Rubyina hospoda (2001) (TV film)

Kedysi strasne davno, ked som este makala v jednom obchodaku za studentskych cias som prisla domov utahana ako kon, zapla Hallmark a narazila na tento film. Vynikajuca Angela a skvely film. Ked si najdete chvilku a budete mat prilezitost, vrelo odporucam si ho pozriet.

Zloději paměti (2004)

Videla som to uz davno, ale viem, ze sa mi to pacilo. Ale uz vam naozaj nepoviem preco, mozno az ked si to pozriem znova :)

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Vtipny, priam by som povedala, ze k popukaniu. Vazne sa tento film naozaj brat neda :)

Misery nechce zemřít (1990)

Moj dnesny "double impact" od Stephena Kinga dopadol najlepsie ako mohol. Dva vynikajuce filmy, dva vynikajuce koncerty roznych hercov, roznych vekovych kategorii, dva rozlicne zanre. Annie Wilkisová sa dnesnym dnom zaraduje do poprednych linii mojej oblubenej kategorie "best villain" vo filmovej historii. Jej fraza "number one fan" je urcite jedno z najcreepiest slovnych spojeni, ktorych som mala tu cest byt svedkom :) A scena s lamanim noh... No dakujem pekne, ze s nimi mozem hybat. Ako by povedal moj priatel po dobrom obede: "Bylo to vynikajici" :D

V moci ďábla (2005)

Vynikajuca zalezitost, ktora nie je ani tak horor, ako skor skutocna drama, ktoru navyse napisal sam zivot a pri ktorej naozaj aj taky ateista a absolutny popierac a oponent katolickej viery a viery ako takej ako ja, zacne pochybovat o veciach medzi nebom a zemou. Vrelo odporucam.

Nenávist (2004)

Dlho som vahala, ale nakoniec som zhodnotila, ze si to tie 4 zasluzi. Bala som sa, ale zaroven necitila hnus a to je pre mna pri horore dolezite :)

Grindhouse: Machete (2007)

"Yes bro... I mean, padre" :D Este, ze to ma len 3 minuty. Vtedy sa da na dvojku Q/R pozerat bez ujmy na dusevnom zdravi :)

Fidel (2002) (TV film)

Na televiznu tvorbu opat raz jedno vyborne dielo, ktore predci aj svojich neteleviznych kolegov. Vyborny vykon (ako vzdy) Gaela Garciu Bernala.

Orphan (2009)

Po dlhej dobe zase jeden vynikajuci thriller, ktory ma na dve hodinky uplne pohltil a musela som si ist davat priebezne oddychovy cas, pretoze ta little, scary, creepy bitch Esther bola vazne, ale vazne odporna :) Zaroven ma prekvapil aj "necakany" zaver, ale o ten tak ani nejde ako skor o samotny fakt, ze tento film bol naozaj ako celok sumerny, bez hluchych miest a navyse s uzasnou Verou, skvelou atmosferou a hlavne dvoma skvelymi, ale vazne vybornymi vtipmi, ktore do filmu zapadli ako prdel na serbel :)

Až tak moc tě nežere (2009)

Velka spokojnost... Nemam k tomu viac co dodat, len to, ze amores perros :D PS: V jednom pribehu ako keby som videla samu seba... Neuveritelne.