Až vyjde měsíc (2012)

Nečekaně PERFEKTNÍ! Zcela unikátní snímek z ostrovů Nové Anglie vás okouzlí svým prazvláštním humorem či netradičním zpracováním. Bezvadné zmixování dětských představ s reálnými problémy. Samotný escape a následná pouť napříč ostrovem je prostě kůlová! Inventura v lese, tanec na pláži, konstatování, že ta prsa snad ještě porostou nebo jen antivirák Norton co by vedoucí skautů... A je toho mnohem víc. Obsazení skutečnými hvězdami je sekundováno skvělým Desplatem. Share! 92% Celosvětový výdělek k 5.11.2012: $64,478,885

Rocky Balboa (2006)

Tak mi připadá, že si Sylvester chtěl dokázat, že po ochabnutí penisu dokáže být alespoň v něčem majstr sveta omoleta! Ne že by patřil na "vrakáč", ale že by vydržel patnáct kol s namachrovaným oblíbencem Ku-Klux-Klanu? Jediný, kdo měl v Balboovi rozum je jeho synátor, jenž mu KONEČNĚ poradil, že box nejsou jen direkty, ale i krytí. Mimochodem ta PC simulace byla naprostá kokotina! Kokotina, jenž způsobila match, kokotina, na níž reakovali experti. Každá série jednou končí a já osobně jsem rád, že ji mám za sebou. 70% Celosvětový výdělek k 5.11.2012: $155,721,132

Rocky V (1990)

Po přečtení obsahu jsem začal zvracet svíčkovou od oběda. Bohudíky, ta implementace do filmu samého se vyvedla. Netradiční bylo taktéž zakončení - žádné bitkování v ringu s následným zvedáním přitrouble přezlacených pásků, ale pěkná pouliční bitka s plavým hnidopichem. 75% Celosvětový výdělek k 3.11.2012: $119,946,358

Rocky IV (1985)

Krutě prostoduché - přesto fantastické! Definitivně se jedná o nejlepší díl v celé sérii Rocky. Příběhu vůbec neuškodilo přesunout se za oceán do kraje vodky a čokoládových bonbónů. Za úspěch může Rocky IV vděčit vskutku výbornému hudebnímu doprovodu, jenž byl průměrný, ale do Rockyho zapadl jako dědek na babku. Osobně box vůbec nesleduji, ale myslím si, že taktika "zásadně se nekrýt" není přespříliš oblíbená (pokud vás zrovna neopustila manželka a vy nechcete dostat do držky). Tleskající tajemník ÚV KSČ byl až moc přeidealizovaným prvkem. 88% Celosvětový výdělek k 2.11.2012 činil: $300,473,716..........275. nejvýdělečnější snímek historie

Rocky III (1982)

Opět totální nesmysl, ale dalo se na to koukat. Vousatý afroameričan byl ztělesněním ďábla. Avšak nikoli díky svému bojovému umu, ale díky svému chlubilství. 70%

Rocky II (1979)

Úplně totožné s jedničkou. Devadesát minut samou nudou sjíždíte facebook, aby jste v závěru mohli vidět nečekané vítězství, jež snad každý divák musí čekat. Osobně jsem zhrozen z faktu, že mne čekají ještě čtyři díly, od nichž se dá očekávat, že budou opět naprosto totožné s jedničkou. 60% Výdělek k 31.10.2012 činil: $200,182,160

Skyfall (2012)

Pětihvězdičková pohádka nebo jen geograficky-akční snímek. Definitivně to nebylo dokonalé - to by ale od filmu s Judi Dench taky nikdo neočekával. Poněkud chaotické entré po pár minutách končí poněkud předlouhou pauzou, v které jste nuceni poslouchat Adele, která je dle slov Karla Lagerfelda poněkud obézní (o tom není sporu). Pak přichází něco pro milovníky hazardu - Shanghai a Macao. Zamilované toť země všech velkých korporací, jež nerady platí daně. Je až téměř zarážející, jak důkladný výcvik musí agent jejího veličenstva mít - profesák na bagr jen dokládá proslavenou britskou preciznost (na film Sunshine zapomeňte!). Závěr byl působivý po všech stránkách, jen chudák Judi to už nerozdejchala. 90% Celosvětový výdělek k 23.5.2013: $1,108,561,013, což je 5,54 násobek budgetu..........7. nejvýdělečnější film historie

Agatha Christie's Poirot - Dvacet čtyři černých kosů (1989) (epizoda)

Opět stejná kombinace nevěřícího Jeppa, šaškovského Hastingse a geniálního Poirota. I malá změna ve stravování neunikla pohledu belgického požírače pralinek. Podivuhodná vlastnost vetříti se kamkoliv pro trochu žvance na svačinu je Herculovi vlastní. 78%

Rocky (1976)

Nuda (dle golfisty je to ale skvělé!). Rocky podlejzá ošklivce ze zverimexu, protože doufá, že by mu snad mohla tzv. "DÁT". Po zjevně uspokojivém koitusu jde Rocky namlátit hřbety hovězímu dobytku. BBC přenáší "nakládačku" živě, a tak celé Spojené státy vidí, jakou Rocky má kuráž, když obětuje i své opečovávané klouby. Dva týdny jezdí Rocky "NAHORU A DOLŮ" a pak snad nikoho nepřekvapí, když toho šaška afroamerickýho naklepe jak vepřový řízky na Boží hod. 60%

Equilibrium (2002)

Jak už poznamenal kolega bambusacek, tak se jedná o zdařilé pokračování Matrixu. Jedinou odlišností je snad jen Bruce Wayne a uživatelsky příjemnější prostředí. Nebylo řečeno, kdeže se toto story odehrává, ale dá se předpokládat, že ve Spojených státech - tam je možné vážně vše. Vtipnou vložkou je už zaběhlá tradice, že král severu Sean Bean prostě vždycky a všude zemře. 88% Celosvětový výdělek k 29.10.2012: $5,359,645