Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pre mna dokonale v detailoch. Uvodne titulky, absolutny vrchol vrcholov! Daniel Craig bol lepsia volba, ako som si zo zaciatku myslela, Mara naopak horsia, a to najma vo svojej bezpohlavnosti a akejkolvek sexualnej pritazlivosti (na rozdiel od Noomi). Fincher myslel na to, na co povodna svedska verzia nie a tym toto dielo dotiahol do dokonalosti.

Umělec (2011)

hlavny hrdina zazil na vlastnej kozi stare dobre "pyche predchadza pad" a "svetska slava, polna trava"... Takmer bez slov, ale vypovedane bolo vsetko. Nebudem sa opakovat, herci boli neuveritelni! Tento film ma preniesol takmer o storocie spat do minulosti, duch tej doby na mna priam dychal, a to tak intezivne, ze som si cely cas musela podupkavat nohami! No co dodat, aj ti, co su skalopevne presvedceni, ze film musi byt hovoreny, hor sa do tohto filmu a popierajte svoje predsudky :) A Berenice, ach jaj, to je kosticka!

Děti moje (2011)

Po Up In The Air konecne opat nejaky film, ktory vo mne zanechal pocit absolutna. Neuveritelne uveritelne a totalne odzbrojujuce. A opat George exceluje a to som mu pri tom verila uplne najmenej. Nadherna hudba, skvely pribeh a mlade herecky, spolu s funny postavickou Sidom, ma presvedcili, ze nie vsetko z hollywoodskej produkcie musi byt az prilis hollywoodske. Jednym slovom- blaho!

Ženy sobě (2011)

urazlive... a to som este mierna. A mozno len nechapem tento styl humoru. A mozno ani nechcem :)

Vřískot 4 (2011)

poprosim zmazat horor/thriller/mysterozni a prepisat to na komediu. Dobre to bolo, az mi slzicky od smiechu vybehli :D tolko hlasok v jednom filme nebolo snad od Kick-Ass. Akurat, ze tu okrem hlasok nic ine nefungovalo. A herecky ansabel? Az na Hayden snad nikto nestoji za rec...Thank God you're here to protect her when you can't even find her.

Válečný kůň (2011)

vobec mi nevadilo, ze film obcas zachadza az do neuveritelne infantilnych vod (scena s agresivnou husou :D), ba priam naopak, rodinnost tohto snimku dokresluje celkovu atmosferu podmaniveho anglickeho vidieka a neskor tragickych rokov 1.svetovej vojny. Stopaz je mozno trochu prepalena, ale ked film uvidite podruhykrat, ak ho uvidite, pochopite, ze kazdy jeden zaber, kazda jedna scena ma svoje miesto. Aj napriek tomu, ze to uz nie je stary dobry Steven, ktory z vas dokazal vymackat emocie na posedenie, je to stale kus kvalitnej filmarciny, ktora ma svoje cestne miesto v dejinach kinematografie. Nuz, a scena, kedy anglicki a nemecki vojaci v zemi nikoho objavia Joeyho je vskutku nieco uchvatne. Dokazala ma rozosmiat, nahnevat i rozplakat zaroven. And that counts, right?

Znovu a jinak (2011)

Reitman a Cody opat v akcii. Tentokrat ale necakajte komediu, cakajte nieco... nuz, nieco fucked-up, zatrpknute, depresivne... koniec koncov, ved taky je aj cely zivot... Minimalne teda hlavnej hrdinky :) Ked som sa cely film pozerala na Charlize, tak som si vravela: Oh my fuckin god, that is some crazy bitch! No lepsie ju ani zahrat nemohla, myslim, ze uloha bola jasna: Musi sa vam hnusit, musite nou opovrhovat celym svojim ja. A tak sa aj stalo... Cely film prakticky stoji na Mavis a o tom to je. Musim sa priznat, ze som trolilinku sklamana, ale po Up in the air to snad ani inak nejde.

Květy války (2011)

no a co, ze patosu je tam za kilo? a mozno aj dve? pre mna je dolezite, aby ten patos vo mne vzbudil emocie a toto sa tomuto snimku podarilo. Mozno som uz sentimentalna zenska s 30tkou na krku, ale mne sa to pacilo a aj slzicka ukapla. A vzhladom na to, ze je toto moje prve stretnutie s panom reziserom, tak myslim, ze po tomto zazitku nebude posledne. A Christian Bale sa mi po dlhej predlhej dobe v niecom pacil.

Turínský kůň (2011)

tak nejak naivne som si myslela, ze zostarnut sa da len vekom a pribudajucimi rokmi, ale omyl! Da sa to aj pri sledovani tohto filmu. Par sedivych vlasov som uz mala aj pred nim, ale teraz mi ich nejako pribudlo... hm. Bolo to vskutku krasne, poeticke, ale ak to aj malo nejaky hlbsi zmysel, pre mna zostal utajeny. A jedno viem isto, dostala som strasnu chut na ryzu! PS: Bez hodnotenia preto, lebo to ohodnotit neviem. Alebo si netrufam. Logicke, nie? Ci? PS2: Strasne by som chcela vidiet, keby toto Markiza nasadila v prime time namiesto Seherezady, ci Sultana, ci aka kravina tam teraz chodi. To by bol hukot! Babicky a zeny v strednom veku - sanka dolu, sefe! Diky Brona!

Higher Ground (2011)

celkom dobre nerozumiem, preco si vera vybrala zrovna tuto temu pre svoju prvotinu. Prilis zdlhave, prilis nudne, prilis stereotypne, prilis fanaticke, proste tam toho bolo prilis vsetkeho... Na inych to mozno zaposobi silnejsie, ale u mna s touto temou proste neuspeje. Je to velka skoda, pretoze rezisersky potencial ocividne ma, o hereckom samozrejme ani nemusime vraviet. Jej rola Corrine bola zahrana vyborne. Ale to je tak vsetko. Amen.