Tristan a Isolda (2006)

Je to film jak časovaná bomba . která na vás vybuchne směs dramatických bojových scén a velkých citů.Film mi připomína tak trochu Romea Julii.Taky šlo o lásku silnější než život a smrt.Jinak je to skvěle vytvořený film ze vším všudy, jak herecky tak i po stránce scénáře.

Varan vs. Kobra (2005) (TV film) odpad!

Ještě horší hovadinu jsem neviděla.Je to stejně ujeté jak Pterodaktyl.Jak mohly natočit něco tak umělého a neprofesionálního.Digitální efekty dělal asi amatér.Hnus, hnus je to ještě horší než odpad.

Planeta opic (1968)

Výborný a dnes už klasický sci-fi snímek.Výborně natočený , výborně zahraný a silná , překvapivá pointa.

Past na rodiče (1998)

Výborná Hayley Mills ve dvojroli děvčátek.Dobrý humor a mnoho vtipných scén.Nestárnoucí komedie pro celou rodinu.

Orka zabiják (1977)

Výborně udělaný snímek.Určitě velké sympatie diváka jsou na straně nešťastného kytovce.Film drží v napětí a má několik dobře udělaných scén.Nejlepší je určitě ta , kdy se zoufalý samec snaží usmrcenou družku udržet na hladině a oživit jí.Výborná hudba E.Morriconeho.

Creepshow (1982)

Povídkový film složený z krátkých , silně pointovaných hororů plných hrůzy i morbidního humoru.Povídky Dědečkův dort a Ukaž , jak dlouho umíš zadržet dech!patří k ukázkovým dílkům tohoto žánru.Autorem scénáře je mistr hrůzy S.King a pro milovníky hororu je to lahůdka.

Kmotr II (1974)

Jen málokdy je druhý díl stejně dobrý jako první.Tenhle je výborný.

Kmotr (1972)

Výborně natočená adaptace slavného románu Maria Puza.Velká mafiánská sága , stěžejní dílo této kategorie , je umocněna výraznými hereckými výkony hvězdného obsazení.

Báječná léta pod psa (1997)

Herecký výkon L.Šafránkové a O.Vetchýho byl skvělý.Obdivuji J.Nováka , že uměl vypracovat a hlavně přepsat do podoby filmu skvělý humoristický román (M.Viewegha )Báječná léta pod psa.