Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Smrt jí sluší (1992)

Vynikajíci černá komedie, výborné herecké obsazení. Zemeckis jako obvykle nezklamal a natočil vskutku černou komedii, která ani po letech neztráci nic ze svého kouzla. Meryl Streepova v roli přeafektované, sebestřední B-hviezdičky skutečně září. Úspěšně ji sekunduje Goldie Hawn, v roli jeji "nejlepší", věčně hubnouci a soupeříci kamarádky Helen, a Bruce Willis jako její manžel, bývalý plastický chirurg, nyní maskovač mrtvol lakem na figuriny. Potěší i Isabella Rossellini v roli čarodějky. Černé, ironické a vskutku zábavné.

Zkus mě rozesmát (2011)

Příjemná romantická komedie se zábavným Sandlerem a okouzlujíci Jennifer Aniston, které to fakt sekne. I když žánrově nic objevného, nebo originálniho, přesto příjemné pobavení nejen na letní večer. 60%

plakát

Tři dny ke svobodě (2010)

Pouze lehce nadprůměrné krimi, které je remakem francouzského filmu pod rutinérskou režií Paula Haggise. Celé to ma švih, spád, herecky standartní, přesto jsem čekal jsem víc. 60%

Válka Roseových (1989)

Mistrovská, nepřekonatelná černá komedie vypovídajíci o kolikrat horší realitě všedného manželství. Tak jako obvykle na začátku začíná vše krásně, láska mezi Barbarou a Oliverem jen kvete. Po letech manželství si Barbara Rose položí otázku co teď? Zjišťujě že chce být sama, a proto se musí okamžite rozvést, což Oliver těžce nese (jak jinak), vždyť na něho po celá ta léta čekala doma teplá večeře, domáci pohoda a usměvavá manželka. Jenže tá ho má teď plné zuby, nesnese se na něho ani podívat. A jak to celé dopadne, všichni asi víme. Komedie, která je tak černá, že nemá daleko od reality jednoho všedného manželství. Komedie, která nutí zamyslet se nad svým manželstvím a konec konců komedie u které docela jistě procitnete. No a co dál, tak to už je jen na Vás... 100%

Sex ve městě (2008)

První celovečerní film podle stejnojmeného seriálu se skutečně vydařil. Všechny čtyři holky po čtyřech letech od poslední epizody znovu pohromadě, zažívají nové a zábavné peripetie jako před lety. Celé to je úsměvné, třpitivé, elegantní, a v konečněm důsledku neskutečně zábavné. Úžasná dvouhodinová módni přehlídka, která vždy potěší.

Transformers (2007)

Prvními Transforměři to všechno začalo. Michael Bay nám pod záštitou producenta Stevena Spielberga představil úžasný svět robotů, svět neskutečné akce a dechberoucích vizuálnich efektů. Pod Bayovou taktovkou tak vznikl neskutečný letní hit, s novým zástupem fanoušků, a umožnil vznik dalších dvou pokračování. Film, který z nás chlapů dělá kluky. 80%

plakát

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tolik kritizováni druhý Transformeři se podle mě vyvedli. Jasně, po dějové stránce nic moc, nicméně Bay to plně vynahrazuje akčníma scénama, které naplno zaměstnají veškěré Vaše smysly, a jsou jako obvykle bombastické. Film Bay pojal jako ryze efektní, akční dobrodružství, vše ostatní jde stranou, včetně poměrně ploché dějové linie. Každopádně tohle je film, který klade důraz na COOL efektivitu a vizuálni stránku, což se mu neskutečně daří, takže ani chabý scenář nevadí.

plakát

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Trailer na film byl suprový, a film mě ani v nejměnším nezklamal. James Mangold se ukázal jako skvělý režisér, který dokázal vytvořit dobrodružný film, užásný mix akce, romantiky a komedie. Oběma hercům to obzvláště sluší, akční scény (zvláště ta na dálnici a závěrečná v Barceloně) jsou bravůrní, film má švih a spád, ani chvíli nenudí. Působí mile starosvětsky, takže v dnešní době velice příjemná změna. Remeslně dobře zvládnutý film ve stylu Mr. a Mrs. Smith, nebo Pravdivých lži.

Hezké vstávání (2010)

Vskutku vtipná a zábavná komédie ve stylu Ďabel nosí Pradu z prostředí ranních televiznich zpráv. Rachel McAdams je milá, i když místy uječená, Diane Keaton jako obvykle skvělá, vtipná a zábavná, Harrison Ford v roli strárnoucího moderátora a bručouna nezapomenutelný. Tahle komedie se opravdu povedla.

plakát

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Je to už dávno, co jsem jako malý kluk viděl film několikrát v kině, poté několikrát na VHS, DVD a v televizi, s musím přiznat, že druhé filmové dobrodružství Indyho mě nikdy neomrzí, a považuji ho za nejlepší z celé tetralogie, a taky je mým nejoblíbenějším a nejmilejším filmem. Film mám rád právě pro jinou atmosféru než měli dobyvatelé, nebo poslední výprava, je temneší, akčnější, a svým podáním jednoduše kouzelně nepřekonatelný. Je to film, který je skvělou ukázkou typického letního blockbusteru a skvělé zlaté éry 80.let. 100%

Ovládací panel
1 bod