• Hudební

Člověk není sám (1971)

Úplná nuda to není, emigrantské téma v roce 1971 jasné, ačkoli ve filmu jde o rok 48, jinak celkem standardní podprůměrná detektivka, ovšem Jiří Sovák a jeho průpovídky stojí zato..."Kde k tý jizvě přišel?" "Při biřmování." :-) Na úplný odpad to nevidím.

322 (1969)

Ztracenost hodného člověka...a sebehodnota nehodných...možná jsme všichni jen číslo a pereme se, jak umíme a jak se dá...

Maratón (1968)

Osudy jednotlivců uprostřed dějin, když kráčejí, smetou s sebou mnoho životů, ale víc než život, člověk nemá... zajímavé i s ohledem na dobu vzniku, náhoda, že jeden z fasujících zbraň má jméno Pavel Landovský a že Vlasta Chramostová běží dodávat odvahu barikádníkům, aby sama zaplatila životem?

Pan Jordán a Habada (1968) (TV film)

Ano, takhle mladý člověk přichází o iluze a je broušen a broušen, až se dopracuje do pana Jordána, ti lepší do mlčících panů Habadů...nadčasové se skvělými herci.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Proč dneska nikdo neumí nebo nechce natočit takhle dokonale profesionálně zvládnutý seriál? Báječná společnost a staré známé klišé: pohlazení po duši. Víc komentářů netřeba, dokonalý šperk.

Dita Saxová (1967)

Žádná emoce nepřebije a nepřináší radost ze života, přežít a nežít, dokonalá beznaděj nejen Dity S., ale vlastně svým způsobem skoro všech. Skvělý Karel Höger.

Ať žije republika (1965)

Skvělý Zdeněk Lstibůrek! Kachyňou perfektně přečtení malí rošťáci s něžnou duší, asi býval také malým klukem ;-) Drsné, působivé, napínavé, svým způsobem dokumentární, dojemné...Zvířata jsou lepší než lidi.