Tyranosaurus (2011)

neuveritelne silne... po dopozerani mi bolo hrozne tazko...

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pre mna dokonale v detailoch. Uvodne titulky, absolutny vrchol vrcholov! Daniel Craig bol lepsia volba, ako som si zo zaciatku myslela, Mara naopak horsia, a to najma vo svojej bezpohlavnosti a akejkolvek sexualnej pritazlivosti (na rozdiel od Noomi). Fincher myslel na to, na co povodna svedska verzia nie a tym toto dielo dotiahol do dokonalosti.

Umělec (2011)

hlavny hrdina zazil na vlastnej kozi stare dobre "pyche predchadza pad" a "svetska slava, polna trava"... Takmer bez slov, ale vypovedane bolo vsetko. Nebudem sa opakovat, herci boli neuveritelni! Tento film ma preniesol takmer o storocie spat do minulosti, duch tej doby na mna priam dychal, a to tak intezivne, ze som si cely cas musela podupkavat nohami! No co dodat, aj ti, co su skalopevne presvedceni, ze film musi byt hovoreny, hor sa do tohto filmu a popierajte svoje predsudky :) A Berenice, ach jaj, to je kosticka!

Děti moje (2011)

Po Up In The Air konecne opat nejaky film, ktory vo mne zanechal pocit absolutna. Neuveritelne uveritelne a totalne odzbrojujuce. A opat George exceluje a to som mu pri tom verila uplne najmenej. Nadherna hudba, skvely pribeh a mlade herecky, spolu s funny postavickou Sidom, ma presvedcili, ze nie vsetko z hollywoodskej produkcie musi byt az prilis hollywoodske. Jednym slovom- blaho!

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

ze depka? no shit! toto je matka vsetkych depiek! uf, tazko rozchoditelny film, ked mate doma dieta. A vlastne, aj ked ho doma nemate. Alert, alert, film len pre silne povahy a zaludky. A mlady Kevin, ako aj starsi Kevin, tak ti herci su vzhladom stelesnenim toho najhorsieho zla. Uz im len na cele chyba 666.

50/50 (2011)

No one wants to fuck me. I look like Voldemort. Tomuto filmu proste niet co vytknut, takze sa o to ani nebudem snazit. Skvely Joseph, este lepsi jeho batshit crazy friend Seth, podmaniva Anna, do toho presne humor, ktory mi sadol ako prdel na serbel (ked su spolu ti dvaja, tak Pat a Mat suvix) a o OST ani nevravim, Som nesmierne rada, ze ku konca roka sa nam tento dost biedny rok na filmy zacina konecne rozbiehat :) PS: Pearl Jam na konci je proste taka smakovicka, ze tomu musite buchnut pat hviezd uz len z principu.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

ze sa ten Ryan nehanbi, takto oblbovat vydate zenske na materskej! to je ale zakerak... a dnes som ho mala rovno dvakrat. No fuj, ze ho hanba nefackuje! Ale nie, vazne, takto dobre som sa nenasmiala od Hangoveru. Vynikajuca vec. Truly funny.

Drive (2011)

kedze vsetci predo mnou napisali vsetko, co by som k filmu rada dodala ja, tak sa pokusim o nieco, co tu dufam este nie je... zaciatok pokusu o vtip: zaber na Ryanove nahe brusko v ziare zapadajuceho slnka je skutocne na nezaplatenie...koniec pokusu o vtip. A ano, film je vynikajuci a v tomto kontexte sa musi clovek zamysliet nad tym, ze comu inemu dat 5 hviezd, ked nie filmu Drive. Ja si vo svojom pomyselnom filmovom dennicku, ktory mam tajne uschovany v suflicku, davam aj tu siestu... Rozhodne pozriem este raz, ak nie dvakrat... a mozno si dam Drive kazdy rok, o takomto istom case, ako memento a vzdanie ucty filmu roku 2011.

The High Cost of Living (2010)

uz si pripadam trosku trapne, ze davam vacsine filmov z poslednej doby vysoke hodnotenia, ale pomozem si? nepomozem a hlavne, ked film stoji naozaj za to. Komotne tempo filmu nic nemeni na jeho hlbke a ohromnej sile. Tragicky pribeh doplna fantasticka hudba, ktora tragicno este viac podciarkuje. Ja, ako cerstva matka, sa ani len nahodou neviem vzit do pocitu Nathalie a musim bez hanby uznat, ze by som stratu hoci este nenarodenenho dietata asi tak hrdinsky ako ona nezvladla. Kazdopadne som rada videla opat Zacha v akcii a zase sa budem opakovat, ale on sa pre tieto ulohy v malych filmoch priam narodil. Takze ano, plakala som ako male dieta. A to mi staci, aby isiel tento film do mojich oblubenych.