• Krátkometrážní

Domek z karet - 12. kapitola (2013) (epizoda)

"Tusk chápe rozdíl mezi mocí a penězi. A přesně proto je tak nebezpečný." Frank se v prezidentské lsti zorientoval poměrně rychle a vysokou hru zahrál skvěle. Navíc jsem se dozvěděl, že dva chlapi, kteří spolu jedli slaninu si mohou tykat. To určitě využiju ve svém životě. A dost se těším na finále série, protože politická hra je rozehrána zajímavě, Claire to ve firmě taky celkem vyhrotila a holky čmuchalky jsou na stopě skvělému článku. A tak to má být.

Domek z karet - 11. kapitola (2013) (epizoda)

"Přišla ke mně do ložnice. Měla tušit, že já přijdu do její." Zatímco Frank rozjel své politické hrátky naplno a zabíjel své politické problémy, tak si jeho holky vzájemně očuchaly pelíšky. To je fajn a je to drsné, ale překvapivě jsem zjistil, že mi vadí mnohem víc, když je někomu zničen život, než když je zabit. A to je trošku znepokojující.

Domek z karet - 10. kapitola (2013) (epizoda)

"Stačí deset vteřin, abyste zničili ambice muže." A stačila jedna epizoda, aby mě přestaly bavit politické hrátky kongresmana Underwooda a abych začal fandit všem, kteří s ním nesouhlasí, dokáží mu vzdorovat nebo alespoň nasazovat parohy. Někde tady Frank překročil mou hranici tolerance a mně nezbývá než doufat, že ho zase budu mít rád.

Domek z karet - 9. kapitola (2013) (epizoda)

"Chci vědět, kdo lhal." Kdo by si dovolil lhát mocnému Frankovi Underwoodovi? Asi ten, pro koho málo hnul prstem a už nejednou prokázal, že je tvrdší než on. Mě ty politické tahanice tentokrát dost bavily a tak příště budu určitě hlasovat podle notiček toho, kdo mi dá víc. Tedy podle svého nejlepšího svědomí.

Domek z karet - 8. kapitola (2013) (epizoda)

"Jak rychle jsou Vaše neduhy zapomenuty, když disponujete mocí a bohatstvím." Tak po panu kongresmanovi pojmenovali knihovnu a on se na oslavu zlil s kamarády. To je vždycky fajn, ale kde je ta Frankova svinská politika? Tentokrát nikde, což mě mrzí, takže jsem rád, že alespoň kongresman Russo při svém pěstním souboji s loďaři dokázal, že kvalitní politik se dokáže vykecat z čehokoli.

Domek z karet - 7. kapitola (2013) (epizoda)

"Je to amatér, Franku. Když ho já dokážu vytočit ani ne za hodinu, jak asi bude zvládat tisk?" To ale není problém. Stačí kongresmana Russoa obklopit správnými lidmi, naučit ho říkat dobře znějící fráze a dokázat, že chlast, drogy ani děvky nejsou žádným problémem pro guvernérský post. Je to vysoký level, který Frank hraje výtečně, ale Russo mě tentokrát moc nebavil. Ovšem harmonie moci mezi manželi kouřícími v otevřeném okně je naprosto dokonalá.

Domek z karet - 6. kapitola (2013) (epizoda)

"Někdy se musíte vzepřít, abyste získali respekt." Prezidentovi USA? Tak za to má Frank ode mne respekt, ale na druhou stranu při sporu politiků s odbory bývám obvykle na straně těch s lacinějšími hodinkami, takže by si Frank rozhodně zasloužil pořádnou do nosu. Tentokrát je ovšem Frank příliš v defenzívě, takže to nemá takovou šťávu jako epizody, ve kterých Frank promyšleně útočí. Ovšem za ruční práci paní Underwoodové opět velký respekt a já bych si ji na smrtelné posteli určitě užil víc než ten zamilovaný měkkota z ochranky.

Domek z karet - 5. kapitola (2013) (epizoda)

"Nezačínej válku, o které víš, že ji prohraješ." Dobrá rada nad zlato, ale kdyby všichni Franka poslouchali, tak by to byla nuda. Takže odbory jdou do boje, z přítele se stane nejhorší nepřítel a já mám o zábavu postaráno. A absolutně nejlepší byl Frankův poklidný rozhovor s manželkou o jeho nové milence. To mělo sílu.

Domek z karet - 4. kapitola (2013) (epizoda)

"Freddy věří, že když z dodávky spadne lednička, je lepší uhnout stranou. Já věřím, že to lednička má uhnout mě." Kongresman Underwood má ohromné ego, koule i načasování a jeho intrikování činí politickou scénu hodně zábavnou. A taky přináší poučení, jak je snadné stát se ovcí, když se nechcete stát vlkem. Tohle pan kongresman zkrátka umí a já mu posílám na transparentní účet 1 USD jako podporu na příští kampaň. Samozřejmě ho pošlu i jeho soupeři o křeslo, protože já vždycky stojím na straně vítěze.

Domek z karet - 3. kapitola (2013) (epizoda)

"Zase už jde po mém místě. Copak se nic nenaučil?" Jde najednou obhajovat školní zákon před odbory, řešit smrtící problémy s broskvoidem, udržovat rodinnou pohodu a ještě kočírovat ambiciózní novinářku? Normální člověk by to nestihl, ale kongresman Underwood dokáže až nadlidsky přepínat v mozku mezi problémy. Ten to prostě zvládl perfektně, ale mě se v defenzivní roli zase tak moc nelíbí. Já mám rád útok a ten určitě zase přijde.

Časové pásmo bylo změněno