Deštivý den v New Yorku (2019)

Příjemná oddechovka, která po značné době ukazuje již téměř ztracený um barda Woodyho Allena. Celý film stojí a padá na milenecké dvojici Chalamet/Fanning, přičemž Ellie je ve své prostotě rajcovní jako Ginny Weasley v kouzelnickém hábitu od Madame Malkinové. Po celou dobu metráže jsem se nepřestal bavit nekonvenčním filosofováním obou hlavních aktérů zakončené Ellie v prádle spodním. Následné au revoir bylo jen malinou na hoře slazené šlehačky. 80 % Celosvětový příjem ke 2. 3. 2020: $20,810,600, což je 0,83 násobek rozpočtu

Odříznutí (2018)

Odříznutí je skvělým německým thrillerem, který vsází na to, že scény z márnice osloví minimálně nekrofilní jedince a případy, které jsou znechuceni současnou US produkcí. Současně je nutné podotknout, že pro jedince fascinované uměním patologie je tento film jako dělaný. Příjemné zábava pro propršené odpoledne. 74 %

Srážka s láskou (2019)

No, tak tu máme prezidentskou kandidátku, která je ještě tupější, než playboy Donald a konzumenta marihuany, který je tupý jak tágo a nějakým způsobem dokáže přežít skok ze čtvrtého patra (takže jakýsi poddruh Kpt. Ameriky). Film má šťávu, ale pouze úvodních dvacet minut, zbytek metráže je křeč plná kýče. 45 % Celosvětový příjem k 26. 2. 2020: $53,859,936, což je 1,35 násobek rozpočtu

Korunní princ (2015) (TV film)

Duo Josefíková/Hádek hraje tak přesvědčivě (a Josefíková je kus), že na zápletce následně záleží zcela minimálně. Nicméně jelikož se jedná o pohádku pro malá děcka, tak dobro zvítězí nad zlem a zlosyn přijde o postel s nebesy. A Josefíková? Být ve filmu alespoň v bikinách, tak by se Korunní princ mohl vměstnat do užšího výběru cen Akademie. 71 %

K oblakům vzhlížíme (2014)

Jelikož v současné době pobývám na Ústecku a současně jsem na střední škole měl čest s individui, kteří před vyučováním túrovaly své fabie za vzdychotu prvaček, které toužily někoho podobného získat do užívání. Jenže to má i stánku stinnou - kupříkladu lančmít k snídani, k obědu a k večeři. A to fakt nechceš. 68 %

Magický hlas rebelky (2014)

Tak musím uznat, že Marta byla zamlada skutečně kočka s hlasem, který bych doma definitivně dennodenně nechtěl poslouchat. Nicméně samotné zpracování dokumentu je stručné a skutečně vypichuje pouze stěžejní události zpěvaččina života. A takový by každý dokument měl být. 75 %

Le Mans '66 (2019)

Před pár dny jsem si pro sichr pustil legendární Le Mans s McQueenem, který sic postrádal lyričnost, avšak z pohledu benzinového fanatika nabídl přesně to, čemu se novodobému Ford v Ferrari citelně nedoznává. Kdyby film netáhl pouze Christian Bale a současně nebylo ve filmu tolik patetických výjevů, tak by film byl definitivně lepší. Na stranu druhou se jedná definitivně o skvělý zážitek (především pokud dáte volume up). 85 % Celosvětový příjem k 25. 2. 2020: $225,221,051, což je 2,31 násobek rozpočtu

Magická dívka (2014)

Tak to by mě vážně zajímalo, co se s tou naší běhnou zvracející z okna na ulici stalo v místnosti za zrcadlem. Asi grupáč v s horskými trolly v kombinaci s masáží od harpyje. Nicméně nejlepší byl závěr, kdy dívka v anime kostýmu schytá kuli do palice. 78 % Celosvětový příjem k 21. 2. 2020: $213,782

Mai wei (2011)

Bohužel se jedná o zcela standardní zápletku, která v závěru vyplivne to, že i nepřátelé mohou být přáteli a podobné splašky. Nicméně filmu nelze upřít autenticitu záběrů na bitevním poli, které by stálo za to zhlédnout i v kožené sedačce kinosálu. 64 % Celosvětový příjem k 21. 2. 2020: $16,653,488, což je 0,72 násobek rozpočtu

Šokující odhalení (2019)

Bombshell je unikátem v tom, že se z hloupých žen snaží udělat oběti. Šéf dá nemravný návrh a ženy toužící po kariérním posunu souhlasí. A je blowjob. Za dvacet let si začnou stěžovat, co že si to ten šéf dovolil. A všichni jim dají za pravdu. Jediným důvodem, proč je film dobré si pustit je Margot Robbie. 33 % Celosvětový příjem k 19. 2. 2020: $51,495,003, což je 1,61 násobek rozpočtu