The Dark and the Wicked (2020)

Perfektne atmosférické ! Ten ťaživý nepríjemný pocit pretrvával celý film. Strašenie a des postupne gradoval. Veľa sa tu nevysvetlilo, dostali sme jeden priestor, par hercov, par informácií a perfektne to fungovalo. Ist na toto do kina, tak sa tam poseriem. Škoda :D  Videla som to o 4 roky neskor, oblecenie ušetrené :D

Knihy smrti (2020)

Vau dost dobre pribehy ! V poslednej dobe hadam najlepsie co som videla. Mozno som to prepalila s tym plnym poctom hviezd, ale fakt sa mi to pacilo a to uz je k hororom u mna co povedat, vela je brakov, ale tieto na prvy pohlad odlisne pribehy boli perfektne prepojene, pozerala som sama v noci, tak som sa obcas aj neprijemne bala :D  Nechybalo tomu napatie, hroza, lakacky, krv a putavy dej. No co viac si mozem priat….

The Deep House (2021)

Super super super a tlieskam !!!! Originálne, strašidelné a napínavé. Mne osobne sa film veľmi páčil a nič podobné som ešte nevidela. Možno by sa čosi našlo, čo tomu vytknúť, ale ja nechcem nič. Dostala som všetko čo som chcela.

Batman (2022)

Z kina som odchádzala nadšená! Po Nolanovej sérii môj ďalší najobľúbenejší Batman, určite nie druhý, ale stojí v  rovnakej línni, pretože to je ako miešať hrušky s jablkami. Chcem veľmi vyzdvihnúť, že film nebol zameraný na akciu a bolo jej menej a viac sa sústredil na hádanky, príbeh, vnútro hlavnej postavy. Hudba bola skvelá, ten klavír tomu dal úplnú čerešničku, navyše zvýraznený zvuk ťažkých topánok keď Batman chodil mi pripomenul Tyranta z Resident evil (možno len mne) a to zmocňovalo tú jeho desivú auru s ktorou sa na neho dívala väčšina ľudí. Bol úplne inak vykreslený, viac ľudsky, viac ako freak. Myslela som si, že práve toto sa mi páčiť nebude, ale bolo to naopak. Super bola tá ponurná daždivá atmosféra, minimum farieb a la noir detektívka, lebo v takomto duchu sa to nieslo, dali veľký priestor aj Gordonovi, konečne. Kamera tiež skvelá, pomalé zábery až niekedy symbolické. O hercovi hlavnej postavy Robertovi som nemala najmenších pochýb, zhostil sa toho ukážkovo. Nad filmom by som sa mohla rozplývať do zajtra. Batman vždy bol aj bude moja srdcovka a tomuto by som dala aj 6*

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Túto sériu som videla až ako tretiu v poradí, ale za mňa jednoznačne najlepšia. Nebudem ani spomínať ústrednú dvojicu hercov ktorí hrajú skvelo. Titulná pesnička, flashbacky, hnusná, ťaživá pravda, ktorá sa pomaly rozuzľuje  boli pre mňa hlavné body tejto série. Áno, je to tak podobne v každej sérii predsa, poviete si, no táto sa niečím ale odlišuje. Má to akési korenie, tŕpla som, niekedy ani nedýchala napätím čo bude ďalej každým dielom a  finálne to niečo vo mne zanechalo, túto sériu si budem dlho pamätať....tlieskam

Na návštěvě (2015)

Takto sa to robí, do psej matere ! :D raz za čas sa nájde takéto skvelé dielko, ktoré ma baví od začiatku do konca. Postavy perfekto - deti zlaté a vtipné, starí rodičia zas dobre prepnutí. Budovanie atmosféry bolo na jednotku, mráz mi behal po chrbte a to som už dlhšie nezažila, finále tiež super, naozaj som nadšená.

Maják (2019)

Dvojica vynikajúcich hercov si dáva svoj battle v tomto ťaživom, nepríjemnom, studenom, mokrom a špinavom filmovom počine. Jeden maják, nehostinné prostredie,  protivný kolega a večer sa môžeš akurát tak ožrať, no z toho by sa jeden zbláznil :) Nemala som zrovna príjemné pocity pri sledovaní, a presne tak to aj malo byť, bolo to silne atmosférické a oceňujem snahu režiséra natáčať to štýlom, ktorý sedí do doby, v ktorej sa to celé odohráva. Bez váhania dávam za 5 a dík, že nakoniec pán režisér vystrihol tú záverečnú scénu, ktorá tam pôvodne bola :D

Na nože (2019)

ja proste milujem takéto detektívky, už od mala.....dlho som podobný film tomuto nevidela a teraz mi tak dobre padol. Sympatický casting, zamotaná a napínavá dejová linka ktorá drží diváka v napätí a zároveň aj pobaví. Oddychový a fakt veľmi pekný film, pretože som sa po jeho pozretí cítila tak nejak...spokojná a fajn :)

Apostle (2018)

Bolo to úplne geniálne, tá kamera, hudba, hlavná postava a jeho výraz ktorý korešpondoval s celkovou ponurnou, temnou, zlovestnou atmosférou. Boli scény kedy mi to až drásalo nervy- v dobrom zmysle slova. Bolo to napínavé, príbeh ma zaujal hneď, prostredie a celkový vizuál veľmi dobre vykreslený. Celé to proste bolo skvelé, nič mi tam neprekážalo, budem odporúčať ďalej a za mňa si to zaslúži aj 5* a nie, Wicker Mana som nevidela.

My (2019)

nerozumiem tak nízkemu hodnoteniu, mne sa to fakt páčilo a ešte doteraz, keď si spomeniem na tie ich výrazy tváre mi behá mráz po chrbte. Desilo ma to, občas aj pobavilo aj zmiatlo, nič viac som od toho nechcela a preto som úplne spokojná.