Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 179)

plakát

Mimo stopu (2022) 

Asi spíš objektivně na tři, ale cítil jsem se po tomhle filmu tak zvláštně naměkko a zároveň naštvanej na sebe, že já nic takového nikdy nedokážu a svůj život takhle nenakopnu, že dávám čtyři. Skandinávské filmy se vyznačují jednou skvěle zvládnutou stránkou. Jsou plné lidskosti. Uvěřitelné postavy se sice občas chovají jako idioti, ale pořád nemají nádech nereálna. Fandíte jim, závidíte, bojíte se o ně. Žádné jiné zemi se to nedaří v takové míře a tenhle film, plný ztroskotaných, ztracených, nešťastných ale i spokojených lidí to opět potvrzuje. Příjemné sympatické postavy, s jejich chybami, tím, co se jim povede i tím co už méně. Hledání sebe sama v kulisách nejslavnějšího dálkového běhu na světě zní jako bláznivý nápad, ale funguje.

plakát

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film) 

Ucházející tématická drobnost ze světa Strážců galaxie. Švihnutá zápletka s Kevinem Baconem coby vánočním dárkem byla milá, asi bych si představoval možná víc frků, ale potěšilo. Tuhle variantu vánočních koled  bych klidně poslouchal, to zas jo.

plakát

Zelenáč (2018) (seriál) 

První dvě série hodnotím dost dobře, je to svižné a originální, solidní zpracování běžného policejního výcviku a praxe mě bavilo. Navíc je to výborně obsazené, nádherné holky a postavy vysloveně sympatické a živé. Od dalších řad bohužel kvalita dost klesá, ačkoliv do té doby jsem musel ocenit snahu scénáristů o různorodost dílů a vymýšlení zápletek a případů bylo fajn, třetí a hlavně čtvrté sérii už to právě tady drhne. Asi očekávatelné, ale zamrzí. Původní linie nováčka čtyřicátníka s odlišným přístupem a zkušenostmi byla příjemně odlišná, i když jsem samozřejmě asi jako každý trpěl, kdykoliv se John Nolan začal s někým empaticky vykecávat, nabízet  pomoc a pochopení, aby mu vzápětí  pachatel utekl nebo ho bacil do hlavy. Když se to stalo asi popáté tak už se ani nesmějete, co taky s tím. Ale aktivistická linka v dalších řadách, homosexuální dvojice černých policejních milenců, řešení genderu a feminismu mě vysloveně otravovalo., hlavně bylo naroubováno často děsně křečovitě. Když nesympatického Jacksona odbouchli, vysloveně jsem zajásal. Taky jsem si mohl hlavu udiveně ukroutit, když LAPD policisté, navíc polovina z nich v zácviku, letí s FBI do Guatemaly a s útočnýma puškama osvobozuje rukojmí drogového kartelu, to bylo hodně divný. Vůbec mi přišlo, jakoby Los Angeles chránila jenom tahle policejní stanice. Řeší tuny drog, únosy, odposlechy, později tajné agenty, vyráží dveře, běží v uniformách první linii , používají tunu automatických zbraní atd. Kdykoliv hoří nebo je bouračka, přijede pokaždé jedna jediná posádka LA hasičů v čele s Nolanovou sličnou  157 centimetrů vysokou frajerkou Bailey. Ale časem už to prostě odsunete do pozadí, protože postavy jsou vážně  fajn a sympatické, i když řeší děti, školky, rozvody, navzájem si chodí na svatby a podobně, to obsazení to hodně drží. Scénáristická křeč je někdy už skoro moc, ale ze setrvačnosti to sleduju, prostě jsem si na ně zvykl. Za mě naprosto nejlepší role  je Mekia Cox, je tam plno hezkých holek, ale tahle sarkastická policajtka je prostě boží. Ty tři hvězdy i kvůli dobrému začátku to pořád má.

Poslední hodnocení (2 113)

Mimo stopu (2022)

03.12.2022

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

28.11.2022

Zelenáč (2018) (seriál)

26.11.2022

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

23.10.2022

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

14.10.2022

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

07.10.2022

Pojistka smrti (1944)

03.10.2022

Bullet Train (2022)

01.10.2022

You Belong to Me (1941)

24.09.2022

Reklama