• Romantický
  • Mysteriózní

Prometheus (2012)

Prípad ako úplne zabiť a znetvoriť ináč skvelú a originálnu myšlienku! Mohlo to byť sci-fi aké tu ešte nebolo, sci-fi, ktoré by tento žáner posunul niekam vyššie... Po skvelom začiatku nasleduje zopár WTF scénok, ktoré vyústili v záver, kde som si zúfalo povedala: "do riti, bude dvojka!" SPOILER: Úplne ma dorazil ten mix na konci. THING zožralo bad guya, narodil sa VOTRELEC a ešte to priklincovali ARMAGEDONovský hrdinským činom! Čo vám poviem, bolo to nad moje sily!

Moneyball (2011)

Ku športu, úprimne, nemám až tak blízko. Preto musí mať film so športovou tematikou aj silnejší príbeh na to, aby ma zaujal. A film o športe o ktorom mám rovnaký názor ako o celej americkej kultúre (hodí sa loptička, tá sa odpáli alebo nie a ak áno začnú hráči utekať... nonsens). A film o športe pri ktorom sa môže vychádzať zo štatistiky ma už vôbec ale vôbec nezaujíma. A celé to naservírované grafmi a rozhovormi o tradoch a ľavorukých a pravorukých nadhadzovačoch a toto má nomináciu na Oskara?! Prepáčte mi moju obmedzenosť, ale prečo?! Najsilnejšia scéna je tá záverečná v aute. To akože kvôli nej?! Teraz môžete do mňa hádzať šutre, ale z mojej strany je na tom stokrát lepšie Warrior!

Sex ve městě 2 (2010)

Pri seriály a filmoch (aj keď ten prvý bol ešte celkom obstojný) mi to nikdy neprišlo ako výpoveď o modernej žene. Je ťažké sa stotožniť s tromi trápnymi trubkami, ktorým velí pseudointelektuálna pipka. Sú staré, väčšinou majú malicherné problémy a iba módnym nadšencom seriál niečo dal (a tým zrejme aj filmy niečo dali). Málokedy som sa zasmiala, ak vôbec, ani sexu tam až tak veľa nebolo (načo taký názov), takže napriek tomu, že aj ja som žena, tento seriál a hlavne tento druhý film vôbec nezaujali. Ak by som chcela tak veľmi vidieť značkové topánky, ktoré si aj tak nemôžem kúpiť, tak si nepozriem film, ale prejdem sa po výkladoch.

Keith (2008)

Tento film bol veľmi pekné pohladenie po duši. Rozuzlenie nič prekvapujúce, ale to ako bol podaný, sympatické a dôveryhodné postavy, ten pocit na konci... To všetko z neho v mojich očiach robí film, ktorý si znovu raz pozriem. Veľmi pekný príbeh zo života.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Niektoré postavy so svojimi problémami mi prišli trochu zbytočné (Kutcher) a zápletky slabé. Žiadny z nich ma nepoložil na lopatky, ani nijak mnou emocionálne nepohol. Oveľa zaujímavejšie mi prišli vsuvky s reálnymi zábermi z miest, ktoré RFK navštívil. Bolo by to za tri *, ale skvelý epilóg s Bobbyho slovami to vytiahli na štyri *.

Kick-Ass (2010)

Matthew Vaughn vedie! Čo sa týka filmov o superhrdinoch aspoň určite. Jeho vtipno-akčno-dojemný koktail podávaný v tom najvhodnejšom pomere divák zhltne s veľkou radosťou a chce viac. Cage konečne po dlhom čase má normálnu rolu, tá malá holka je môj veľký idol a hlavný hrdina je sympaťák široko-ďaleko. Čierny humor tomuto filmu veľmi sekne a ja sa teším na dvojku!

Intimita (2001)

Je mi jedno aké veľmi otvorené sú erotické scény vo filmoch, keď dotvárajú dej. Pri tomto filme mi však celý dej bol maximálne ukradnutý. Všetci sa správali ako totálny magory a vykecávali o blbostiach a to len preto, lebo to bolo o kríze medziľudskej komunikácie?! Tie dialógy mi prišli akoby úplne vytrhnuté z kontextu, akoby chceli pokračovať tam, kde ani nezačali! Hlavné postavy vrcholne nesympatické akoby aj nie, nič sme o nich nevedeli, len, že si radi spolu zašukajú. Možno mal tento film byť o mnohých veciach a mohol mať úžasnú myšlienku, ale to, že mohol byť, neznamená, že aj bol.

Lekce neslušného chování (2008)

Tomuto filmu vlastne ja nemám čo vytknúť. Krásne anglické vidiecke prostredie a skvelá zápletka - stretnutie so svokrovcami. Sarkastický Colin Firth a prvýkrát neiritujúca Jessica Biel. Všetky správne ingrediencie na úsmevný, letný film, taký, ktorý si rada pustím znovu a znovu. A britský humor je the best!

Adamova jablka (2005)

Dokonalý čierny humor, maximálne vtipné postavy (Ulrich Thomsen), pamätné scény na popukanie. No okrem toho mi tento film aj veľa povedal... Jednoducho, dánska kinematografia!

Neznámý (2011)

V rámci žánru spĺňa všetky predpoklady. Pár klišé sa samozrejme nájde, zvrat však celkom nečakaný. Zaujal, počas sledovania dostatočne udržiaval v napätí, ale ako skončil, tak vyšumel. Úplný priemer.