Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 173)

plakát

Pojistka smrti (1944) 

Žánrově téměř dokonalé. Mužný osamělý hrdina, proradná žena, nevinné děvče, zločin, pořád prší, lucerny, stíny...Barbara Stanwyck mi v záporné roli ale bohužel přišla děsně nevýrazná, její obvyklá energičnost tu byla vyměněna za rádoby ledovou mazanost. Fred MacMurray celkem ušel, do role se typově hodí, výborný byl klasicky Edward G. Robinson. Celkově příběh není zlý, celkem i dramatický navzdory naivní zápletce, kouzlo to určitě má, Raymond Chandler je tu hodně znát. Ale Wilder umí dle mě líp komedie.

plakát

Bullet Train (2022) 

Je to taková nálož drobných vtipů a narážek, navíc vynikající dialogy. Bavil jsem se výborně, místy trochu kulhající dějová linka mi nevadila, plno známých tváří v malých rolích a roličkách skutečně těší. Zábavné, akční složka je velmi kvalitní, prostě oddechovka jak má být. Obsazení originální a zajímavý mix mladých nadějí a zkušených veteránů.Ovšem na co jsem skutečně vytřeštil oči byla na konci Sandra Bullock. Holka holka, neděláš dobře...

plakát

You Belong to Me (1941) 

Opět výborně Barbara Stanwyck, roztomilá a rázná postava. Celou dobu mě bohužel štval nesympatický žárlivý imbecil Henryho Fondy. Vysloveně protivné nesmyslné výstupy jeho postavy film dost sráží, ke všemu tam není nic navíc, dávka humoru je poměrně slaboučká a tempem film také zrovna neoplývá. Spíš slabší průměr.

plakát

Cheaper by the Dozen (1950) 

Takové mile úsměvně zajímavé. Dvanáct dětí a excentrický tatík Clifton Webb vytvoří celkem dost humorných situací. Bohužel Myrna Loy kvůli které jsem to sledoval, tu oproti němu nemá moc prostoru a hraje pouze milou chápavě sympatickou matku.

plakát

Remember the Night (1940) 

Příjemná romantická ne až tak komedie s výborně se doplňující ústřední dvojicí. Barbara Stanwyck je opět okouzlující, jako jednu z mála hereček té doby bych ani nemrkl, kdybych jí viděl v současném filmu. Je to díky jejímu uvolněnému střízlivě civilnímu projevu, na tu dobu ne až tak běžnému. Navíc už tenkrát to byla šmrncovní moderní, vtipná, inteligentní a sexy baba. Ta by se rozhodně neztratila ani dnes. Film jako takový je solidní náladovka, příjemně strávený čas v příjemné společnosti. Ale Vánoce v Connecticutu se mi líbily přeci jen víc.

plakát

Sitting Pretty (1948) 

Svěží a originální zápletka, navíc krásná Maureen O'Hara, která je tu druhou nejvtipnější postavou. Tou první je rozhodně netradiční chůva Clifton Webb, který je tu jako dokonalá černobílá předloha Sheldona Coopera. Neválíte se smíchy, ale maloměšťácké šosáctví je tu vykresleno velmi přesně a malebně v duchu Ameriky čtyřicátých let.

plakát

DC Liga supermazlíčků (2022) 

Rozumné tempo a kupodivu několik dospělých hodně dobrých vtipů. Až nečekaně jsem párkrát vybouchl smíchy, není to přitom infantilní a linka o potřebě přátelství není nijak přehnaně lepkavá. Hlavní záporák byl prima, animace ušla. Co chtít víc.

plakát

Vyšehrad: Fylm (2022) 

Jsem si celkem jistej, že kdyby se to neodehrávalo v prostředí fotbalu, tak by sledovat takovýho dementa bylo k nevydržení. Někdy je to fakt bída plná infantilní a fekální trapnosti. Naštěstí je i dost vtipů solidních, obsazeno je to velice slušně a sportovní camea pobaví. Ten kluk je navíc bombarďák co to dost táhne, takže i když je zápletka prostinká, je to ve výsledku zábavná věc. Naštěstí si to taky na nic víc nehraje, což je v českém filmu poměrně osvěžující.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

Bohužel je to celkem blbost, teď už ale z ranku nezábavných. Připomíná to místy spíš svojí vlastní parodii, konec je podivnost a proč je Valkýra lesba a kamenný tvor gay taky netuším. Thor seká hlášky až moc zběsile a povedených je méně než křečovitých. Pobavil Rusell Crowe, další malá camea a některé vtipy. Ale jinak jsem celkem otrávenej a znuděnej.

plakát

Zázraky se nedějí (2008) 

Šílená limonáda pro křesťanské kabelové televize jako dělaná. Luke Wilson tyhle melancholiky umí a Radha Mitchell je nádherná, ještě snad hudba se dá pochválit, ale jinak je to děsně nudnej předvídatelnej cajdák.

Reklama

Reklama