• Fantasy

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

Teda páni! Vážně, tahle řada je výborná. Dobrý nápad došel naplnění a těch zvratů a manipulů, které by nikdo nečekal. Vážně mě bavil každý díl :). DÁLE OBSAHUJE SPOILERY! Zároveň ale poukazuje na omezenost, stupiditu a nevyrovnanost amerických lidí. V závěrečné řeči se všichni pouští do Russella, jaký je to lidský odpad a kdesi cosi. Vždyť on je první, který v závěrečné řeči mluví pravdu. Nic neskrývá, nelže, nepošpiňuje ostatní. Ke všemu se přizná. Ano, je to jen hra a ta jeho je pro diváka hodně zábavná, pokud nemáte citové vazby k jeho protivníkům, ale i tak. Jediný rozdíl mezi jím a ostatními padouchy je ten, že on se přizná k tomu, že to hraje "zle". Všichni ostatní si hrajou na svatoušky a chudáčky donucené tíhou okolností. Viz Parvati - nejdřív hrála jak chtěla, protože jí to jde nejlépe a pak najednou musela, protože jí chtěli všichni vyřadit? A oni jim to žerou. Každý vyřazený je na toho zodpovědného naštvaný, ale vždycky musí někdo vést. Takže vyhrát titul posledního přeživšího, tedy toho, který zajistil posledním soutěžícím přežít, si zaslouží někdo, kdo je slabý, jeho strategie selhávají a je tak nenápadný (nezapojený), že o něm ostatní pomalu ani neví? Já jsem v reálu přehnaně hodná, ochotná a upřímná holka, ale být v Survivor, taky budu padouch. Budu si hrát na to, co v životě nemám - budu si hrát! Od toho hry jsou. "Člověče, nezlob se" nic vám to neříká? Takže těmhle pohnutkám nerozumím. Asi každý od takové hry očekáváme něco jiného, mámě jinou představu jejím smyslu. Nicméně pro mě jsou Russell a Parvati král a královna téhle řady, ne- li celé hry!

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Obsahuje spoilery: V některých komentářích se fandí Russellovi, v některých je hanoben. Možná je pravda, že se mu věnovalo nejvíce času. Ale, nemůže to být tím, že byl prostě nejzajímavější? Popravdě mě uchvátil tím, jak to má v hlavě srovnané a že si opravdu na nic nehraje. Což je vůbec poprvé, co jsem se takovým přístupem setkala. Opravdu poprvé. Tváří v tvář závěrečným výpovědím nakonec lžou všichni, blafují, vymlouvají se, protiřečí si. On ne. Ani nemohl, protože celou dobu se netajil tím, že chce vyhrát a i jeho závěrečná řeč byla přesně taková, jakou jsem od vůbec první série toužila slyšet. Od prvního dílu můj oblíbenec! Protože upřímnost a říkání pravdy i když nemusí být příjemná je vlastnost, která je pro mě velmi důležitá!

Scary Movie 5 (2013)

Mám pocit, že v Americe začíná bujet Absurdistán... tohle fakt ne!

Pár nenormálních aktivit (2013)

Hvězdička za scénu v kuchyni se Starbucksem. Ten zbytek bylo fakt utrpení. Většinou jsem se jen otáčela na manžela: "To myslí vážně?" Nechci znát lidi, kterým tohle přijde vtipné. Pravděpodobně bych je vůbec nepochopila a připadala si jako v blázinci. To už snad ani není možné, že tohle někdo natočí, že se tomuhle někdo zasměje a jestli tohle přijde sousedům za oceánem vtipné... tak v životě nechci do Ameriky!!! Ááááá zase jednou promarněných 86 minut života :/. Autoři, pochopili jste vůbec, čemu se v prvních parodiích divák smál???

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Začíná docela zajímavě, ale přijde mi dost přehnaný. Pokud točím film podle skutečné události, měla bych se držet nějaké "reálné úrovně". Závěr je hodně stupidní. Sice jsem se párkrát fakt lekla, ale je to spíše klasický duchařský horor založený na empatii a lekavosti. Kvality reálného příběhu to nedosahuje.

