Komisař Moulin - La Fliquette (2001) (epizoda)

Silný příběh, a pěkně zpracované hledání viníků. Otázka proč na ty co ji chtěli přepadnout nestřílela je asi zbytečná, ale napadla mě. Velmi dobrý díl, drsný, ale také vtipný když Moulin chtěl vědět: "Jak voní hajzl".

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Recenze uváděla, že se oběť snaží dostat násilníky před soud, ale to tak nebylo, všichni by je tam rádi viděli, ale tím směrem to nešlo. Kvůli Cageovi jsem to chtěl vidět... Jenže on tady trochu polevil (a přibral), a nijak moc se tam neprojevil. Zajímalo by mě kolik minut z filmu bylo vidět Cagee. Aspoň že jeho akce měla nějaké grády, že to byla milostná pomsta mi úplně nepřišlo, protože se s ní jen seznámil a pak se to stalo. Spíš pomsta za něco, co oběť nemohla pomstít. Být to přímá pomsta, asi by to mělo větší grády (takových filmů pár je, kdy i ty holky se do toho opřou).  Na konci byli dobrý průpovídky s právníkem, jinak se ale obávám, že tento snímek zapomenu a za nějakou dobu si na něj ani nevzpomenu. Dobré bylo, že to bylo krátké, ale na druhou stranu by si tento příběh zasloužil delší stopáž...

Operace Corned Beef (1991)

Nemohu si pomoct, ale moc mi film nesedl. Nedávno a i teď znova, jako by to bylo už moc přestřelené, co už můj mozek nedokáže rozesmát. Nevím. Reno byl z toho všeho magor, což je logické, a dabing nebyl dobrý, a nebo ho měl hrát někdo jiný. Skoro si říkám že prohození s Clavierem by možná bylo lepší. Ta představa mě rozesmává. Pro mě Operace Corned Beef vystupuje z řady klasik Návštěvníci, Korsický případ atd. A nebo jsem tento film měl vidět za mlada, a byl by taky klasikou, ale tím nechci říct, že byl špatný.

Poslední adresa (1970)

Velmi pěkný rozjezd, až pak musel Léonetti zabrzdit, pak to byla detektivka, ale i ta měla své grády. Po tom všem mě překvapila chybějící následná ochrana svědka, skoro si říkám, proč to Léonettiho a je kolegyni nenapadlo. To mě mrzelo. Eminescu to dobře zakončil.

Místo pro lásku (1968)

Věrohodná životní cesta, pěkně natočená, místy asi podivná, ale takhle to ve filmech z těchto let bývá. Velmi pěkně zahrané, a jak již zde bylo chváleno, Fay to opravdu slušelo, Marcello byl zase velmi lidský a autentický. Konec mě nenadchl, ale následně si říkám, že to byl dobrý konec a lepší, než kdyby to dopadlo špatně, ale co by bylo špatně?

Devadesátky (2018)

Podoba s Kids nebo Ken Park tam byla cítit. Jen nevím, jestli chtěl jezdit s partou na skateboardu nebo někam patřit. Čekal jsem že nechá bratra zmlátit, za to jak mu ubližoval... Čekal jsem jiný zásek nebo průser... To že se vybouraj bylo víceméně jasné. Shrnuto - čekal jsem víc, ale bylo to vlastně pěkné...

Komisař Moulin - Komisař Moulin: Vypni to rádio! (1998) (epizoda)

Dost drsný následek schovávání "zločince", a to že to Giomar prozradil bylo od něj neúměrné, skoro bych řekl, že to tam nemuselo být... Že ho nechce vidět... A v dalším dílu se pojede jakoby nic? Stejně tak mi přišlo dost necitlivé mluvit o dalším dítěti.  Jinak akce a dění v tomto díle dobré, nachytání Moulina docela překvapivé, a pak obchod - útěk vězně, jinak by to fakt nešlo.