Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Zase jeden z filmov, pri ktorých sa hanbím, že ich vidím až teraz... No a čo sa týka hodnotenia, myslím, že nič zložité netreba, vystačím si so slovom ÚŽAS.

Ztraceno v překladu (2003)

Toto nie je ten typ filmu, ktorý ma zaujme efektmi, dejovými zvratmi, nenúti ma k neustálemu smiechu ani zo mňa nevysaje aj tú poslednú slzu. Nie, jeho čaro je práve v obyčajnosti, jednoduchosti, v hereckom výkone Billa Murrayho a Scarlett Johansson a v tom pocite, ktorý v človeku vyvolá. Pretože to mnoho filmov aj napriek veľkej snahe nedokáže. A Lost in Translation sa to darí akoby len tak mimochodom.

Mulholland Drive (2001)

Nemám slov. Celý čas som si myslel "ok, je tam pár vecí, ktorým úplne nerozumiem, ale dá sa to"... A potom prišiel zlom a ja som úplne mimo. Ale to sa asi ani inak nedá... len byť mimo. Pretože, hoci mám nejakú teóriu a svoje vysvetlenie, to asi nebude správne. A možno bude... A práve táto neistota robí z tohto filmu geniálne mystery.

X-Men: První třída (2011)

Tomu vravím dobrý blockbuster, nie ako Watchmen, pri ktorých som si takmer vyškrabal oči od nudy. Aj keď to malo dve hodiny, ani raz som nepocítil nijaké hluché miesta. Bola tu akčnosť, efekty, dramatickosť, zaujímavý príbeh vykresľujúci pozadie ďalších sequelov, niekoľko odľahčujúcich vtipných momentov a jednoducho všetko, čo má mať dobrý film v tomto žánri... No a to Wolverinovo cameo, to bol čistý bonus.

Americká krása (1999)

Ako som len mohol tento vynikajúci film tak dlho nejako podvedome prehliadať? Fakt... ako? Lebo toto bolo jednoducho skvelé. Čo už ale asi všetci viete, keďže som, pravdepodobne, posledný človek, ktorý to videl až teraz.

Mother and Child (2009)

Nádherný film, ktorý svojou jednoduchosťou spracovania a dojímavým príbehom dáva vyniknúť skvelým hereckým výkonom všetkých zúčastnených.

Kancl (2005) (seriál)

S pôvodným britským seriálom nemôžem porovnať, lebo som ho nevidel, možno niekedy neskôr. Ale čo sa týka tejto verzie - ZBOŽŇUJEM ju!!! Je to presne ten typ seriálu, pri ktorom sa nesmejem každú sekundu, ale skôr si s úškrnom vychutnávam jeden trápny moment za druhým, veľavravný pohľad alebo aj najmenšiu zmenu mimiky (ale aj tie situácie, kedy chytám záchvaty smiechu, samozrejme, tiež prichádzajú často). Fakt, takto realistický sitcom sa len tak nevidí, veľmi dobre sa naň pozerá, verím naozaj každej jednej postave až natoľko, že sa cítim trápne aj za nich, občas mám chuť dať Steveovi Carellovi jednu cez papuľu (čiže to je známka, že hrá geniálne) a celkovo prítomný humor mi veľmi sadol. Na začiatku prvej série by to boli nedôverčivé 3*, neskôr som to videl na 4, ale teraz v polovici 3. série to nemôže byť menej ako 5* už len preto, ako dobre sa pri tomto seriáli cítim.

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Tak toto bol kedysi môj top seriál na Cartoon Network. A myslím si, že aj dnes by som sa na ňom dosť pobavil. My head is on fire! My head is on fire!

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Milujem všetko ohľadom tohto seriálu. Milujem to napätie, tú originalitu, to, že každý diel je zaujímavý a nikdy nenudí, všetky postavy a ich absolútnu reálnosť (keď si teda odmyslíme tie schopnosti, že áno?). A milujem aj ten hrozný Kellyin prízvuk, ktorý mi jednoducho prirástol k srdcu.

Kaboom (2010)

Holy shit! Úplný psychozážitok, ktorý nedával zmysel, potom ho dával, potom zas nie. Nenudil som sa ani na sekundu, zasmial som sa, mal som zimomriavky z hudby, čumel som ako somár - presne pre toto žerem filmy Gregga Arakiho