Nespoutaný Django (2012)

Škoda, že neexistují vedle oblíbených režisérů i ti neoblíbení, možná by mi pak lidi přestali strkat filmy od tohoto pána. Jeho vkusu jsem skutečně nepřišla na chuť a nerozumím mu. Celý film je tak zbytečný, nudný, zdlouhavý a brutální. Původně jsem chtěla dát odpad, ale pak mi komentář níže připomněl "ku-klux-klan", ano, to byla scéna u které jsem střídavě koukala s otevřenou pusou a mlátila se smíchy. Za což uděluji hvězdičku. Ale jelikož jsem se celou dobu nudila a konec už jsem jen poslouchala a šla spát, tak nemohu dát hvězdičku za to, že bych to dokoukala do konce. Je mi líto, očividně se ostatním moc líbí. Ale pro mě nepříjemně ztracený čas.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Vidět film podobného kalibru ve 3D je fakt zážitek... obvykle jsem ráda za dabing. Ale tady mi titulky vůbec nevadily. Jako spousta lidí nadává na "skály co se perou" , nebo "obří orli". No... tak nekoukejte na fantazárnu, když Vám trocha té fantazie vadí.. :/...:D Teď jsem měla možnost vidět jej i s dabingem. A dost mi vadil... Proč? Proč dabujete Elfštinu? Zpěvy? K čemu? Tak nádherná píseň trpaslíku a tady jsem se skoro propadala hanbou, za "zpěváka". No ještě můžu děkovat, že jste nepředabovali skřety. Ani si nedovedu představit, kam byste ten film poslali... Kdo je podobný pošuk jako já, že je schopen za jeden den shlédnout všechny 3 rozšířené verze Pána prstenů i když je zná zpaměti jak v angličtině, tak v češtině. Miluje rytíře, příšery, čaroděje a trochu toho humoru. Tak bych neváhala a koukla se :). Já už ho od vydání viděla 3x a klidně bych se podívala zase. Takže nudné a o ničem to opravdu není. :)

Bastardi 3 (2012)

Já to snad ani hodnotit nemůžu. Po jedničce jsem si řekla, že už nikdy víc. Přeci jen jsem tomu dala šanci. Tak oni všichni ví, že 3 kluci byli násilníci a?... Fakt bych ráda viděla psychologický profil toho, kdo by jim nedal pár facek a 25 na holou. Kde nefunguje domluva, je třeba použít vařečku. Meze se musí jasně určit. Věděly to naše babičky, díky bohu ještě i moji rodiče. Nevím, kde to vzniklo, volná výchova, ale větší blbost jsem nezažila a podle toho to vypadá. Tak si ty děcka nepořizujte, když na ně nemáte čas. Bych třískala děti a vzápětí rodiče!!! A teď upřímně, je tu někdo učitelem na druhém stupni ZŠ? Vážně si děti dovolí Vás fyzicky napadnout? Není to tak, že když ovládáte především pozitivní motivaci. Tedy nechtěné chování ignoruji, žádoucí chování odměňuji, tak se z části podaří vyhrát? Samozřejmě, jak chybí základ v rodině, těžko s tím něco dělat. Ale to jsme vzory? Když na sprosté slovo odpovíme sprostým slovem? Tenhle film je pro mě hnus, který by neměl vůbec existovat. Nám říká, jak je budoucnost černá a beznadějná. Dětem, co všechno si můžou dovolit a nic se jim nestane. A nám všem ukazuje jak odporně se k sobě dovedou lidi chovat. Když si vezmu dvojku, jak pan Dostál starší mluví se svou ženou na schodech. Tohle říkáme milované osobě? V tom filmu je všechno špatně. VŠECHNO, nerozumím tomu, čeho chtěl autor dosáhnout. Ale vše co bylo ve filmu odsuzuji a je mi zle z vědomí, že takhle někdo fungujete. Viz Homolkovi, rodina, která by měla navštěvovat psychologa. A teď už pryč od obsahu. Film je dost zdlouhavý, nudný. Kdybych si chtěla pobrečet u hudby, pustím si kvalitní hudbu. Musela bych dát odpad. Vnitřně je mi celá tahle série odporná. Ale to jsem věděla ještě, než jsem to viděla. Takže nehodnotím.

Dům snů (2011)

Spíš mi to přijde jako romantické drámo, než horor... nápad hezký, ale moc mě to v napětí neudrželo a nebavilo.

Sinister (2012)

Sákra. Dlouho jsem váhala mezi 4 a 5 hvězdami. Ale je pravda, že jsem se strašně bála, spíš toho co uvidím (mám přehnanou schopnost empatie). Lekavé scény jsem přesně odhadla kdy budou, takže jsem stihla zavřít oči a nelekala se a "kdo je vrahem" jsem uhodla už na začátku po první "vraždě". Takže pro mě film dost předvídatelný. Přesto se mi líbil. Já ho mohu doporučit. - ve svém žánru je jedním z těch výborných, co stojí za to.