Nájemní zabijáci (2011)

Film mě neskutečně bavil a líbil se mi. Jen holt věk už Jeanovi nikdo neodpáře. Vzpomeňme si na jeho filmy z minulosti, kdy byl hlavní akční ikonou. Jó to byla klasika. Stále umí zahrát dobře, ale už to nikdy nebude to, co to bývalo, to je jasné. Dále hodnocení trošku sníží role Scotta Adkinse. Herce, kterého mám rád, ale stále čekám na něco, kde bude ukázáno jasně, co umí nejlíp. Něco podobného Neporazitelnému Boykovi. Celkově ovšem hodnotím 80%, což se rozhodně dá pokládat za úspěch.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Geniálmí a vynikající dílo. Minutou od minuty se jasně mění děj a přicházejí zvraty, které bych nikde jen tak nečekal. Herecké výkony skvělé, kamera super a scénář na tom rozhodně není hůře, ba naopak. Kdo by čekal, že se může život obrátit vzhůru nohama, když jde pouze člověk omrknout své nové pracoviště o den dříve, aby údajně zapůsobil a udělal dojem na své kolegy. Otázkou však zůstává, zda-li novými kolegy jsou bachaři nebo právě muklové. Stojí to za to. Za mě 90%.

Můj strýček z Ameriky (1980)

Na to, že moc francouzskou tvorbu nemusím, tenhle snímek mě celkem zaujal a utkvěl mi v hlavě na dost dlouhou dobu. Řekl bych, že se drží celkem slušné pozice nad průměrem, ale procentuální hodnocení za sebe musím srazit za až zbytečně dlouhou stopáž, což ve většině případů nemám rád a na čemž se v dosti velké míře podepsal i velice chaotický styl celého provedení, kde měl i soustředěný člověk problém se neztratit a zůstat v obraze. 70%.

2001: Vesmírná prda (2000)

Chvílema vtipné, chvílema trapné. Obsazení sympatické, výkony špatné. Masky dobré, triky otřesné. 60% se zamhouřenýma očima.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Před lety v kině vynikající atmosféra. Tentokráte doma to nebylo o nic horší, ba snad i naopak. I po několikátém shlédnutí je snímek jasně a prokazatelně emotivní, plný náboje dramatické energie, jenž nurí diváka sledovat, co nastane dál. Jedno z nejlepších Snyderových děl, není-li dokonce samo nejlepší. 95%.

Fighter (2010)

Celkem nuda. Nějak mě film nenadchnul a nemohl jsem mu vůbec přijít na chuť. Sice bylo pár momrntů, kde jsem se dokázal soustředit na sledování, ale to je tak nějak cirka všechno. Tohle prostě není pro mě.

Total Recall (2012)

Colin Farrell opět ukázal své kvality, co se herectví týče, Kate Beckinsale krom nich ukázala i kvality jiné. Ikdyž se to příliž nepodobalo originálnímu Recallu s Arniem, stále je to svým způsobem podle mě dosti kvalitní snímek. Herecké výkony skvělé, obsazení více než sympatické, efekty také dobré. Co víc si v dnešní době při narocích na kvalitní film přát? 80%.

Experiment: Zombie (2006) odpad!

Ani jsem to nedokoukal. Delete a už nicky víc. Co to proboha bylo?

Blázinec na koleji (2003)

Jak již sám název napovídá, jde jedním slovem opravdu o blázinec. Ano, dá se tomu zasmát, to je pravda, ale přijde mi to až zbytečně moc zamotané. Zlatá střední cesta, 3 hvězdy, 60 %

K-19: Stroj na smrt (2002)

Fascinují mě příběhy lidí, kteří jsou uvězněni v ponorce v hlubinách oceánu a čelí kdejakému nebezpečí. Více to nutí člověka zamyslet, pokud se jedná o situaci, která je inspirována nějakou skutečnou událostí. Z řádu ponorek je dle mého vkusu a názoru tento snímek rozhodně jedním z nejlepších a vždy přijde vhodná chvíle si jej pustit znovu a znovu, Hodně dramatický náboj, mé hodnocení je 80%.