• Pohádka

Večírek (2021)

Tu jednu hvězdu dávám za Rodena. Vážně  netuším, co zrovna Suchánek bral za matroš, když psal tento pomatený scénář a ještě měl odvahu ho použít. Jestli to mám pochopit ve chvíli, až mi bude padesát a menopauza zaklepe na dveře, to raději spáchám sebevraždu samopalem a budu doufat, že neselže.

Princip slasti - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Úvodní titulky slibovaly docela solidní podívanou. Iluze mi sebrala lehce afektovaná a děsně drsňácká komisařka. Hádám, že v tom bude nějaký psychologický zádrhel z dětství, frustrace z otce, citová deprivace a tak dále. Jsem zvědavá, co se z toho sekání údú nakonec vyvrbí. A také jestli se mezi jednotlivými zeměmi brzy zorientuji, aby byl čas ptát se kdo je kdo.

Princip slasti - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Při tomhle tempu vraždění, sakra, to bude v posledním dílu slušná hromada mrtvol. Ale dám tomu šanci. Zatím to není úplně blbý.

Ženy v běhu (2019)

Po všech těch intoušských a psychologických sond do lidských niter, je tenhle snímek pohodovým a úsměvným bijákem. Láska, romantika, happy end. Nic složitého, oddechovka a úprk z každodenního blázince. Moc se mi líbila Tereza Kostková, nejpřirozenější postava ze všech. A zamilovaný Vláďa Polívka. Ach, to mládí. :-)

Robert Vano - Příběh člověka (2018)

Nebýt rušivého vypravěče Filipa Jančíka, dala bych 4*. Toto Adolf Zika opravdu nevychytal. Je možné, že Robert Vano nerad mluví, nechtěl se k některým věcem vyjadřovat, nebo režisér chtěl urychlit sled událostí. Dokument Jan Saudek-V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, se mi líbil více. Byl i lépe zpracován. Každopádně Robert Vano je velký umělec, citlivý a křehký člověk. Dle mého názoru introvert a natáčení mu muselo dát zabrat. Jsem ráda, že máme tak skvělého fotografa. Bohém par excellence.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Tak tuhle pohádku jsem vždycky nějak prošvihla a po dnešním "představení" toho ani nelituji. Nějak mi poslední dobou lezou na nervy stále podobné role retardovaných králů. Že Bohdalová zovarovatěla, jsem přešla mávnutím ruky. Ale že Preiss na posteli s Kubařovou letící vesmírem, vypadali jako dva zhulenci, to přejít nešlo. A asi hulil i celý štáb. Přišlo mi, že se zase nějací "kreativní grafici" potřebovali vyřádit a cpali nám vesmír ještě několikrát. Jen tak, pro radost! Zbytečně. Zelenko, zklamal jsi na celé čáře.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Tento film mi svým stylem lehce připomínal životopisný příběh o Leoši Janáčkovi, Lev s bílou hřívou. Hynek Čermák mi v roli Antonína Dvořáka sednul, Petra Špalková výborná. Kamera pěkná, dobré pokoukání to bylo :-)

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Jak už tu několik lidí psalo, první co mě napadlo, tak vykradený Mrazík a Tři oříšky pro Popelku. Roman Vojtek, ač jindy pohledný mužský, měl takovou šlehu, že by se i Ivánek v takovém účesu styděl vylézt ven z chalupy. Maruška byla nejen mdlého ducha, ale přišla mi, že jde o převlečeného protekčního mladíka. Do dívky jemných rysů, pod jakými bych si Marušku představovala, měla na míle daleko. Žilková si roli macechy evidentně užívala a docela jí to sedlo. Brácha Nosek se spíš měl jmenovat Ušek a silně mi připomínal Jirku Stracha ve studentských letech. Měsíčkové nebyli špatní, jen si myslím, že měli dostat více prostoru, když pohádka je hlavně o nich. Ke konci pohádky mě napadla jedna věc. Co by na to řekla Boženka Němcová? Neobracela se v hrobě? :-) p.s. Nějak jsem nepochopila význam bílého králíka...:-(

Posel budoucnosti (1997)

To byl první film, kde mi můj oblíbený Kevin Costner lezl děsně na nervy. Velké zklamání! :-( Takovou "umělinu" jsem tedy nečekala.