• Krátkometrážní

M*A*S*H - Žhavé rty a prázdná náruč (1973) (epizoda)

"Chci, abyste projevovali major Houlihanové zdvořilost a respekt hodné toho, kdo dosáhl její šarže a pohlaví." Nikdo neumí tak krásně velet jako plukovník Blake a málokdo se umí tak krásně opít jako jedna nejmenovaná vrchní sestra. Mě tato epizoda hodně inspirovala, takže si od filmové společnosti Tabasco z Havany taky objednávám film Pavlína z Paříže a její pelikán a po jeho zhlédnutí se dle rozkazu ihned půjdu vysalutovat.

Únos (2017)

"Ja som si myslel, že Tajná služba občanov chránia. Nie že im púšťa elektriku do gulí." Tak to sis myslel špatně. Propojení politiků s tajnými službami a organizovaným zločinem je totiž tak těsné, že lidská práva budeme řešit raději v Tibetu. A jak koukám na Slovensku je to podobné jako u nás. Kdo se zkrátka zaplete, tak tomu může upadnout hlava nebo vybouchnout auto. Já se tedy přiznám k tomu, že kdybych nebyl rámcově obeznámen s případem, tak se asi moc nechytám, ale takhle to bylo jasné, zkratkovité a nijak zvlášť zajímavé. Přesto mě hodně pobavil únos novinářky a následný projev mafiána Efendiho zakončený suchým sdělením: "No vidíš, máš svoju pravdu. Ešte si aj dobre zajebeš."

Skrytá identita (2006)

"Už se nemůžu dočkat až ti do toho úsměvu šlápnu." Já jsem býval policajt, který se infiltroval do gangu, který mě pak vyslal infiltrovat policii a od té doby se udržuju ve fázi pernamentního zmatení. To se hlavním postavám tohoto snímku stát nemůže, protože skrývat pouze jednu falešnou identitu není tak složité. Nicméně mě to celkem bavilo rozmotávat, chvílemi mě to i napnulo, ale přesto mi tam něco chybělo. Nevím přesně co, ale sex Homera Simpsona s mámou Škopkovou to určitě nebyl.

Autobazar Monte Karlo - Série 2 (2016) (série)

"Blbeček, kterej nepozná, že to auto není z Německa, nepozná ani, že to bylo na střeše." A jelikož je nás blbečků stále dostatek, stejně jako stáčedel a animovaných diagnostik, tak se ojetá auta stále prodávají a Karlos má kšeft. Mě to s ním zase bavilo a taky mě to utvrdilo v tom, že mé další auto si zase odeberu nejpozději v okamžiku, kdy bude sjíždět z linky. Tedy ještě předtím, než jeho motor pozná zlaté české ručičky a moje peněženka zapláče nad ceníkem autorizovaného servisu.

Autobazar Monte Karlo - Svatba 2 (2016) (epizoda)

"Neplakej, Bublinko. Já vím, že to jeho dítě je moje." Bóďa je naprosto skvělý a tím svým neustálým "Ano" mě pořád rozesmíval. A pohádka o tom, jak Hugosvině málem vyženil stádo jeřábů a válec, taky nebyla špatná, ale hlavní je, že se ti mladí mají rádi. Tedy alespoň z padesáti procent.

Autobazar Monte Karlo - Diagnostika (2016) (epizoda)

"Jakou diagnostiku? My jsme slušněj podnik." Animovaná diagnostika byla naprosto boží a navíc mi dokázala, že snad i můj vůz by za jistých okolností, když se nikdo nebude dívat, by mohl být ve skvělém stavu. A to ho stačí jenom připojit přes ty blůty a už to frčí. Ju? Za mě: Ju.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

"Nakapal jsem si do nosu tolik eukalyptu, že mě ve snu napadla vzteklá koala." Sluha Niles je boží a s tím ostatním mám trochu problém. Zejména chůva Fran je mi sympatická natolik, že bych ji na rok zaplatil do služby svému největšímu nepříteli. Bohužel žádného nemám, takže může dál sloužit u nudného pana Sheffielda a já si budu dávat velký pozor na to, abych zašel na návštěvu pouze ve chvílích, kdy v domě řádí Niles a ostatní jsou pryč, zticha nebo stávkují na sociálce.

Snowboarďáci (2004)

"Ty myslíš toho mýho bambána pro tu svoji bembeřici?" Ač je to k nevíře, tak i já si matně pamatuju, že jsem kdysi býval mladý. A že jsem toho nakecal o stříkání, tedy než jsem skutečně začal stříkat. To sem asi nepatří, ale být za mých mladých let v módě prkna, tak bych se na nějakém určitě pokusil zabít. A určitě bych se přitom vykašlal na Randyho s Jáchymem a užil bych si to s Klárou a Terezou. Jenže u té obrazovky to tak nějak nebylo ono, ale kdybych byl o pár desetiletí mladší, tak ty to třeba i mohla být jízda mého života. Ale spíš ne, protože jsem dosud neodhalil, jak se na snowboardu pluží.

Manžel na hodinu (2016)

"Nejste spolu desítky let, to vás každej soudce rozvede po esemesce." S Hodinovými manželi mi bylo trapně i vtipně, tak snímek hodnotím průměrnými třemi hvězdami, i když průměrný není. Je skvělý a hrozný. Skvělý je ve chvílích, kdy hraje pohodová muzika a na scéně jsou Akvabeláci, Jehovisti, zlatokopka Janka nebo její slovenský pivař. Ten je skutečně dokonalý. Horší je to ve chvílích, kdy se řeší vztahy, podezřívání, antidepresiva a sny. To mi trošku lezlo krkem. Proto si asi vyměním anděla a pokecám si se svým stresem, aby bylo jasné, že jsem si z tohoto snímku něco odnesl do života.

Hlubina (1977)

"Oceán není obchod se šperky." To mohu potvrdit, protože já jsem byl v Černým, Jaderským i Středozemním moři nejméně deset metrů od břehu a nic vzácnýho jsem nenašel. A to jsem byl vybaven zánovním šnorchlem. Jsou však šťastlivci, kteří našli a pak si museli trošku zabojovat o poklad či o život. Dříve mě to bavilo i napínalo, ale projekce po letech mi odhalila, že na můj vkus Hlubina obsahuje množství nekonečnejch podvodních scén a dramatická linka skoro vůbec nefunguje. Zejména proto, že největší drama je pomalování těla slepičím pařátem. To bych se asi uřehtal k smrti, ale Miss mokrý tričko Gail přitom vypadala skutečně vystrašeně. Oni vlastně všichni ti voodoo násilníci byli hrozně směšní, ale Gail mě prostě přinutila, abych vydržel do konce. A tak jsem vydržel a nakonec jsem se naučil, jak na někoho poštvat žraloky, takže to příští rok na Balatonu určitě zkusím.