Bolero (2004)

Musim povedat, ze je to asi jeden z najhorsich filmov co som mala cest v poslednej dobe vidiet. A to som si myslela, ze cesky film nemoze az tak sklamat. Ale uprimne povedane, bola to hroza. Ani som to nedopozerala...Nedalo sa. V ziadnom pripade neodporucam nikomu. Hrozne dialogy, este horsia hudba, ktora by mi mozno inde nevadila, zle herecke vykony, uplne nejasnosti, nudne, rozvlacne, bez pointy. Jedna velka katastrofa.

#Horror (2015) odpad!

dementnejsi film som davno nevidela. davam sama sebe "like", ze som to vobec dopozerala do konca, lebo toto teda bolo naozaj nieco. bohuzial v tom negativnom zmysle. spracovanie, scenar, postavy, vsetko bolo absurdne, dokonca si dovolim tvrdit, ze az blbe a na smiech.

Špatnej polda (2009) odpad!

Herzog zacina byt pre mna synonymom najvacsieho filmoveho zla. Tento film je stelesnenim uplneho utrpenia. Co to malo byt? Vacsiu blbost som uz davno nevidela a dufam, ze coskoro ani neuvidim. Nech mi to odpoustia vsetci z vas, ktori dali tomuto filmu viac ako jednu hviezdu. Okrem Evy Mendes v tomto braku nebolo nic, co by stalo vobec za zmienku. A pokial niekomu tento film prisiel vtipny, tak mne jedine v tom, ako priserne je blby. Otrasna kamera, otrasne herecke vykony, blbe, doslova blbe dialogy, absolutne ziaden pribeh, len nejake spajanie a zliepanie viacerych dejovych linii, ktore sa mozu zdat ako podstatne, ale pritom znamenaju houby, otrasna hudba a proste cely film uz od uvodnych dialogov vyzeral ako nejaky brakovy televizny film z roku 1991, ktory vysielaju o pol tretej v noci na JOJ-je, hned po Chuckovi Norrisovi. A ano, vacsina to nazyva old-school, ja to nazyvam brakove Cecko. Dopozerala som to len kvoli korekciam titulkov, inak by som to vypla po desiatich minutach, kedy som pochopila, ze tadialto cesta nevedie.

O život (2007) odpad!

Clovek si ide v nedelu vecer o pol desiatej v pohode lahnut, zapne telku a hlada film, pri ktorom sa vam podari zaspat. Cuduj sa svete, na Markize davali prave O zivot, ktory som nikdy nemala odvahu si pozriet, a preto si vravim, jasne, preco nie, maximalne pri tom zachrapem. Najprv som bola v polohe leziaceho strelca a ako minuty plynuli, postupne som sa usadzala... Nie preto, ze by ma to bavilo, ale aby som nezaspala, pretoze som chcela byt svedkom dalsej scenaristickej sracky, ktoru este vo filme uvidim. Tomuto filmu vzdavam hold uz len za to, ze som to s nim vydrzala az do 23:10 bez nejakej ujmy na zdravi a s precvicenou branicou za tie ultratuttiblbosti, ktore tam clovek videl. A hlavne za hlasku krala porna Rosenberga "Vyhral 6 krystalovych kokotov". Tak to bol mazec. A este jedna vec na zaver, preco preboha Kotek prijal tuto rolu? A preco ju preboha prijala Dorota? Ved ta je ako z inej planety, neuznava bezny konzumny zivot, je to inteligentna mlada zena a ja ju uvidim v takejto zlatanine.

Columbus Day (2008) odpad!

Malokedy sa mi stava, ze nedopozeram film, ale toto bolo zleeeeee... Horsie nez televizny film na JOJ-ke o tretej rano.

Smrtící úder (2008) odpad!

Vazeni studenti. Videli ste typicky priklad toho, ako nema vyzerat film. Takze moje hodnotenie je nasledujuce: Hudba - D minus... Herecke vykony Fx - nepresli. Scenar Fx - nepresiel. Napad na natocenie najdebilnejsieho filmu, aky som v poslednom obdobi videla: Fxxx - nepresiel a navyse este aj prepadol do najvacsej kopy hnoja. Neuveritelne E-ckovy film, ktory nema obdoby... A herci by sa mali nad sebou zamysliet, navrhujem karieru v McDonalds za pultom.

Město patří nám - Part One (2022) (epizoda)

pre pochopenie suvislosti, pozrite si tento dokument. true story. normalne hlava neberie, coho su ludia schopni. https://www.csfd.cz/film/1047247-umlcene-svedectvi/recenze/

Birdman (2014)

od nudy som sa skoro ukusala. Priznavam, po strasne dlhej dobe film, ktory som ani nedopozerala. Bohuzial, tentoraz musim suhlasit so znamym vyrokom. aj ked hov*o zabalite do celofanu, previazete ho maslickou, vylozite na policku, stale zostane hovnom. A poriadne smradlavym. A tuto ma to hov*o/srac*a este aj punc vitaza ceny akademie. Nuz, proti gustu ziaden disputat. pardon za pejorativne vyjadrenie, ale inak to dnes neslo.

Turínský kůň (2011)

tak nejak naivne som si myslela, ze zostarnut sa da len vekom a pribudajucimi rokmi, ale omyl! Da sa to aj pri sledovani tohto filmu. Par sedivych vlasov som uz mala aj pred nim, ale teraz mi ich nejako pribudlo... hm. Bolo to vskutku krasne, poeticke, ale ak to aj malo nejaky hlbsi zmysel, pre mna zostal utajeny. A jedno viem isto, dostala som strasnu chut na ryzu! PS: Bez hodnotenia preto, lebo to ohodnotit neviem. Alebo si netrufam. Logicke, nie? Ci? PS2: Strasne by som chcela vidiet, keby toto Markiza nasadila v prime time namiesto Seherezady, ci Sultana, ci aka kravina tam teraz chodi. To by bol hukot! Babicky a zeny v strednom veku - sanka dolu, sefe! Diky Brona!

Nikdy neříkej nikdy (2009) (seriál)

Zatial to bolo naozaj vyborne, pacila sa mi kamera, dialogy, aj napriek tomu,. ze mam averziu voci snad vsetkym zucastnenym hlavnym postavam, okrem Ani a Miezgu. Fialova mi ide slusne na nervy a navyse ako keby okopirovala svoju postavu z BratislavaFilm-u, Luknara nemusim odkedy som ho osobne stretla a v poslednej dobe, vzdy ked prepnem NAHODOU na nejake slovenske programy, alebo vidim nejaky cesky film, vsade Luknar. Luknar v tom pritrtkanom serialy na Jojke, kde vyzera ako uchylny ujo Adolf z Nemecka, Luknar v tom neuveritelne zlom serialy, ktory si clovek zapne len ako sedativum pred spanim, pretoze v tom case uz nevysiela ani TA3, Luknar proste vsade. Fakt priserne. Morova je standardne dobra herecka, ale neuveritelne nesympaticka :) A uz by som mohla aj k deju nieco povedat. Myslim, ze sa to realitou aspon trochu priblizuje beznemu zivotu ludi zijucich v krajine zvanom Slovensko. Je fajn, ze sa riesia problemy kvantum prachov versus nedostatok prachov, manzelska nevera, tehotna dcera, nefungujuce manzelstvo a podobne. Summa summarum, tesim sa na dalsi diel.