• Pohádka

Arabela (1980) (seriál)

Nádherný pohádkový seriál mého dětství, výborný scénář a skvělé herecké obsazení, chytré, vtipné, nenudí a rozvíjí dětskou fantazii. Také nemohu opomenout skvělou a nezapomenutelnou hudbu. Jako dítě jsem milovala a jako dospělá, když jsem náhodou viděla jeden díl, tak jsem zjistila, že mě  stále baví. 👍👏🥰👌

Poslední píseň (2010)

Ta holka byla zlá a protivná a M. Cyrus taky nemusím, navíc jako herečka stojí za zlámanou grešli, výrazově v obličeji naprosto příšerná.... Nic moc, za mě je to dost nadhodnocené, 55 - 60% by stačilo, je to takové trochu jednoduchoučké. Druhá půlka byla mnohem lepší a kvalitnější než ta první. Pokud by hlavní roli hrála podstatně talentovanější herečka, mohlo by být i za 4*.

Ďábel nosí Pradu (2006)

"Držím novou dietu. Vůbec nic nejím a když je mi na omdlení, dám si kousek sýra." 🙈💩😜🤣🥳

Zelený rytíř (1993) (TV film)

Moc pěkná přirozená pohádka s hvězdným obsazením, vynikající Galatíková, Zahajský,  nádherná šikovná princezna Vendulka Křížová.

Pečení na neděli (2021) (pořad)

❤️👌👏 Moc milý, zajímavý i vzdělávací pořad s velmi sympatickou, laskavou a velmi lidskou Petrou Burianovou. Navíc nenásilná propagace kvalitních  regionálních potravin, surovin. Na recepty ráda mrknu na web. 👍 Velmi dobrý nápad natočit, dokud kumštýři stále mohou předávat své umění a znalosti.

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

I přes celkem depresivní začátek vřele doporučuji. Přistihla jsem se, že  jsem často dokument sledovala s otevřenou pusou. 😁😉 Pěkně zpracovaný průřez životem Jana Wericha. Některé skutečnosti jsem vůbec netušila. Např. že byl tak šikovný a obratný, že si zajistil angažmá v zahraničním filmu, což byl docela husarský kousek vzhled k tomu, ve které to bylo době. Byl taktéž vizionářem (vše, co předpověděli s Voskovcem ve svých hrách v Osvobozeném divadle, se nakonec také stalo) a nesmírně vtipným, lidským, moudrým, kompetentním, inteligentním a hlavně charakterním člověkem s velkým srdcem. Herec s velkým H a člověk s velkým Č. "Člověk se nesmí posrat."   "A mějte se tu dobře."  (ze závěti) Určitě se podívám ještě minimálně jednou.

Úsměv Mony Lisy (2003)

...."Nepřišla aby zapadla, přišla, aby něco změnila. " "Došlo to do bodu, kdy už nevíte, kdo chrání koho od čeho (nebo koho?)"

Česko Slovensko má talent 9 (2021) (pořad)

Pokud bych měla hodnotit porotu, musela bych dát 0  tedy ODPAD za její neprofesionální chování a nedostatek empatie (kromě Marty)! Kdy se věčně účinkujícím posmívají a pohrdají jimi jako by sami byli polobozi či co, je to trapné a nedůstojné. Ani neví, kdo před nimi stojí! Nejvíc mě baví, když jim to pak soutěžící natře. 🤭🥳😈😛😜 Dávám 2* kvůli soutěžícím. Na druhou stranu někdy jsou tam opravdu jedinci bez špetky talentu a soudnosti. Ti tam opravdu nemají co pohledávat.

Showtime (2020) (pořad)

Má oblíbenost moderátorů: 1. Laďka Něrgešová - vtipná (pak že ženy nejsou vtipné, to jsou předsudky!), energická, charismatická, škoda, že jí není vidět ve filmu 🤔 2. Iva Kubelková - profík, milá a inspirativní  3. nováček  Immanuel Adenubi  4. Gabriela S(K)oukalová

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Velmi dobré a vysoce aktuální téma, kvalitní zpracování. Nicméně se mi až udělalo velmi emočně špatně, jak je to pravdivé. Celá série není pro slabé povahy. Co to vypovídá o současné české nezralé společnosti? Mnoho! Nekompetentní, nezralý, nelidský ředitel, který místo toho, aby rozhodoval a řešil problémy, raději utíká k lezení na stěnu. Vrchol všeho, když řekne, že "si za to kráva může sama". (By the way Víte proč jsou zvířata mnohem lepší než lidi? Nikdy nedopustí, aby se ten nejhorší stal vůdcem smečky! Ovšem u zvířat nevstupují do hry takové ty lidské "srandičky" jako je KORUPCE, PROTEKCE, NEPOTISMUS, VYDÍRÁNÍ A MANIPULACE.) Vše se hodí na učitelku. A pak se řekne, že pila. A co kdyby nepila? Taky by se to na ní vše hodilo? Nejspíše ano. Máme přeci obětního beránka. A co ti tři grazlíci, agresoři, lidské nuly, kteří si ani ne do týdne najdou další hračku na šikanování? Zde ukázáno, jak funguje  "ochrana dětí", kde to absolutně není na místě. Místo aby se chránili reálně týrané, zneužívané a šikanované děti. Společnost je úplně zvrácená a mimo realitu.  Další zajímavý moment. "To přeci tady vědí všichni". A nikdo nic neudělá. Všem je všechno přeci jedno. Hlavně, že já mám klid. A když se ozve jeden jediný odvážný jedinec, je rázně umlčen a doslova "udupán" a ještě může být rád, že sám nebude šikanován nebo nedejbože  jinak odstaven nebo dokonce "odstraněn". Žijeme v psychopatické době....... ☹️