Twilight sága: Zatmění (2010)

Dost možná lepší díl jak první, každopádně lepší než druhý. Je tu konečně pořádná dějová linie, a neřeší se 2 hodiny pouze jeden malý problém, o kterém se hodinu a půl hovořří, ve zbytku času koná. Jo, takhle by to šlo. 4*

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

No tak horší než jednička, nicméně kvalitní pokračování, jen doufám že další díl neklesne o tolik jako tenhle, neboť tohle už je na hranici. 3*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Však tohle je jiná káva, můžu říct, že je to nejlepší díl celé série. Z pohádky je naprosto akční film, Rekapituluje se celý děj, vzpomínky na první díl (např. Finnegan...měnil vodu v rum atd.) Prostě dojemný konec jedné velké éry. Kam se nám to posunulo? Obrovské rozdíly mezi pohádkou, což byl 1. díl a skoro horrorem, což je díl poslední. Úžas, úžas, úžas.. Dávám 5*, nad tím sem nepřemýšlel ani vteřinu. Luxus, s Harry Potterem jsem prožil dětství a jsem spokojen. Zajímavé je, že během sedmého dílu (myslím obě dvě části) Harry téměř není v Bradavicích, o hodinách nemluvě.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Takže, tenhle film jsem viděl ve 14 letech, a už tehdy jsem film hodnotil jako dnes. Kdybych neměl tolik rád filmy o Harry Potterovi, bylo by mé hodnocení nižší. Sedmé pokračování je vlastně jen přípravou na závěrečný díl, nikam se neposuneme, pouze se obeznámíme s okolnostmi.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tady poprvé vidíme svět mudlů, začátek se odehrává celý v normlálním světě, což tu ještě nebylo a myslím, že je to velký posun. Celkově se úroveň filmu ještě zvedla, a tak je lepší než předchozí díl. Zde už nevidíme Harryho na hodinách, ale především se svými přáteli, nebo Brumbálem. Prostě série se dostala někam úplně jinam a já dávám 5*.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Naprosto nový nádech, Harry dospěl, už to není žáček jako všichni ostatní, ale především muž, který musí zabránit svému nepříteli ovládnout kouzelný svět, hodně lidí už k němu nevzhlíží jen jako k legendě, ale především k vůdci, který je má co naučit. Začíná zde i láska dospívajících. No v necelých 11 letech jsem spoustu věcí nechápal, s odstupem času to ale vidím jako první z těch lepších filmů o Harry Potterovi. Dávám 5*.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tohle bych asi ve věku prvního dílu vidět nemohl, idyla pohádky skončila, stává se z toho akční film, trochu rodinného tu ale přecijen zbylo. Stále tu máme pohádkový svět, ale v plné kráse se nám tu ukazuje také temná síla a boj dobra se zlem začíná být jedinou prioritou filmů o Harry Potterovi. V 9 letech nejúžasnější film co jsem kdy viděl, dnes trochu horší než díl předešlý, ale i tak se na něj rád podívám.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tady to začalo nabírat na obrátkách, poprvé viděno v necelých 8 letech v kině. Změna režiséra výrazně pozměnila pohádku pro malé děti na temnější prostředí určené spíše pro dospívající. Každopádně změna rozhodně k lepšímu. Harry a jeho kamarádi byli pro mě srdcovka. Tady musím dát 5*. Fakt ještě úžasnější než předchozí 2 díly.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl jsem viděl v kině v 6 letech!! Líbilo se mi to hrozně moc, všechny scény, bylo to pro mě úžasný, no nutno říct že nějakou dobu potom sem se bál i na záchodě aby z nádržky nevylezl had :D No, film dnes hodnotím jako lepší než jedničku.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tak hodnotím po shlédnutí celé série, poprvé jsem tento film viděl v nějakých 8 letech, no dobrá pohádka, rodinný film, s pár pasážema, kterých jsem se fakt bál. Ale jinak opravdu film pro celou rodinu. Nicméně Harryho jsem měl vždy rád.