Čarodějnice (2015)

Čarodějnice podle traileru vypadala jako nářez, ale přináší pouze nudu a nudu. Nestane se prakticky nic a závěr je hodně zpackanej. Nepřijde ani žádná lekačka, dávám jen hvězdičky za pár chvil tíživé situace, kdy se hledá, kdo je vlastně tou čarodějnicí. Jinak nemám co bych vyzdvihl.

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad)

Prozatím zůstávám u průměru tří hvězdiček a uvidím jak dál. Tenhle projekt se určitě nemusí zatracovat, protože když už nic jiného, tak někoho aspoň napadlo moderní reality show dát trochu smysluplný rozměr tím, že jí zasadí do nějaké historické doby, čímž divákům, kteří se jinak nezajímají o historii, mohou ukázat krom zábavy i trochu vzdělání. Neříkám, že rodina prožívá všechno, tak jak to bylo v Protektorátu Böhmen und Mähren, ale tvůrci se je snaží v rámci možností do této doby přenést jak jen to jde, což se jim docela daří. Rodina Lustigových poslouchá Londýn, odvádí vypěstované, kontroluje je gestapo, nakupuje za draho, tak jak to OBECNĚ asi bylo. Tuto šou hlavně neberte jako stoprocentní historické reálie. P.S. Na babičce a dědovi Lustigových krásně poznáte, že to v nich po těch všech letech je a ani já jsem nebyl nadšenej, když je navštivilo gestapo a začlo se chovat jako parta hovad. Z hlavy nám to nikdo nevymaže.

Jan Hus (2015) (TV film)

První díl 50%, druhý díl 60% a třetí díl 80%, takže bych měl dát tři, ale já dám čtyři za úplné finále, které bylo výtečné, ale také za to, že většina lidí tady film zase hodně poplivala. Zbytečně. Trilogie graduje a to je velmi dobře. K dalším pozitivům přidávám jednoznačně herecké výkony (Hádek, Javorský, Kňažko, Dlouhý a představitel Štěpána Pálče). O stupeň horší byl představitel papeže, tomu jsem opravdu moc nevěřil. Podle mého se film docela držel historických reálií a nezajížděl někam úplně mimo, ale nemůžu se zbavit dojmu, že Vávrův Hus na mě zapůsobil mnohem více emotivně, ale nelze tyto dva filmy srovnávat. Jako Čech jsem rád, že jsme vůbec tenhle film po tolika letech dali dohromady a ukázalo se, že je kvalitní.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Očekával jsem moc a pak jsem byl zklamán. Někde jsem slyšel podtext k tomuto filmu, kde zaznělo toto motto: "Letos o Vánocích nepoteče punč, ale krev." Abych řekl, tak krev sice tekla, ale nebylo jí tak moc, jak bych čekal a navíc jsem si prostě myslel, že pokud film nese název Krampus, tak půjde o to, že Krampus bude v hlavní roli a bude masakrovat všechno okolo, co se pohne, tak proč sakra je Krampus pouze šéf a nechá vraždit svoje sluhy, i když nevypadají špatně a šlo o celkem vtipný nápad? Nebylo to špatné, ale k filmu mám tuto velkou výtku, kvůli které musím hodně srazit hodnocení dolů.

Posedlá láskou (2015)

Bylo to dobrý a mělo to všechno, co jsem od filmu téhle kategorie čekal. Amanda Detmer v roli matky byla stíhačka, až byla svým chováním protivná a byla opravdu "na pěst" a Dina Meyer v roli nadržené zkušené ženy, která si našla zajíčka, zahrála psychopata na jedničku. Sam Lerner v roli puberťáka byl trochu mezi nimi, takže jeho výkon nehodnotím, ale faktem je, že film opravdu není tak špatný, jak se tu píše. Ano jistě, chyby tam byly, ale tady rád přimhouřím oči. Člověk nechce furt jenom u filmů přemýšlet. Někdy stačí se jenom bavit no ne?

Sedmero krkavců (2015)

Já jsem nadšen, tato pohádka je po dlouhé době zase pohádkou, na kterou se vždy rád podívám. Nádherná příroda, podmanivá hudba a vytříbený supersympatický herecký výkon Marthy Issové, která zazářila společně se Sabinou Remundovou. V pravé chvíli je to vtipné, v pravou chvíli je to vážné a je to natočené podle citu, takže vše prostě působí velmi přirozeně. Opravdu pokochání.

