• Hudební

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Byť svým způsobem uznávám tento žánr jako dílka alespoň pro zasmání, tak tady nenacházím ani to. Nejlepší byli snad ti hroši a hadi...

Hasiči (2010) (TV film)

Přes míru ctižádostivá a trochu moc dobrá a se sebou spokojená Veronika (Hana Vagnerová), slušelo by jí méně urputnosti. Velitel (Miroslav Etzler) typicky odměřený, ale nakonec snad správný chlap, spoleh spíš na Etzlerovu vizáž bez snahy dalšího rozvinutí postavy, omezeno na konflikt s hlavní hrdinkou a střípky ze života: hasiči si hrají, hasiči večeří…Předvídatelná linie příběhu, která se zbytčně větví do spousty nakousnutých témat, patrně příprava půdy pro následně nenavazující seriál. Často přehnané napětí a akce, v místech, kde se to podařilo udržet na uzdě, celkem účinné. Zajímavěji nakonec vyznívá komorní pátrání a záchrana malé holčičky než bombastické hašení hudebního kluku. Herecké výkony spíš standardní než nadprůměrné.

Smyčka (2009) (TV film)

Naivita se neodpouští, soudruh Soukup! Skvělé drama.

Der Besuch der alten Dame (2008) (TV film)

Na námět slavné divadelní hry Friedricha Dürrenmatta - o pomstě, morálce, lásce a síle peněz. Na první pohled jednoduché morální rozcestí, které však přináší další a další otázky a výpovědi o člověku v zajetí různých pohnutek, v tom mi Dürrenmatt připomíná trošku Karla Čapka. I přes pouze kusou znalost němčiny mi toto provedení připadá lepší než náš TV film Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, ačkoli ani ten není vúbec špatný, jen Christiane Hörbiger mi typově pro tu roli připadá lepší. Bohužel jsem na divadelních prknech neměla možnost vidět v této roli třeba Jiřinu Jiráskovou nebo Soňu Červenou, což muselo být jistě neméně zajímavé.

Paralelní portrét (2005) (TV film)

Není jednoduché vážit na miskách vah svůj život, navíc veřejně, opravdově a v pravdě. Smekám!

Povodeň (2005) (TV film)

Bez jakékoli frázovitosti koncert obou Jiřin, absolutně všechno jsem jim uvěřila. Krásné dialogy a žádné černobílé charaktery, zkrátka lidskost.Jiří Strach navazuje silnými, lidskými příběhy na Františka Filipa, zdá se mi, a to je moc dobře!

Zlatá brána (2004) (TV film)

Naprosto skvělá Marta Vančurová, krásný kontrast mezi ní a představitelem onoho Moldavana (Bestčastnyj), skromná, jemná žena s velikou vnitřní silou.

P.F. 77 (2003) (TV film)

Skvělá Vlasta Chramostová, přesná atmosféra doby; reklamy, šlágry, šeď, strach...ale opravdu hlavně 100% V. Chramostová, gesta, intonace, pravdivost, ví, o čem hraje...