• Thriller

Hlas smrti (2005)

Povedené hororové drama, které však trpí zbytečnou melodramatičností některých scén. Zajimavé je, že nejmrazivější tenhle film je ve chvílích kdy se o to ani trochu nesnaží. Naštěstí je scénář napsán tak aby se dal interpretovat několika způsoby (z nichž ten nejpravděpodobnější nemá s melodramatm vůbec nic společného). Jediné co tak filmu trochu ubližuje je nevyhraněnost, ale myslím že tenhle, slovy režiséra "dospělý horror", stojí za shlédnutí i když asi moc nepoděsí rozhodně Vás občas zamrazí.

Hory mají oči (2006)

Pro mne extrémně surový a mrazivý hororový zážitek. Kromě Silent Hillu mi ještě tento rok nebyla v kině taková zima. Chápu odkud se berou negativní ohlasy, ale já se do filmu prostě zamiloval. Komu nesedne exploitation (Texaský Masakr, Pach Krve, Wolf Creek...) nechť dá ruce pryč. imho Jeden z nejlepších hororů roku 2006.

Hostel (2005)

Sociální kritika americké společnosti, která nejenže je naprosto lhostejná ke svému okolí ale "sem" jezdí jen za příslibem levné zábavy aneb sexuální turistika na sto a jeden způsob. Jen proboha někdo usekněte pracky Tarantinovi za přepsání první části scénáře. Roth se určitě od dementně labilního Cabin Feveru zlepšil ale pořád nejde o nějaký zázrak a první polovina filmu ho srází do kolen víc než by se slušelo. Komentář(e) společnosti nám tady zůstává pohřbený pod snůškou vaty, která sama o sobě nestojí za podívání, ale když už se konečně začne něco dít stojí to za to (teda pokud překousnete nehorázné věty lynoucí se z úst první oběti). Samotná myšlenka filmu je děsivá sama o sobě a prostředí kde se film odehrává Vám může lehce připomenout některé temnější zákoutí jak České Republiky tak Slovenska (rozhodně sice ne v okolí Bratislavy a také ne takhle přeexponované ale o to ve filmu vůbec nejde, to málo co vidíme vidíme očima hrdinů a právě to patří k pointě celého příběhu). Opravdu se teď těším na druhý díl, ten už by se měl obejít bez zbytečné vaty a "rozjet" by se měl hned od začátku a jak to tak vypadá tak taky můžeme čekat sympatičtější hrdin(k)y :).

Hostel II (2007)

Eli Roth se vrací se svým pokračováním vcelku kontroverzního Hostelu a opět se polepšil. Od veskrze průměrného Cabin Feveru (který však měl své chvíle) nám režisérsky a scénáristicky dospěl k Hostelu, filmu který sice nebyl tak kontroverzní jak všichni čekali a trpěl zbytečnou první polovinou (ona zas tak zbytečná nebyla a pomohla k pozdější pointě celého filmu ale zbytečností v ní bylo přesto dost). Hostel 2 tímto nedostatkem netrpí protože nám nabízí i občasný pohled z druhé strany. Násilí zde není npřehnaně explicitní (o to je efektnější), scénář je opět chytře formulovaný (nemluvím teď o ději ale o významech) a celkově je Hostel 2 mnohem vyspělejší (a dospělejší) než jeho předchůdce. Herecké výkony jsou velmi dobré, Rothovo obvyklé cameo celkem pobaví, dialogy už nejsou stupidní a jediné co bych opravdu vytknul je návrat dětského gangu.

Hra na vraha (1980)

Povedený slasher zaměřený na postavy, které jsou v rámci žánru velmi slušně napsané a když začnou umírat, rozhodně Vám to není jedno. Na Halloween nemá ale společně s My Bloody Valentine a Happy Birthday to me velice a neprávem opomíjený horor.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Jediné co kazí celkový dojem z tohoto velice povedeného hororu jsou hodně slabé herecké výkony v poslední třetině filmu a jeden jediný nepovedený efekt (gumové dítě pro zasvěcené). Jinak řadím Pet Sematary k B-hororové špičce s místy pěkně děsivou atmosférou. Důležitá scéna s "pouštěním draka" je naprosto dokonalá a mrazivá. Kdo říká že žena namůže natočit pořádný horor? Mary Lambert se nezastavila před ničím a co se třeba gore týče ukáže nám toho mnohem víc než takový Eli Roth v sračkózním Hostelu.

Chuckyho nevěsta (1998)

Jediná hororová komedie kterou jsem dokoukal do konce aniž bych znechucením nepozvracel stůl a neměl skaženej měsíc dopředu.... jako taková by si zasloužila plné hodnocení ale jelikož zde hodnotím celkovou kvalitu... .Ona nevěsta není vysloveně špatný film... přinejmenším zabaví, ale já moc hororové komedie nemusím (respektive můžu ale jen do určitých mezí) a vidět jak se má oblíbená hororová série "vyvinula" z čisokrevných hororů do ubohé báchorky mi nedělá moc dobře... na druhou stranu po trojce už to asi ani jinak dopadnout nemohlo.

Chuckyho sémě (2004) odpad!

Konec... Bride byl chřebíček.... tady už se nahazuje na hrob hlína. Kde jsou ty časy děsivých prvních dvou dílů :(

Ils (2006)

Vynikající horor, nemám slov.