Cizinec ve vlaku (2018)

Ve stejném rytmu jako v jiném filmu. Zápletka je jiná, možná moc složitá. Všichni jsou podezřelí, ale najít toho jednoho je problém. Zvlášť když zrádce je mimo. Akce, napětí, ale to už známe.

Last Night (2010)

Velmi reálné a poutavé, zaujalo mě to, ale proč ona to zkazila tím, že mu dá lísteček do košile a on ho najde pozdě? To asi měl pocit, že sebevražda je málo.

Wendy a Lucy (2008)

Poutavě a reálně natočené, ale smutné zakončení při setkání se s realitou. Bezmoc v cizím městě reálně vykreslená. Čekal jsem větší příběh.

Tělo (2003)

Tak jsem si říkal, neudělali v Polsku něco jako PL Fiction? Opravdu to bylo trochu víc zamotané než by bylo vhodné. Sem tam se dalo zasmát, ale neklapalo to.

Komisař Moulin - Komisař Moulin: Znamení hrozby (1993) (epizoda)

To přepadení na začátku byla jen záminka k infarktu, nutno pochválit, že to v té nemocnici s Moulinem bylo velmi reálné a ještě ke všemu jeho otec (opravdový otec Yves Reniera Max Renier)! Jinak to bylo opravdu politicky poskvrněné, a odvaz to teda nebyl...

Nikdy neprohrát (1978)

Podvodnice pobláznila i Eastwood... Tak moc že se ji vydává hledat. To mu se mi nechce věřit. Nebýt rvaček, pronásledování a jiných eskapád, tak by to bylo fakt o ničem. V celku tedy dobrá podívaná a přátelství s orangutanem, proč ne. Nejvíc vtipný byli ty joudové na motorkách, jak jim je pak Philo Beddoe nabral popelářským autem...

Komisař Moulin - Komisař Moulin: Bílé slzy (1992) (epizoda)

Moc mi není po srsti že rudokrk udělal tolik činů a nešlo ho odsoudit, že nebyli důkazy... I Moulinovi to nepřišlo, až když soudní lékař srovnal, že ten poslední čin byl jiný než ty předchozí, tak mu to došlo, že to byla habaďura. To mi prostě nesedí. Akce a lokace tam byli pěkné. Výroba důkazu Giomarem taky blbost. Ok, přiznaná, ale čekal bych více důkazů z dřívějších činů...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ani nevím, po kolikáté. Tentokrát s titulky, v původním znění v kině, mě překvapilo, jak byli titulky v kině ještě docela slušné, byť bylo v originálu slyšet dost sprostých výrazů. Český dabing tomu možná dodal ještě víc na drsnosti a vyznění. Asi nejvíce by mě potěšilo, kdyby se vybralo to nejlepší s dabingu a překladů, to by pak byla podívaná. Někdy jsem si postesknil, že dabing byl lepší, jinde zase, že to v dabingu nebylo vůbec řečeno... Nicméně, alespoň do poloviny filmu mi přišlo, kolik muselo utéct času, ale nebylo tomu tak. Prostě toho děje tam je tolik, že to vypadá, jak dlouho to netrvalo, a přitom to tak není.

Komisař Moulin - Komisař Moulin: L jako Lennon (1993) (epizoda)

Opět si jde Moulin za svým, ale překvapilo mě, že jej nenapadlo, že tam něco smrdí. Pak už ke konci bylo jasné, že je blízko, ale i tak jako by to tam chybělo. To s tím focením v noci hned na začátku vlastně nemělo žádné řešení, jen že to otiskli noviny. Pravý účel mi nebyl tedy jasný... Kromě toho, že to možná posloužilo pro jednodušší odstavení Moulina. Prý předčasný důchod, to bylo teda vtipný.

Julie Lescautová - Julie Lescaut (1992) (epizoda)

Poměrně prudký začátek, ať co se týče případů, tak i milostné aférky s podřízeným. Přišlo mi že se to trochu táhlo a pokus usvědčení díky cizímu klukovi byl fakt mimo. Na první díl dobré.