Ready Player One: Hra začíná (2018)

Wow.. jeden velký easter-egg. Nevěřil jsem, že Spielberg ve mně dokáže vyvolat takou radost ještě, ale má to pořád v sobě. Předlohu neznám, očekávání po trailerech na neutrálním bodě a po odchodu z kina naprostá spokojenost. Po celou dobu úsměv od ucha k uchu, všechny popkulturní odkazy (a že jich je) fungují skvěle a každý si najde svoje. Scéna z Osvícení samozřejmě vládne! Nemám tomu co vytknout.. návštěva OASIS v kině povinnost. Je to jedna velká hra, tak si jděte hrát :) 10/10

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Nevěřil jsem tomu.. po upoutávkách a už vůbec ne po prvních ohlasech. Ale ještě že jsem se nechal ovlivnit hodnocením tady, protože je to magická jízda. Musím říct, že po dlouho době dobrá fantasy a kdo by to byl řekl, že zrovna s Artušem. Už úvodní scéna mě zarazila do sedačky a pak už jsem se jen vozil od jedné atrakce k další až do finále. Má to sympatický cast (Hunnam letos jede) jak na straně dobra tak i zla, slušný triky a nadupanou hudbu, kterou si hnedka dám na samotný poslech. Místy je to zbytečně zkratkovité a některé pasáže si vyloženě říkají o desítky minut navíc. Někde v jádru je to strašná blbina, ale v Ritchieho podání strašně zábavná, která si u mě říká o pokračování. 8.5/10

Logan: Wolverine (2017)

Jakožto fanboy Wolverina jsem si lepší rozloučení s tímhle legendárním hrdinou přát nemohl. Snímek ale není tak komiksový, jak si někdo může myslet a potěší i diváky, kteří prostě jdou na kvalitní film. Akce, brutalita, hudba, postavy profesora X, samozřejmě Logana a X-23 na jedničku. No a emoce (hlavně na konci, že i slza někomu ukápne) též fungují výborně. Nemám slov.. 10 adamantiových drápů z 10!

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Rychle a zběsile bez nablýskaných aut? Jo, na mě zafungovalo. Akční, vcelku nápaditá, zábavná blbina na sobotní odpoledne. GP a 7/10

Warcraft: První střet (2016)

Deset let čekání, ne-li víc, na jeden z mých nejočekávanějších filmů vůbec. Taky jsem na to vyrazil poprvé do IMAXu. Po prvních reakcích a plno kritik jsem čekal zklamání, ale šel jsem s tím, že film je (nad)průměrná fantasy a hlavně cílený na fanoušky. A je to tak. Po našlapaným úvodu jsem se cítil, jak když jsem poprvé hrál strategie. Hleděl jsem s otevřenou hubou a okamžitě mě to vtáhlo. Jenže pak skvělé momenty střídají ty špatné a jste jak na houpačce. Hrozně mi tam vadil střih. Celý je to jakýsi divně poslepovaný a jde vidět, že velký kus tam chybí. Což je škoda, protože film má tempo, akce je přehledná, hlášky fungují a strašně hezky se na to kouká (Orkové jsou naprostá špica a celkově vizuálu není co vytknout. Na plátně to vypadá úplně jinak než doma na monitoru). To nadšení režiséra i herců tam je prostě vidět. I přes některé nedostatky se určitě vyplatí na film vyrazit. I když se snažili příběh upravit tak, aby si ho užili i diváci, co nepoznají svět, tak právě ti, co ho poznají, si ho užijí o něco více. No, už aby tu byl druhý díl. Mrrggl... 7/10

Elysium (2013)

Druhý District se sice nekoná, přesto Elysium je solidní sci-fi s průměrným scénářem, slušným obsazením a moc pěkným vizuálem. Copley slušně zahrál magora i s tím legračním přízvukem. Naopak Foster mi přišla otravná kdykoliv promluvila. Těch několik akčních scén bylo fajn, ale ty bitky hrozně nepřehledný. Na další Blomkampův projekt jsem určitě zvědavej, ale ke psaní bych posadil někoho jiného. 7/10

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Letos větší film, co do měřítka, asi neuvidíte. Akční sekvence mají grády, ale není jich tu tolik, kolik jsem čekal. Po našlapaném úvodu, prostor dostanou postavy, které vás stejně moc zajímat nebudou a spíš vyčkáváte, kdy vypustí Jaegery z garáže, aby nakopali pár Kaiju. I když se bitky odehrávají v noci a ve vodě či pod vodou, tak jsou přehledné a všude svítí ten neonovej sliz. No, vizuální stránce není co vytknout, prostě del Toro. Djawadiho soundtrack nevýrazný. 3D je ok, ale zbytečné. Elba a jeho speech je cool i po stodvacátý. Hannibal Chau pobavil. Spokojenost. 8/10

Princ a pruďas (2011)

Pěkně zvrácená pohádka. "Magic, motherfucker!" 7+/10

European Poker Tour (2005) (pořad)

EPT je moje oblíbená pokerová série, takže záznamy z téhle tour mě baví jakožto hráče i diváka (hlavně super high rollery). Český komentář je náhodou super a pobaví.

Muž z oceli (2013)

Jednoduše neskutečnej nářez!! Superman begins. 10/10