Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 011)

plakát

Obchod za rohem (1940) 

Velmi sympaticky milá komedie, díky zasazení děje do Budapešti a všem těm Matuškům, Blažkům a Králíkům silně připomínající naše prvorepublikové filmy. Mladý Jimmy Stewart je výborný, zato jeho partnerka Margaret Sullavan mi byla dost nesympatická. Ale záplava vedlejších rolí byla naopak originální a vtipná, celý film je starosvětsky milý a příjemný. Dialogy nejsou třeskutě vtipné, spíš úsměvné ale je jich dost.

plakát

Tiché místo: Část II (2020) 

Můžu směle říct, že to má stále neduhy prvního dílu. Tedy nelogické chování postav, které i po několika letech se stále nedívají kam šlapou, stále nenašli praktické způsoby jak utlumit zvuky a izolovat se, stále netušíte co jedí, jak žijí a stále vám není nic vysvětleno. Akční dramatická složka prchání a skrývání před bububu a fujkyfuj alien hnusem s mimořádnými slechy sice pořád upoutá, ale donekonečna se z toho vařit nedá. Herecky nezaujal nikdo, dialogy jsou hodně slabé, scénář vůbec staví jen na atmosféře a nic navíc nepřidává.

plakát

Do Dánska (2019) 

Začalo to typicky suše anglicky a končilo to jako Rosamunde Pilcher. Loser z Walesu neví co se životem a cestou do Dánska to chce nějak nakopnout. Humor je jen občas, sem tam příjemná postavička a od půlky je to prostě jen nostalgicky indie divný, ale má to ucházející atmosféru a je to zase celkem milý, vidět se to v klidu dá.

plakát

I Love You Again (1940) 

Opět okouzlující ústřední pár. Blbnutí Williama Powella je skvělé a baví, gagů je skutečně dost. Myrna Loy má tentokrát méně prostoru, ale nádherná je pořád.

plakát

Xtremo (2021) 

Třetí hvězda je za solidní akci, v Evropě nečekanou a za odvahu se s tématem popasovat. Rozjezd je taky pěkně syrovej a nadějně atmosférickej. Bohužel potom se začne akce skoro až moc stereotypně vršit a hordy nepřátel nabíhajících jeden po druhém jsou skoro až komicky nesmyslné. Je to celkem běžná deviza akčních filmů, ale tady je to do očí bijící. Zápletka je postupem času víc a víc nelogická, hlavně ten kluk se chová jak idiot, navíc je vysloveně nesympatickej. Některé akční scény snesou přísné měřítko, některé jsou slabší. Ve výsledku jednohubka na večer, ale já byl spíš zklamanej, začátek byl větší příslib.

plakát

Wedding Present (1936) 

Mladý Cary v poměrně ztřeštěné roli novináře je ještě trochu rozháraně zábavný. Scénář tomu moc nepomáhá, ale blbnutí hlavního páru je většinu času sympaticky milé. Jeho pozdější věci jsou přeci jen víc propracované, ale obsazení není zlé a pár gagů ujde.

plakát

The Siege of Jadotville (2016) 

Atmosféru a solidní herecké výkony tomu nemůžu upřít, ale na rozdíl od některých místních " znalců " si myslím, že film je trochu nadhodnocený. Neznámá epizoda irské jednotky má zajímavou historii, Kongo je neokoukaná lokace a někteří herci se fakt vytáhli. Ale nevím, jak na tom bylo OSN tenkrát před lety, ale asi nic moc, když minimálně logisticky nezvládlo poslat 150 lidí do Afriky s dostatkem nábojů a dalších věcí. Třeba dalekohledy jsem zaznamenal asi tři, odstřelovač byl jeden. Bitevní scény poměrně naivní a jednoduché, žádný obchvat, rozdělení sil, často je jen stálo a nebo běželo a pálilo. Obě strany měli minomety, překvapivě je používaly jen sporadicky. Hodiny mezi bojem se nedělo nic, náboje a podobně se neplánovalo, taktika, strategie...nic. Chápu, že rozpočet nebyl, ale někdy boj vypadal vysloveně hloupě, což ve filmu o vojácích trochu vadí. Politické zákulisí nekomentuju, má jen rámovat. Dal bych tři hvězdy, ale protože je tu film výrazně nadhodnocen, jednu uberu. K tomu přece hodnocení má sloužit, k agitaci.

plakát

Kouzelný drak (2021) 

Neseděli mi čínské reálie., nesmyslná honba za penězi a hlavní hrdina se choval jak idiot. Bylo to trochu moc asijsky dětinské, naštěstí to vylepšil drak, který je vážně vtipný a v českém dabingu i dobře namluvený. Animace slušná, avšak ne špičková, scénář a motivace postav trochu moc hrr, nějaký hlubší smysl a děj jsem v tom nenašel. Neurážející průměr.

plakát

Room for One More (1952) 

Příjemně rodinná věc, více melodramatická, než vtipná. Dětské role jsou zábavné a dobře odehrané, manželka Carryho Granta se svatou jiskrou v oku je sympaticky mateřský typ a otec Carry je navzdory stále se rozrůstající rodině rezervovaný a optimismu plný. Nebo možná rezignoval, kdo ví.

plakát

The Bachelor and the Bobby-Soxer (1947) 

Scénář trochu kostrbatý,ale Cary je velmi dobrý, Myrna Loy je vážně sympaťanda a odrostlejší Shirley Temple je překvapivě naivní křupinka k sežrání. Tempo a humor dost kolísá, ale například závody na pikniku jsou skvělé. Hlavní linka příběhu je ovšem hůř uvěřitelná, nemůžu si pomoct, a na klasický screwball je tu moc málo dialogů.

Reklama

Reklama