Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 032)

Harry Brown (2009)

Michael Caine výborný a přesvědčivý, což se ovšem nedá říct o scénáři. Je to sice atmosféra jako hrom a syrový to je jak tatarák, ale postavy jsou divný, tempo je pomalý a pomstychtivej děda se tam místy jen tak motá.

Jolt (2021)

Kate je pořád kus a místy je to nahláškovaný jako blázen a fakt vtipný. Ale hrozně to tlačí na pilu a chce to být tajemný a akční a hlavně děsně hustý. Jako oddechovka proč ne, pár nápadů to má, ale je to občas dost laciný a scenář je odfláklej.

Úžasná událost (1936)

Garry Cooper je sympaťák a Jean Arthur hraje další svoji nakonec prozřevší zlobivku s řezavým hlasem taky fajn. Plno rázovitých postaviček a milého humoru, ale zápletka mi prostě přišla slabá. Nevadí, že to je celé naivní a taky mi to příjemně ubíhalo, ovšem jak začal soudní proces, přestalo mi to dávát smysl. Garry Cooper tam seděl a mlčel, koukal jak bulík a nic. Tak tomu se těžko věřilo, zvlášt pokud bylo obvinění tak směšné a vachrlaté. Ale má to Hollywoodskou atmosféru třicátých let a na pohodu na večer to lze doporučit.

Krvavě rudé nebe (2021)

Příšerně se to vleklo, byť zápletka s matkou co chrání syna to trochu zvedá, ovšem jinak to byla fakt nuda, nesmysly, nemělo to potřebnou béčkovitost.

plakát

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Sice jednoduché, ale přitom žánrově naprosto čisté. Akční scény, kamera, střih-za to by se nemusel Hollywood stydět. Navíc je to odlehčené, a ztřeštěné, ale přitom ne hloupé a některé vtipy jsou prostě ultimátní. Obsazení fajn, dlouhé akorát. Tahle partička má sice výkyvy v kvalitě humoru, ale tohle se povedlo.

plakát

The Whole Town's Talking (1935)

Spíše úsměvný příběh je zajímavý hlavně dvojrolí Robinsona, kdy především role gangstera mu díky jeho úšklebkům sedla jako ulitá. Jean Arthur a její první větší role je díky její vizáži a náznakům jejího pozdějšího humoru celkem solidní, jinak je to spíš průměr.

Život pod vodou (2004)

Imaginace a vizuální složka jsou typicky Andersonovské. Humor také, scénář také, tudíž to často klasický film moc nepřipomíná . Ale ta hravost je místy skutečně nádherná.

Tichý zabiják (2013)

Příliš patetické a dějově kostrbaté. Herecky jakž takž, ovšem třeba tu tolik chválená akce je sice celkem nápaditá, ovšem děsuplně sestříhaná. Hlavní linka spícího teenagenta je zajímavá, ovšem dost nevyužitá. A navíc to totálně zabil šílený český dabing, což u asijských filmů není poprvé.

Usagi Drop (2011)

Úsměvně, trochu melodramaticky podané, ale celkem příjemně. Trochu jsem nepochopil ty japonský reálie, jako že cizí dítě může si vzít někdo příbuzný a co matka, otec to předtím řešil jak? Matka prostě dceru nechce. Ok.Úřady nic? To jsem se nedozvěděl. Ale holčička je vážně roztomilá a strasti novopečeného rodiče jsou zábavné.

No Sudden Move (2021)

Překombinované, se spoustou postav, byť výborně obsazené. Vyžranýho Brendana Frasera jsem skoro nepoznal. Ale i když to má Soderberghův rukopis a atmosféru, scénář drhne, dost se to vleče a konec  a vyvrcholení zápletky je hodně slabota.