• Fantasy

Faunův labyrint (2006)

Hvězdička dolu za pro mě až příliž brutální scény. Perfektní masky a zajímavý děj, které chvílemi působí jako spíš večerní pohádka pro malé děti. Poprvé jsem úplně nepochopila pro koho je vlastně točen. Podruhé už mi bylo jasné, že pro děti teda ne. Je to film o dětské fantasii střídající se s krutou realitou války. Citlivé žaludky, si budu muset často zakrývat oči, ale jinak je to nádherný zážitek řádně podtržený, jak jsem již zmínila, geniálními maskami.

Pokoj 1408 (2007)

Depresivní, depresivní, depresivní. Zajímavý nápad, výborná atmosféra, ale totálně depresivní konec, proto o hvězdičku méně, za špátný finální dojem. Přesto mohu doporučit.

Sirotčinec (2007)

Strašidelná, ponurá atmosféra. Zajímavá zápletka, která diváka neustále drží v napětí. Závěr je geniálně jednoduchý. Za mě není co bych tomuhle filmu vytkla. Vřele doporučuji pro všechny co mají rádi spíše "psychologické horory" než hromadu krve, které se tady až na jednu scénu nedočkáte :)

Klíč (2005)

Patří mezi filmy, které napoprvé šokují a až na konci člověk zažije to pravé filmové uspokojení. Na podruhé už sleduje náznaky, které napovídají o rozuzlení. Na potřetí zkoumá, jestli něco nepřehlédl a na počtvrté už ho to nebaví. Ale určitě stojí za to alespoň jednou vidět. Velmi zajímavé!!!

Princezna Fantaghiró 3 (1993) (TV film)

Infantilní pohádka, ovšem s velmi dobrými kostýmy a napínavými zápletkami. Hlavní hrdinka je střívko přesvědčené o vlastní bezchybnosti a veškeré své chyby svádí na něco jiného (třeba meč- to ne já, to můj meč tě zranil, já za to nemohu). Ovšem pokud se nad to člověk povznese a vnímá pohádkovou, chvílemi strašidelnou atmosféru a přemýšlí nad významem toho co herci říkají zjistí, že je tato pohádka geniální. Téměř v každé větě se skrývá hluboká pravda o mezilidských vztazích. Takže poučná především pro dospělé. U mě přes všechny své „úlety“ skvělá práce.

RRRrrrr !!! (2004)

Komedie s Gérardem Depardieu mluví za vše. Tak stupidní a přitom geniální humor, že na to mohu koukat každý den. Buď tenhle film milujete nebo nesnášíte. Ale určitě stojí za to, dát mu šanci a zjisti do které sorty lidí patříte. Buďto nic neztratíte, nebo získáte nový zdroj hlášek pro běžný život.

Saw 3D (2010) odpad!

Klasický béčkový horor s hromadou přerůžovělé krve. Zápletka – 2 napodobitelé skládačkového vraha se honí, aby se pozabíjeli. To doplněné o brutální (nijak zvlášť kvalitní) scény „vražd“. Časově jsem to vůbec nepochopila. Podle vracení se do minulosti by člověk usuzoval, že všechny díly se děly téměř současně, přesto jsou mrtvoly z prvního dílu dávno kostry. A jak může někdo vyrýt číslo na kořen zubu, když je v dásni? A to, že při plnění úkolů se povede vše, vše je splněno, ale stejně se oběti na poslední chvíli nepodaří zachránít. Ani jednu. Deprimující! A háček v žaludku? Při vytažení roztrhne celý jícen. No pardon, ale kolik lidí by tohle mělo šanci přežít?! Možná to moc řeším a možná od toho moc čekám. Ale kdo by nečekal, když je to pokračování Saw, hra o přežití?! Pro milovníky béčkových hororů prima. Pro ostaní ztráta času a pro některé citlivky (já) i nervů.

Metro (2004) odpad!

Béčkový horor natočený sand jen pro sadistický spoluobčany vyžívající se v bolesti a utrpení, nesmyslná zápletka, nesmyslná odolnost "vraha", který po několika smrtelných ranách znovu a znovu ožívá. Pokud chcete být šokování a znechuceni tak si zde určitě přijdete na své. Jinak nedoporučuju.