• Krátkometrážní

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Já mam tak strašně rozporuplný pocity =). Těšil jsem se jako blázen na další pokračování a tolik mě tam toho sralo =). Dost často to vypadalo jako taková ta tisíckrát ošoupaná popcornovka v kině (takovej ten Hunger Games look, hrdinové běží a okolo to bouchá, na závěr scény nějaká ta otevírající se trhlina pomocí zelenýho plátna...třeba 5x za film). Dál se mi nelíbilo, když se to místama tvářilo jako sociální drama, že příběh byla jen prachsprostá recyklace epizody IV, že jsem všechny zvraty uhádnul, že hlavní záporák byl takovej ňouma (jak jako že chvíli vyrovnaně bojuje s tim srandovnim černochem?! ten se mi btw docela líbil), že to nemělo ani hrdinskou ani temnou atmosféru, že tam chyběl pořádnej souboj světelných mečů a hlavně v podstatě chyběla Síla (myslim v tom osudovym rozměru, ne, že si někdo přitáhne meč na dálku)...a asi spoustu dalších věcí, na který si nevzpomenu...ale...bylo to Star Wars...STAR WARS! (viz. "Maybe he touched some children now and then, but its Michael Jackson...cmon, Michael Jackson!"). Spoustu věcí se mi zas líbilo, bylo tak akorát svižný, mělo to parádní roztodivný potvory, bezva novýho robota, kvalitní letecký bitky, monumentální záběr ztroskotanýho křižníku, docela působivou scénu použití Hvězdy smrti, design světelnýho meče záporáka (ruku na srdce, to snad napadlo každýho kluka, že by to bylo cool), nový vojáky impéria (roboti co vypadaj jako kloni, to bylo fakt chytrý!). Dál sem byl fakt rád, že do toho přemluvili původní herce - a že si Harrison Ford doma před zrcadlem znova nacvičil ten škleb. A na další pokračování se těšim ještě víc. A o tom to je. (80%)

Vrať se do hrobu! (1989)

"Ahoj Víťo, kdy už se konečně otevřeš a přijdeš mezi nás?" | "Valná většina dnešní mládeže již našla zodpovědný přístup k životu, existuje však ještě nejméně 50% těch, kteří životní zodpovědnost teprve hledají." | "Proč tak řvou?" - "Nevim, asi se hlásí o svá práva." | "Posiluje na erárním zařízení, jak činí každovečerně." Ale je třeba říct, že druhá půlka byla ucouraná a muzika na přesdržku. (75%)

Kasandřin sen (2007)

Docela dobře zahraný nic. Jedno z Woodyho nosných témat (poprvý rozebraný ve Zločinech (a poklescích)) je tu rozmělněný ve scénáři, který neni dvakrát zábavný, nevybízí k rozjímaní, postrádá takovou tu tíživost lidský tragédie, není napínavý a už vubec ne legrační (snad kromě druhýho momentu "Nevidím jinou možnost."). Vlastně asi všechny zásadní momenty Kasadřina snu už měl Woody v jiných svých filmech a mnohem líp udělaný. Viz Melinda (a melinda) - tohle byl skvělej námět na komedii, škoda, že na ní neměl Woody zrovna náladu, uplně vidim, jak se v tý tragikomičnosti jednotlivých scén mohl porochňat =). Týpek co si pohrává s hazardem měl dál vždycky na konci zázračně všechno vyhrát, strýček měl přiject a být švorc a požádat je o prachy, vraždu měli zpackat, z oběti se měl vyklubat totální sympaťák, se kterym začnou trávit volnej čas... (65%)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Čůji a mladej Anakin na konci? Nová verze mě hrozně srala a Lucas je debil. Co na to, doprdele, po těch letech má co hrabat. UPDATE: Můj původní koment obsahuje koukam takový to klasický nadávání na Lucasovo zásahy do původního filmu, to se sice netýká jen šestýho dílu, ale je fakt, že je to seroucí =). Návrat Jediho je dobrej film, jen mi tam přebývali ty malý medvědi a Mark Hamill jako takovej (tady se to jeho neherectví podle mě projevilo úplně nejvíc). Nejoblíbenější scéna je souboj Luka a Darth Vadera potom, co ho DV vyprovokuje řečma o jeho ségře - emoční nálož (+ nejlepší hudba), tahle scéna do přemožení DV měla trvat o minutu dýl! (80%)

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Moje slabost pro prostřední díly triologie se zase ukázala. Považuju to za nejlepší díl původních SW filmů - ty jsou na můj vkus laděný občas až příliš dobrodružno-pohádkově. Impérium vrací úder obsahuje největší odhalení SW ságy, super oblačný město, naštěstí poměrně málo Marka Hamilla a mistra Yodu co se Lukovi přehrabuje v baťohu. (90%)

Sólokapr (2006)

Woody Allen jako kouzelník, mně to stačí =). (75%)

Melinda a Melinda (2004)

Zajímavý na tom je, že i ta komediální půlka je povětšinou minimálně tragikomická. Když teda zrovna neperlí Will Ferrell, to je prvotřídní pošuk =). (75%)

NA HRANĚ / ŘEZNÍK (2015) (studentský film)

Řezníkovi docela fandim a občas si ho i pustim, ale tohle neni zrovna dvakrát nejlepší dokument. Nejenže si myslim, že neni vhodný tam celou dobu pouštět Bachovo nevimco-dur symfonii (dal bych to v max 1 scéně pro kontrast), ale hlavně se o Řezníkovi člověk prostě nic novýho nedozví (snad krom jediný informace, že je ujetej na růžičkový porno, ale něco (i víc) úchylnýho jsme o něm stejně už tušili =). Je to taková, docela i řemeslně kvalitní, nuda. (60%)

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tehdy to byla určitě zaslouženě náramná pecka, ale dneska už jsme Star Wars světem zahlcený ze všech možnejch kanálů a na po x-tý původní díl už tolik neoslní (a možná ani napoprvý, když už je divák zhejčkanej lepšíma trikama). Když z toho sejmeme stvoření novýho (jasně že úplně bombovýho) SW světa, zbyde jen průměrný dobrodružný sci-fi kde jsou průměrně hláškující postavy. Odebrání bodů za originalitu ale není tak úplně fér, takže poctivý 4 hvězdice. (75%)