Vánoční horor (2015)

Tady bez rozmyšlení švihnu za pět a nebudu vůbec váhat, protože každý příběh měl svojí nezpochybnitelnou kvalitu a v každém z nich je ústřední postavou někdo jiný, takže se setkáme s dívkou z ústavu, mocným Krampusem, měničem, ale i s obyčejným člověkem, který se právě postaral o prvotřídní závěr, díky kterému celý "Christmas Eve" uzavřel a všechno do sebe zapadlo, takže tím se odhalilo vše a zároveň došlo k prvotřídnímu vyvrcholení filmu, kdy vše začlo dávat smysl. V souhrnu lze tedy říci, že každý příběh má svůj nezávislý děj a na konci divák zjistí, co se tedy ve skutečnosti v Bailey Downs děje. Paráda! Je to vlastně taková vánoční variace na film Halloweenská noc :-)

Žraločí jezero (2015)

Podle ukázek jsem si říkal, že Shark Lake bude docela blbost, takže jsem nečekal žádnou oscarovou podívanou, ale i přesto jsem byl po dokoukání trochu zklamán a to hlavně z toho důvodu, že Dolph Lundgren je pouhé lákadlo pro přitáhnutí pozornosti diváka. Sám film totiž ničím jiným, než reklamou na solidní jméno této legendy, přitáhnout pozornost nemůže, protože se v něm neděje zbla nic. Akce hrozně málo a Dolph Lundgren je ve filmu zbytečná postava, protože téměř nic neukáže ze svého umění. Čekal jsem, že si to se zákeřným žralokem brutálně vyřídí a místo toho nic a ani žralok nedostává vůbec žádný prostor. To bych raději snesl více ŠPATNÉ akce, protože bych to v tomto filmu očekával, než toto jedno velké NIC.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nevěřil bych, že zrovna u posledního dílu trilogie budu muset snižovat hodnocení. Tady jsem o jasnejch pěti před shlédnutím nepochyboval a ouha já jsem se nedočkal oné epičnosti, která tady rozhodně měla přijít. Co naplat CGI technologie je hodně, ale ta mi nevadila - musím uznat kam se na bitku pěti hrabe bitva o Helmův žleb. Tohle byl absolutní masakr a byla paráda sledovat, jak PJ posouvá jednotlivé jednotky a vojska po plátně. Druhou a špatnou stránkou věci je, že nepřišlo mrazení a epické okamžiky jako při bitvách v Pánovi prstenů, takže jsem byl pořád jaksi nad věcí a nedostal jsem se hlouběji do děje, takže mě emočně ani nezasáhla Thorinova smrt, tak jak bych čekal. Práce s divákem tady šla hodně stranou na úkor zábavy. Co ti ale Petere nikdy neodpustím a také kvůli tomu snižuji hodnocení je fakt, že jsi totálně zazdil Thorinův pohřeb, na který vůbec nedošlo a místo toho jsi závěr filmu věnoval Bilbovi. Čekal jsem že konec bude rozloučením a tryznou za krále pod Horou. Škoda. EDIT: ROZŠÍŘENÁ VERZE ZA 5*!!!!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hlavním problémem Síly vzdoru je fakt, že Jennifer Lawrence opět zapomněla hrát. Málo platné, ale její boj jsem jí ani trochu nevěřil až na pár výjimek. Hraje tak špatně, že celý film působí tak šroubovaně a nuceně až to bolí. Síla vzdoru je zatím nejnucenější film ze tří, co jsem měl možnost vidět. Prakticky po celou dobu je v křeči a nic nevychází přirozeně...proslovy, chování postav, dialogy. Katniss vidíme, že ač má mít hlavní roli, tak bohužel pro ni jí totálně zválcují její kolegové z týmu, kteří působí o hodně přirozeněji a hrají lépe než ona sama, protože ona začne jen zmateně pobíhat a přitom otěže filmu táhnou úplně jiní lidé, což je pro ni velmi smutné. O Peetovi, který mi začal lézt strašně na nervy ani nemluvím, takže jak jsem řekl film zapůsobí opravdu jenom v malých úsecích, jinak je to bída, bída a bída.