšel, že se seriál rozjede, tak byla nezbytnou. Ve výsledku ji hodnotím jako důležitou pro následný vývoj, také byla krátká. 2. série... Obchod se rozjíždí na plné obrátky a to je ten seriál, na který jsem se těšil. Vzestupy i pády končí Waltovou operací a rozvodem.. 3. - 5. série jasně ukázaly, proč je tenhle seriál 17. nejlepší na ČSFD, pro mě rozhodně v TOP 10. Plno zvratů, nečekaných zápletek. Co mě ale nejvíc překvapilo, byl psychologický posun hlavního hrdiny. Jak jsem od začátku fandil tomu nezkušenému učitelovi dodržujícímu zákony, tak tomu králu perníkového podsvětí Heisenbergovi jsem přál brzký konec. Na tomhle seriálu je další pus to, že si můžete vybrat svého hlavního hrdinu, protože je jich tu několik. Kdo nakonec vyhrál je však otázkou. Když nad tím tak přemýšlím, je to možná nejlepší seriál, který jsem viděl.

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

Přesně zachycemé lidské priority dnešní doby, pro virtuální slávu a views jsou lidé schopni dělat cokoliv. Bodíky přibývají stejně jako obdiv veřejnosti k jejich majiteli. Geniální díl.

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Tak tohle mě hodně baví, příběh, který sice i po svém konci zanechává otázky, ale tvrdá realita dneění doby se ukázala v celé své kráse.

Whiskey Cavalier (2019) (seriál)

Seriál z prostředí, které mě hodně bere. Sympatické postavy, rozvíjející se příběh, i když dost laciný. Jednotlivé díly jako přes kopírák. Přesto jsem se na seriál rád díval a klidně bych uvítal druhou sérii.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

První dvě série perfektní, skvělá dvojka v hlavní roli, v první sérii se seznamujeme s hlavními postavami, v druhé už naplno probíhá příběh v pozadí každodenních případů LAPD. Vím, že byly problémy v zákulisí, ale po druhé sérii měli seriál ukončit. S.W. Scotta mám hodně rád, ale seriál to posunulo někam, kde stagnoval nebo dokonce mírně klesal. Přesto tam byly skvělé okamžiky. Celkově to stačí na 5*, protože první dvě série neměly chybu.

Černá listina: Vykoupení (2017) (seriál)

Za mě super spin-off, 8 dílů stačilo, klidně mohli udělat v dalších sériích jiné spin-offs na jiné téma. Tahle dějová linka mě zaujala. Mám ale pár výhrad, kvůli kterým musím dát o hvězdu méně: Hlavním problémem pro mě je malé rozvinutí dějové linky, v 8 dílech jsem čekal trochu víc. Navíc se vlastně nevyřešil problém, který Tom jel řešit - proč se octl bez rodičů - , ještě k tomu příběh zůstal otevřený, a popravdě jsem konec na 100% nepochopil. Nicméně, spin-off jsem viděl po shlédnutí 4. série v době, kdy už se vysílá série sedmá. Dostalo se ke mě, že minimálně jeden díl téhle lince bude v páté sérii věnovaný, takže následně možná změním hodnocení, pkud se tyto dějové nesrovnalosti vyřeší.

Srážka s láskou (2019)

Šel jsem v pátek večer do kina a ohledně filmu jsem se nechal překvapit. A musím říct, že film mě překvapil velmi příjemně. Mix romantiky, komedie a takového toho druhořadého amerického street filmu ve výsledku u mě vyvolal takové nadšení, že bych na něj zítra šel klidně znovu.