Zapomenuté světlo (1996)

Je jen málo českých filmů, které me posledních 20 letech dostaly. Tohle je jeden z nich. Překvapivě výborný Polívka a ještě lepší Žilková, od jsem podobný výkon nečekala.

Jak přicházejí sny (1998)

Nádherné, dojemné, robin Williams možná ve své nejsilnější roli.

Crash (2004)

Některé z epizod jsou nezapomenutelné, od některých bych ale čekala víc. Takže tak napůl, ale nakonec to jako celek bylo dobré.

Sabrina (1954)

Roztomilá a kouzelná pohádka, přesně jak to mám ráda. A Humphrey Bogart má kouzlo, kterému není snadné odolat, přesto mám pocit, že tahle romantická pohádka mu moc nesedla. Ale Audrey je kočka, přiště se chci narodit krasna jako ona.

Hořké sladkosti (2000)

Nechápu to nízké hodnocení. Skvěle jsem se bavila a navíc úžasný a okouzlující Timothy Dalton. Jasně, druhá půlka s tou zeleninou je trochu ujetá, ale co, je to přece komedie ne? Pro mě další z filmů, které si nejspíš brzy zopakuju.

Šmejdi (2013)

Tohle by mělo být povinné.

Mezi námi děvčaty (2003)

Hlavně za famozní Jamie Lee Curstisovu. A nejen za způsob jakým si střihla kytarové sólo.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Film, kde jsem si zamilovala Johnnyho Deppa (abych ho pak zase postupně v dalších podivných rolích, jako je třeba Rumový deník, zase ráda mít přestala) a kde jsem ocenila Leonarda diCapria, ale nezačala ho mít ráda. Film, který na mě zapůsobil, hodně jsem o něm přemýšlela, ale nevím, jestli se k němu někdy vrátím.

Konec starých časů (1989)

Podvodník nebo hrdina, je to jedno, Abrhámův Alexej je neskutečně okouzlující muž. Dostal všechny na zámku a dostal i mě. Ještě, že kolem mě nikdo takový není, nevím nevím, jak bych odolávala. Asi stejně špatně jako odolávám tomuhle filmu. :)