Reportér (2012)

Hodně rozporuplnej a zmatenej film. Ale všechno ve finále dává smysl. Moc mi neseděla hudba, ale ta není nějak podstatná. Cusack, McConaughey i Kidman jsou vyborní. Je to těžkej film, ale podle mě hodnotnej a grafickým zpracováním i jedinečnej. Nemůžu dát 3 hvězdy. Na to je to moc dobrý. Dávám 4, ale hlavně za jednotlivý postavy než za celek.

Strom života (2011)

Todle je zvláštní film, jednou se na něj dívám a dal bych mu 1 hvězdu, pak se na něj dívám o pár týdnů/měsíců později a dal bych mu 4-5 hvězd....fakt rozporuplný pocity z něj mám. Podle mě ho člověk musí vidět náhodně a né jít na něj plánovaně, protože pak si nemyslím, že bude nadšený, ale vidět ho neplánovaně v TV se mi líbilo daleko víc. Proto dávám 3 hvězdy. Nezaslouží si to 3 hvězdy. Teď si to zaslouží 4-5 hvězd a jindy si to zaslouží 1-2 hvězdy, já fakt nevím.

Paralelní světy (2012)

Já nevím... 2-3 hvězdy, ale je to hrozně složitě udělaný až člověk nestihne postřehnout všechny detaily propojení a úskalí těch dvou světů. Aspoň na první shlédnutí. Jenže na druhé shlédnutí už nemám náladu, je to tak nějak roztáhlé a pomalé, což mi u filmů nevadí, ale tady to nějak nebylo ke strávení. Zajímavý nápad, ale některé efekty mi přišly laciné a celkově ten svět mi přišel nereálnej. Je to futuristická sci-fi, kde jsou přísně strežení všichni, kdo chtějí přejit z jedné planety na druhou, ale kamerový systém tam nemají a ani žádní jiný guardi nikde nejsou a hlavní hrdina vlastně může skákat z jednoho světa do druhého jak chce a nikdo jiný to dělat neumí, nevím... Za tydle nedomyšlenosti, které kazí dojem a ztrácí důvěryhodnost, jen dvě hvězdy.

Slova (2012)

Dost často posuzuju filmy podle toho, co se mi honí hlavou po jeho skončení a jaký to ve mně zanechá dojem nebo podnět k zamyšlení a i když může být samotný příběh trošku naivní nebo i předvídatelný, tak jde i o to, jaký má smysl a poselství a The Words ve mně zanechali velký podnět k zamyšlení a poselství ve smyslu, že by člověk měl žít tak, aby se mohl za svými činy ohlédnout a jaký to má na něj dopad, když udělá věci špatně a to tu bylo velmi dobře zachyceno. Po filmu jsem koukal asi půl hodiny do "blba", abych si řekl, jak jsem na tom já a co jsem udělal špatně a co chci vlastně v životě udělat. Jsou to čtyři hvězdy za film, ale za ten dojem dávám hvězd pět.

Světová válka Z (2013)

Velmi slušnej film. Člověk na to jde do kina s velkym očekáváním, a to i film splní. Sice jsem byl hned na začátku malinko zklamán, že jde o "zombie" movie, ale nakonec jsem byl překvapen, že film nepřekypuje klasickými hororovými klišé a jede si celkem novou cestou. Všechno je výborně udělaný a hudba od kapely Muse mi ve filmu hodně seděla. Malinko se mi jen nezdála ústřední dvojice Brada Pitta s tou angličankou, Brad byl pro ní prostě až moc hezkej, ale to není pro film důležity. V celku se mi film zdál výbornej. Krásný 4 hvězdy... Nakonec to mám doma i na BR disku a koukám na to jednou za čas a musím hodnocení změnit na 5 hvězd....

Quicksilver (1986)

Tendle film je moje srdcovka :) Nikdo mi nevymluví, že nemá svoje kouzlo. Jsou tam úžasně zachycená 80.léta a ikdyž je příběh trochu naivní, tak jeho vybarvení a obsazení je výborné, prostě mě dostal.

Kohout na víně (2011)

Krásnej film, ztotožňuju se s komentářem Sysel_CZ a jeho přirovnání k tomu, že je to takovej německej Kolja, to mi štymuje. Ale chce to k tomuto filmu sednout s ne moc velkým očekáváním, jinak by mohl být divák zklamán.

Generace Singles (2011)

Nechápu, proč tu někdo chce furt mít názor odborníků...naopak se mi líbí, jak to autorka nechala plynout, ty názory a pohnutky účinkujících a nechala je v tom víceméně koupat a mě jako diváka si utvořit vlastní názor...jediné, co bych trošku pozměnil, by byli asi ti učinkující, víc takových jako byl ten "Vrba" ...

Drive (2011)

Tak chystal jsem se na tento film dlouho, ani nevím proč. Nějak mě nelákal Ryan Gosling na obalu s příběhem o nočním jezdci. Ale dobré recenze mě přinutily se podívat a jsem rád, že jsem to udělal. Filmu jako takovýmu bych dal tak 4 hvězdy, jednoduchý ale dobře postavený příběh s výbornou hlavní rolí, Ryan hraje fakt dobře. Ale dostal jsem facku od atmosferický stránky filmu, která mu dává další rozměr, emotivní a do děje vtahující. A to já mám rád. S tímto je to jasně za five stars! Doporučuju.

Lidská stonožka 2 (2011)

1. hvězda za úžasnou hlavní roli, 2. hvězda za úžasně úchylný béčko, 3. hvězda za rozhodnutí udělat to v černobílém provedení. Chci vidět 3. díl, kde Tom Six slibuje, že dvojka byla slabý odvar!