• Krátkometrážní

Out of a Forest (2010)

Originální snímek, který drží nad vodou nečekaná pointa ale hlavně skvělý výběr hudby. Animace je sice zvláštní ale svým způsobem sympatická. Krátký, dojemný příběh za 4 hvězdy.

Outsider (2020) (seriál)

Velká škoda. První dvě epizody jsou excelentní, mají hutnou atmosféru a perfektní budování příběhu. Jenže od zhruba 5. epizody to všechno začíná jít do kytek. Atmosféra je pryč, místo toho jen přešlapujeme na místě, zvraty a cliffhangery vyzní skoro vždy do ztracena, a celý seriál jen šíleně pomalu klopýtá do cíle. Samotný závěr je pak už pouhou třešničkou na dortu z neschopnosti tvůrců zaujmout diváka. Prostě to skončí a mě je to po úvodní seriálové eufórii úplně jedno. Možná zhutnění do 6ti epizod by prospělo. Za mě zklamání. 60%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

No tak teda jo, ty čtyři hvězdy tomu vlepím. I přes to, že je to hloupé, příběhově neoriginální a předvídatelné. Na druhou stranu je to neskutečná pastva pro oči, stejný vizuální opus jako Avatar, akorát že del Toro potenciál digitálních triků využil převážně na destrukci a na monstra z obou světů, kdežto Cameron hlavně na přírodu a eko-agitku. Opravdu moc krásně se na to kouká, jak na výtvory del torovi fantazie tak i na to jak se to všechno mlátí mezi mrakodrapama, ve vesmíru i na dně mořském. Jen je potřeba trochu vypnout mozek. Já si to užil, jasně, šlo to natočit i lépe, ale jako zábava to slouží perfektně. 75%.

Panika v městečku (2009)

Nejujetější film co sem viděl. Ale myslím to v tom dobrém slova smyslu. První půlhodina je plná skvělých a hodně úchylných nápadů a vtipných situací, pak už se tempo poněkud vytrácí. Celé mi to přijde jako kdyby příběh vyprávělo desetileté dítě :) A to se mi na tom líbí, každý si v mládí hrál s plastovýma (ti starší z nás dřevěnýma) figurkama a vymýšlel šílené příběhy. Chtěl sem dát za 3 hvězdy ale díky té nesmírné dávce originality dám 4. PS: Po týdnu zvedám na plnou palbu, protože kůň je prostě borec.

Papíry (2012)

Ze začátku mi to přišlo jako hodně velká vykrádačka SIGNS. Nakonec se to ubíralo trošku jiným směrem. Má to svoje kouzlo, animace super a postavičky klasicky disneyovské, ale oproti už zmiňovanému je to slabší animovaný odvar.

Paralelní světy (2012)

Všechny ty zápory a výtky co tady čtu mají něco do sebe a většina je pravdivých. Přeslazený a narychlo spatlaný konec, pár nepochopitelných momentů a děr v logice. Jenže z velké části všechny tyhle nedostatky dokážou přebít 2 věci. Za prvé: úžasné vizuální a výtvarné zpracování plné nádherných záběrů na dva protilehlé světy, které mi často zamotali hlavu. A za druhé: kouzelná ústřední dvojce Jim / Kirsten. Když se to sesumíruje, vychází mi z toho trikově a herecky precizní sci-fi love story s děravým scénářem a uspěchaným koncem. Mě se to, ale stejně líbilo.

Pařba v Bangkoku (2011)

Čistokrevná kopie jedničky. A přesto pořád vtipná a zábavná. A o poznání více šílená. Mike Tyson je pan zpěvák !!! :)

Pařba ve Vegas (2009)

Originální námět, vtipné zpracování, skvělé postavy. Jedna z nejlepších a asi i nejupřímnějších komedii posledních let. Vždyť ten pocit kdy v hlavě máte okno, v hubě jako v polepšovně a celkově máte draka jako prase, známe snad všichni. A sledovat jak si ústřední trojice dává dohromady tu skládačku plnou šílených historek a při tom všem se snaží najít svého ztraceného kamaráda je k popukání.

Patrola (2012)

Pohled na každodenní starosti dvou ostřílených mužů zákona, kteří se musí vypořádat s tou největší cháskou v LA. Samé gangy, drogy, zbraně, obchod s lidmi a podobné příjemnosti. Ti dva se přimotají snad ke všemu ... A odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Ne příliš akční ale strhující a chladný pohled na práci lidí, kteří nasazují své životy pro udržení pořádku. Chlapci z kobry 11 se ještě mají co učit.

Peče celá země (2020) (pořad)

Pohodový pořad o pečení, s obyčejnými lidmi pro obyčejné lidi. Strašně mě bavila ta lidskost účinkujících a naprosto přirozený projev celého pořadu. Žádná umělá ždímačka na city jako MasterChef nebo Superstar. Já si ten pořad vážně zamiloval, a většinou jsem hned v neděli musel něco upéct. 90%