• Krátkometrážní

Mission: Impossible II (2000)

"Nevíme, co máme, protože nevíme, co má on a kde to má a co s tím chce dělat v Sydney." A já zase nevím, který ksicht je pravý a který je gumový. Nicméně zorientovat se v tom dá, hodné od zlých jsem po chvíli bezpečně rozeznal a náborovou techniku na zlanaření zlodějky Nyah si budu muset co nejrychleji osvojit. Jen ta neustále protahovaná akce mě trošku unavovala, protože lidumil Hunt musel každého nejméně pětkrát přeprat, než mu udělal dostatečně devastující bebíčko. Mě prostě ke štěstí stačí svižná akce s jednoduchým bojem, protože od Hunta fakt neočekávám uširomawaši tobigeri s třemi salty a pěti vruty.

Co je vám, doktore? (1984)

"Já se zrovna chystám na Onen svět, tak jsem si říkal, jestli byste třeba nechtěla jet se mnou." Čerstvej vzduch mám radši než čoudící fabriky, ale dokázal bych se vzdát všech technologickejch vymožeností, abych přírodu zachránil? Některejch určitě ano, zejména těch "chytrejch", ale na lovení potravy holýma rukama, shánění otopu v lese, několikakilometrový procházky do práce a praní v neckách se opravdu necítím. Přesto fandím každým ochránci přírody, kterej není organizován v nějaký "zelený" ekoteroristický organizaci a takovej Dr. Burda je. Naivní, idealistickej a vtipnej. Vždy jsem byl na jeho straně a přál jsem mu, aby uspěl v boji s projektanty přírody a ekologicky zkompostoval manželku.

Tři do tanga (1999)

"Mně vůbec nevadí, že je někdo gay. Vlastně jsem pro homosexualitu, zvlášť když jde o dvě krásný ženský nebo tři." Tak v tom jsme s falešným homosexuálem roku zajedno. Prostě když si holky něco někam strkají, tak se mi to líbí, ale u chlapů mě to kupodivu nevzrušuje. O tom však tento snímek není. Ten je o jednom omylu a o zábavě z něj pramenící. Mě tedy zmatený Oscar celkem bavil, ujetá Amy by mi jako spolubydlící rozhodně nevadila, teplý Peter byl parťák k pohledání a tátu s kýblem na hlavě bušícího hlavou do zdi si budu dlouho pamatovat. A rozhodně si budu pamatovat, že se mám vyhýbat restauracím nabízejícím pouze taveného tuňáka.

Rudá Sonja (1985)

"Přečtu ti budoucnost z tvých vnitřností, rudá ďáblice." Asi nepřečteš, chlape. Tu si může přečíst jen ten, který ji porazí v čestném souboji. Je to prostě feministka a na světě patrně existuje pouze jediný chlap, který s ní může alespoň remizovat. Aby bylo jasno, tak já to nejsem, je to Kalidor, ale to je jedno. Tady jde totiž o talisman, který umí vyvolat bouře a zemětřesení. Prostě takový malý středověký konspirační HAARP. No nic. Pro mě je prostě Rudá Sonja videoklasika a na tu já plivat jedovaté sliny neumím. I když si to možná zaslouží.

Sex, lži a video (1989)

"On se mě přestal dotýkat dřív, než se mi to přestalo líbit." Mluvit o sexu je pro mě něco jako tančit o horolezectví. Já jsem totiž byl v předchozím životě patrně králík a některé reflexy mi zůstaly, takže raději konám a nemluvím. Nicméně ty rozhovory na kameru nakonec trošku nemravné byly, takže jako zkušený voyer a uchoyer proti tomu nakonec zase tak moc nemám.

Baby Driver (2017)

"Vy přepadáte, protože jedete v drogách. Já jedu v drogách, abych mohl přepadat." Doc to naplánoval, Baby odřídil, Cvok si to zdůvodnil, Buddy odstřílel a Darling byla s brokovnicí naprosto k sežrání. Mě se to prostě líbilo, tedy dokud se adrenalinová akce mísila s hudbou, ale jakmile došlo na dětské vzpomínky a na city, tak jsem dostával chuť nasadit si masku Mike Myerse a jít něco přepadnout. Vždyť jsou to moje peníze. Ne jejich. Oni mi je ukradli. A já si je vezmu zpět. Díky, Cvoku, za návod.

Výstřel (1981)

"Nechtějí detaily ani politickou vraždu ... jen nehodu." Tak nám zemřel budoucí prezident a to je vždy ideální čas pro nějakou tu konspirační teorii. Já mám konspirace rád, takže věřím, že kdyby do toho byl zapleten někdo mocný, tak okamžitě zmizí zvukař Jack, štětka Sally i fotograf Manny společně se všemi důkazy v nějaké sympatické spalovně či vrakovišti. Nicméně tohle je film, takže tu máme odhodlaného hrdinu a jeho boj za pravdu, což je sympatické. Prostě není těžké Jackovi fandit, užívat si technických vymožeností začátku osmdesátých let a doufat, že to dopadne jinak, než to dopadnout musí.

Jak prosté - Leviatan (2012) (epizoda)

"Generuje moře čisté náhodnosti a chce, abyste ztratila naději a utopila se v těch číslech." Souboj Sherlocka s trezorem byl vynikající, stejně jako Sherlockova postelová dvojčata, odhalení tajemného Le Chevaliera či večeře s rodinou doktorky Watsonové. Jen tentokrát nebylo nemožné možné, ale tak už to při vyšetřování občas bývá.

Jak prosté - Udělej si sám (2012) (epizoda)

"Já jsem Brit. Tohle není čaj." Tentokrát se Sherlock vytáhl. Bez obtíží určil totožnost neznámé mrtvoly, odhalil Číňana hovořícího anglicky a ještě přidal skvělý postřeh o umístění požárního čidla nad grilem. Tohle jsem si prostě užil. Tak se má konzultovat.

Jak prosté - Dlouhá rozbuška (2012) (epizoda)

"Žádný hrdý ekobojovník by nepoužil v bombách toxické syntetické chemikálie. Použil by přírodní složky." Na tom něco bude, i když fikaný ekoterorista by určitě šel do syntetiky. Ale nechci být o krok před Sherlockem, tak jeho hypotézu přijímám. Jinak mě tedy hodně pobavilo odhalení touhy po sexu u paní ředitelky, ověření přítomnosti mrtvoly ve zdi i výběr patrona. Jen rozkrytí MOZ byla náhoda, kterou od Sherlocka neočekávám.