Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 303)

plakát

Vše pro firmu (1998) (TV film) 

Sice dost televizní, ale jinak velmi milá adaptace Karla Poláčka. Obsazení je silně nadstandardní, Barbora Srncová je opět k sežrání.

plakát

Land of Bad (2024) 

Příjemně solidní akce a děj není vůbec debilní, ale nečekaně má hlavu a patu. Špína, krev a boj v rozumně realistickém balení, kamera velice přehledná. Je to napínavé a putování osamělé jednotky džunglí pod dohledem dronů baví. Ale že v centrále je jediná linka, kam se dá dovolat, na zdi ve společenské místnosti? A profesionální vojenský personál telefon navíc vyvěsí, protože ho ruší při sledování basketu? Ale no tak.

plakát

Ptáci stěhováci (2023) 

Průměr všech průměrů, fakt nic extra. Celkem milý a animace fajn, ale hodně pro mladší ročníky, tudíž málo vtipů a víc pitvoření. Ani originální námět nebo něco, prostě jeden z mnoha.

plakát

Velký Bill (1936) 

Hodně velkoryse natočený western se skvělým obsazením. Jean Arthur je vysloveně kočka, Garry Cooper opět klaďasí na plný plyn a například mladý Anthony Quinn jakožto indián mě vysloveně odboural. Navíc je tu krásná neznámá Helen Burgess, která bohužel téměř nic dalšího nenatočila a zemřela na zápal plic v pouhých dvaceti letech. Film je sice dost přitažený za vlasy a postavy se chovají velmi odlišně od svých reálných předloh, ale jako malebná básnická licence to celkem nevadí. Akce na svou dobu hodně dobrá, lidi se museli dost bavit. Tyhle ranné westerny jsou samozřejmě hodně naivní a ve spoustě věcí nedotažené a neobratné, ale kouzlo to rozhodně má.

plakát

Nejrychlejší střelec (1956) 

Vnitřně rozervaný a minulostí pronásledovaný pistolník Glenna Forda mě spíš místy štval. Ta psychologie mi tam přišla prostě otravná, byť se s tím herecky popasoval slušně. Ale celkově to nebylo zlé, překvapila například vynikající kamera a střelecké scény mají švih. Bylo to žánrově trochu jiné, ale vůbec ne špatné.

plakát

Zahraniční aféra (1948) 

Komedie to moc není, spíš taková romance a místy dost melodramatická. Ale pár vtipů tu samozřejmě je. Záběry poválečného rozsekaného Berlína a cynická realita hladových lidí měnících rodinné šperky za jídlo a věci k přežití jsou dost přesvědčivé. Proto je kongresmanka Jean Arthur se svými naivně učebnicovými radami někdy na facku. Jinak je ale pořád krásná a fakt bych se divil, kdyby před ní dal někdo přednost Marlene Dietrich, která se mi nikdy nelíbila a tady víc než kdy jindy připomíná transvestitu. Scénář je jinak dost jednoduchý a narativní twist před koncem mi přišel dost křečovitý a skoro nudný. Předposlední film Jean Arthur je ale jinak solidní věc, která navíc trošičku ukazuje, jak nám dobře známé reálie a hrůzy druhé světové války Američani vidí možná moc popcornově vzdáleně, jako z Iowy.

plakát

Ovčák (1958) 

Celkem zábavná kombinace komedie a westernu. Obsazení je výborné, Leslie Nielsena jsem takhle mladého snad ještě neviděl, Glenn Ford je chlapáckej a dialogy srší vtipem. Ale je to takový kočkopes, humoru nebo akce by mohlo být ještě víc.

plakát

Ninočka (1939) 

Zápletka je hodně vtipná a neustálé vtipkování na ruské a revoluční stereotypy je zábavné. Ta romantická linka mi přišla slabší a ač Greta Garbo nehraje špatně a je hodně výrazná, ta veselá poloha mi k ní vážně nesedí. Navíc mi přijde spíš zajímavá než hezká, takže chápu, že její herecký typ pasuje jen do určitých filmových žánrů. Ale je to velmi dobře zrežírované a dialogy klasicky Lubitsch a Wilder umí výborně.

plakát

The Beekeeper (2024) 

Extrémně nelogický slepenec plný nereálně se chovajících postav. Tady se musel někdo zbláznit nebo je to nějaký vtip, většinu filmu jsem jen nevěřícně zíral. Zápletka je nesmyslná, ale budiž, to u béček moc nevadí. Ale i když mám Jasoně celkem rád, tady kromě několika slušnějších akčních scén sice asi odvede dejme tomu svůj standard, ale film jako celek je blábol. Scénář, dialogy, chování postav a jejich obsazení, například výjimečně nereálně působící divná prdelatá černoška v roli agentky. Nechápu čím přesvědčili Jeremy Ironse, aby do toho šel. Ayerovi už asi definitivně hráblo, protože tohle vypadá, že to točil nějakej stážista.

plakát

Nejsme žádní andělé (1955) 

Nečekaně vtipná sestava v hlavních rolích, Bogart překvapil a Peter Ustinov byl přímo vynikající. Konverzačním humorem je to přímo nabité a i když scénář není moc komplikovaný, má to takovou nepopsatelně líně milou atmosféru, jakou jsem dlouho neviděl.