Andrea za hranicou (2014) (seriál)

Takto, milé slovenské dievčatá, dopadne vaša slovenčina, pokiaľ to zbližovanie sa s jazykom českým zoberiete smrteľne vážne a nebudete pravidelne rozprávať tak, ako vám rodný slovenský zobáčik narástol. Trhá to uši a ašpiruje na predabovanie. A to máme toľko nádherných, príjemných, uchu lahodiacich ženských hlasov ...

Nymfomanka, část I. (2013)

Návrat ku filmárskym začiatkom malého Larsíka, ktorý už v 11-ich ... http://www.csfd.cz/film/317365-turen-til-squashland/ ... na nete momentálne zhliadnuteľné na ... http://vimeo.com/37776144 ... predznačil, okolo čoho sa bude točiť jeden z kúskov jeho tvorby. Zakiaľ v mladosti to bolo okolo klobásky, ktorá sa fakt podobá na pipíka, o pol storočia neskôr to je okolo pipinky - tentokrát sa to zaobišlo bez kamufláže jedlom, hoci aj tu bola o ňom reč. A dokonca aj záver animáku má niečo spoločné s Nymph()mankou, to by jeden neveril, ako sa povie 'koniec' po dánsky ... :)

Raději se bojte (2011) (seriál)

Videl som to párkrát a vždy som najviac držal palce tým mladým "delikventom" , ktorí dokázali najdlhšie hrdinsky odolávať všetkým tým šialenostiam zo strany či už bacharov, bachariek, ako aj bububu robiacim, oheň a síru "dštícím" dlhodobejším obyvateľom jednotlivých "nápravných" zariadení, majúc na tvári výraz: FUCK YOU ALL !!! Ak má niekto diagnózu psychopat(ka) a k tomu neodolateľnú túžbu dávať úchylné lekcie morálky mládeži, to všetko s požehnaním US štátu a TV štábu, tak hor sa zamestnať v Štátoch, privítajú ho, ju tam s otvorenou náručou, priamo bez výberového (k)onania.

Adela show (2010) (pořad)

Najprv, čo by ma bývalo potešilo v dobe vysielania premiér jednotlivých častí: určite dlhšia minutáž venovaná tomu, ktorému hosťovi. Veď keď už niekoho máme v kresle, tak z neho vyžmýkame, čo to dá. Nie, že len čo si sotva sadne, prehodí pár slov a viet a už ho vyháňame do zákulisia, lebo síce bol(a) si fajn, ale time for You is over. OK, prvá hviezda za pravidelnú dobrú náladu Adeliných troch spolukomentátorov, ktorým sa sem tam zadarila No.1 hláška, druhá hviezda za ružovučké, mäkkučko pôsobiace, na omak príjemné sofa pre hosťa, third star for Adela, ktorej existencia v TV svete spôsobuje širokú škálu emócií od absolútneho nenávidenia až po nekritické zbožňovanie, štvrtá za Marcela Forgáča - ten chalan, teda hlavne jeho slovný prejav má naozaj niečo do seba a nakoniec piata, tá je momentálne za príjemný vysielací čas repríz na TV Doma, nejakú tú hoďku po polnoci - akurát tak zapnúť automatický OFF na 40 minút a plynule prechádzať z tohto sveta do toho s ďaleko väčšími možnosťami, aj keď ani tie from this world nie sú na zahodenie.

Americká krása (1999)

Najviac broja proti buzerantom (Cigánom, čiernym, iným, nie našim ...) práve tí, ktorí nimi najviac sú. Nie navonok, fyzickými očami a ušami viditeľní, počuteľní, tými vnútornými ale celkom určite. Menu Suvari baliacu 40-nika(???) ako štyridsiatnik jednoducho nemôžem iné ako zbožňovať. Aj keď viem, aké riziká to prináša. No pre tých 15 minút AndyWarholovskej slávy vo svojom vlastnom malom svete to stojí za to. Even if I had to to die. Tomorrow or today. Veď Veď(interesting - na konci riadku to nedáva mäkčeň) pozemskou smrťou tak málo končí a tak veľa ešte len začína.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Baby, dievčatá, ženy. Odolávajte! Prosím. A robte nám to čo najťažšie! Aby sme mali dôvod sa zlepšovať a zdokonaľovať. Poklad z najhlbšej hĺbky či najvyššej výšiny je najcennejší. A práve po takom najviac túžime. Latku môžete znížiť, a aj to často robíte, ale potom vždy nariekate, že "Prečo práve ja?" No práve preto.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Koľkokrát som si len vo svojom 40+r. dlhom živote vypočul, že sa s Timom Robbinsom podobáme a ja sám viem, že to zďaleka nie je len podobnosť fyzická, ale hlavne tá podstatnejšia ... so psyché hlavnej postavy tohoto CSFD No.1 masterpiecu. Andy Dufresne vie, čo vie a nepotrebuje to dokazovať. Dobré sa chváli samo, voňavý, čerstvo upečený chlieb nepotrebuje zbytočnú, predražujúcu, ohlupujúcu reklamu v TV, aby si ho niekto kúpil, priťahuje a vyzýva k po(u)žitiu jednoducho svojím bytím.