• Krátkometrážní

Island: Na vrcholku světa (2016) (TV film)

Pěkné záběry a jednoduše poddané informace o zemi. Ale vůbec mě nebavilo to těžké filozofické bádání nad nesmrtelností brouka a optimismem Islanďanů.

Barry (2018) (seriál)

První tři hodiny člověk sleduje příběh plný šílených zvratů a prapodivných rozhodnutí, různorodé charaktery, ale nic extra oslnivého, prostě průměr, říkám si. Až poslední dvě epizody vykopnou seriál o hvězdu výše. Konečně Barry dosáhne bodu zlomu, a já mu to všechno žeru i s navijákem. Bill Hader v nezvykle vážné roli, která mu ale báječně sedí. 77%

Bohemian Rhapsody (2018)

Cítím se jako hajzl dávat 4 hvězdy. Ale je třeba se na to dívat trošku s odstupem. Nehodnotíme zde tvorbu Queen, která bez pochyb patří k tomu nejlepšímu co nám hudební průmysl kdy nabídl. Hodnotíme filmové dílo, mapující jejich tvorbu. A to je politicky korektní a jen tak klouže po povrchu. Ať už z úcty k legendě či strachu z přijetí obecenstva, které by, řekněme "drsnější" pohled do zákulisí nejen kapely ale též bohémského života, nemuselo rozdýchat. Tomu filmu prostě chybí koule zbourat zažité hranice, přesně tak jak to dělali Queen. Nebýt skvělé hudby, tak vysoké hodnocení by tady na CSFD nikdy nesvítilo.

Velká šestka (2014)

Dlouho mě ten film míjel, a přitom po shlédnutí uznávám že patři mezi špičku animovaných filmů, především díky excelentní vizuální stránce. Moc se mi líbilo prostředí, vzniklé z jednoduchého spojení San Franciska a Tokia, které dává život neotřelému a originálnímu místu, kam zasadit příběh. Příběh, který je poněkud předvídatelný a klišovitý, ale ani se nebojí zajít za hranu takové té klasické rodinné zábavy. 81%. PS: hodnocení s pořadovým číslem 1500.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Marně pátrám v paměti, která filmová série se může pyšnit stejným hercem v hlavní roli po dlouhých 22 let, a přitom prakticky neklesat na kvalitě. Naopak, s posledními 2 (teď už třemi) filmy jde kvalita do takových výšin, ze kterých by možná i neohrožený Tom měl strach. A i přesto, že všichni víme, že když už Tom zvládl splnit předchozích 5 nemožných misí, ta 6 pro něj též nebude problém. Jenže tady je to snad poprvé, kdy jsem tvůrcům sežral jejich snahu a navození atmosféry typu "on to asi vážně nezvládne" kompletně i s navijákem. Ten intenzivní závěr ve mě zanechal pocit napětí jako v kině už dlouho nic. Jinak se tu šlape na plyn stejně neúprosně jako u předchozího, také skvělého dílu. Zkrátka a dobře McQuarrie společně s Cruisem zase posunuli laťku o něco výš. Klobouček pánové. 87%

Pustina (2016) (seriál)

Na české poměry naprosto špičkový počin, drsný, špinavý a značně depresivní, ve kterém všichni zúčastnění hrají jako o život. Pustina je plná dlouhých záběrů, ze kterých divák vnímá emoce z chování a především výrazů ve tvářích zdrcených postav, což funguje skvěle a rozhodně to nebylo nic lehkého. Jen ten Dušek mi přišel trochu mimo. Ne, že by hrál blbě, spíš charakterem své postavy a jejím chováním značně vybočoval z okolí, což působilo trochu divně. Ta jedna hvězda tady ale chybí především díky některým nedotaženým vedlejším zápletkám a taky kvůli posledním dvěma epizodám a celému rozuzlení. Prostě jede se hlavně na psychiku postav, ale bohužel samotný čin jde do pozadí. To je škoda, chtělo by to větší důraz na vyústění celého případu a už tak nalomeného diváka poslat do kolen. 81%

Upgrade (2018)

Svěží vítr v béčkových příbězích o pomstě. Pokud se rozpočet opravu pohyboval okolo 5 mega dolarů ... tak to potom klobouček pánové. V podstatě je samotná kostra příběhu ohraná a jasná od prvních minut, čím však Upgrade překvapí jsou lehce nekonvenční způsoby jakými si pohrává s divákem a pak samozřejmě celé rozuzlení. Moc rád bych ještě vypíchl originální kameru a choreografii. Jen škoda toho podivínského obsazení a několika logických děr. 77%

Green Room (2015)

Takový hezký film o neonacistech. Ve spoustě komentářů je snímku vyčítána hloupost obou stran, s čímž jde souhlasit (hláška "myslím že bychom se měli rozdělit" samozřejmě zazněla) ale i přesto mi to přišlo uvěřitelné. Kdo by si dokázal v takové situaci udržet čistou hlavu? Jsem zavřený v místnosti, obklíčen bandou skinů, mimochodem pod vedením fantastického kapitána Pickarda a jediné co chci je přežit. Vevnitř zůstat nemůžu, ven se musím probojovat ... no tak to zkusím. Budování napětí, překvapivé okamžiky a místy až brutální zobrazení násilí mi opravdu zpříjemnili večer. 75%

Tajemství (2006) odpad!

Před pár lety jsem poslal do vesmíru myšlenku, že chci slona. Dodneška jsem ho nedostal, a dokud jej nedostanu bude tu pořád svítit odpad.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Simíra Gerchána dokáže zastavit jedině reklama. Mám dojem, že Německo drží evropský monopol na kovošrot. 40%