Mám ráda netopýry (1985)

Ach jo :( velké zklamání. To je tak, když se socialističtí filmaři snaží vytvořit atmosféru západní dekadence.... Vznikne paskvil plný nechtěné komiky... a ta erotika, bože, mokré sny katolického chlapce, co zahlédl západoněmecké softporno přes zamžené okno sousedova světlíku.... Né, prostě tenhle naivizmus se časem stává nekonzumovatelnej, bohužel....

Divoké palmy (1993) (seriál)

Čekala jsem hodně, dostala jsem až překvapivě málo... Bylo to tak nějak "těsně vedle", a nejsem si jista, že je to jen rozpočtem.

Stalo se (2008)

Logika ustoupila atmosféře natolik, až z toho vznikl nadměrný výskyt nechtěně komických momentů...

Neslušný návrh (1993)

Variace na toto téma v podání manželů Simpsonových bylo o dost zábavnější.

Kráska v nesnázích (2006)

Ambice zdaleka převyšují finální výsledek. Šablonovitá a předvídatelná bouře ve sklenici vody, s velmi plochými chraktery. Snad až na Jiřího Schmitzera v roli slizského otčíma, ten se vydařil.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Chápu, že to byla těžká situace, ale za ten samoúčelnej teatrální pathos víc dát prostě nemůžu.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Za dávných časů bych Terryho Gilliama zařadila mezi svých deset nejoblíbenějších režisérů. V posledních letech mi ale vypadl z lásky. Kdysi v nějakém rozhovoru prohlásil cosi o tom, že už ho nebaví točit filmy pro pár klubových fanoušků, že považuje za výzvu posunout se někam dál. To se evidentně zdařilo, ale posunul se nějak i mimo mou srdeční komoru :(

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

První série se svou okatou hrou na severské detektivní seriály byla ještě poměrně roztomilá, ale toto....Po pokusech o temnou atmosféru tu máme zpět obligátní "hláškování" a "figurkaření", z postav se stávají karikatury a vše opět bezpečně kráčí zcela opačným směrem než světová quality tv. Kromě zde již zmiňovaných nelogičností do očí bije schematismus postav i děje, klišé střídá klišé - příchod spoluvězně - mlátičky na celu jak z němé grotesky, scéna s výtahem asi odkazuje k (spaghetti) westrnu či drsné škole, každopádně vousatý a otřepaný trapas, a samozřejmě všudypřítomné "chlastání" jako dějový prvek, to už je opravdu čirá vata. Mám pocit, že se to celé sune někam do groteskna, dílem asi chtěně, viz rádobyvtipná scéna se sprejem, dílem nechtěně - rozuzlení Kunešova soukromého pátrání po nevěře jak z hříchů pro pátera Knoxe, nebo celá ta titulní "exekuce"...Každopádně původní atmosféra, či jakýkoli vztah k postavám a chuť sledovat jejich další vývoj je pryč... a já se přitom na nového Rapla tolik těšila :-/

Souboj seriálů... vy rozhodnete! (2011) (pořad)

Zpočátku jsem koncepci tohoto pořadu považovala za docela dobrý nápad! Já bloud(ka)!!!! Babička na inzerát.... Souboj seriálů nám v přímém přenosu ukázal, jak dokáže obecný vkus pohřbít dobré koncepty a opět vygenerovat další z řady sraček plných špatného herectví, špatných nefunkčních story a úlisně "laskavého" kvazihumoru. České televizi zdá se není pomoci.