Godzilla II Král monster (2019)

Musím konstatovat, že variabilita monster mě potěšila do té míry, že jsem zcela úspěšně ignoroval dějovou zápletku, která nedávala pražádný smysl. Retrospektivně je nutné říci, že Godzilla pobíhající po New Yorku byla zakrnělou a neschopnou pratetou současné Godzilly, která chrlí elektřinu (?!), střílí radioaktivní sliny (!!!) a hlavně chrání lidstvo před hydrami a sfingami o velikosti V Tower. Taková podivuhodná zvířata a kde je najít verze 2.0. 73 % Celosvětový příjem k 22. 8. 2019: $385,838,568, což je 2,27 násobek rozpočtu

Chvilky (2018)

Boková to věru nemá jednoduché – o milence se musí dělit, matce musí uklízet zahradu, otci pomáhá v lesním hospodářství, babču vozí po doktorech a dědovi masíruje proleželé kyčle. A pokud chce dostat rozhovor, musí si před hudebníkem sundat spodní prádlo a zatancovat čtverylku. Takže je vlastně takovým Harry Potterem před obdržením zvacího dopisu z Bradavic. 77 %

Útěk do Budína (2002)

Útěk do Budína je nezvratným důkazem toho, že Sokol není jen otravným moderátorem, ale i hercem, který dokáže zahrát na úrovni prvorepublikového šovinistu s trvalým bydlištěm na Dózsa György út 42-36. I přes jistou rozvleklost film definitivně nenudí, ba zjev Bolka Polívky je stejně vítaným jako Harryho mokrý sen o komoře s hadem a panem Weasleym. 72 %

It's All Gone Pete Tong (2004) odpad!

Tenhle film šel úplně mimo mě. Smyslu jsem v něm nenašel. odpad!

Hellboy: Královna krve (2019)

Hellboy je tu v novém hávu, který připomíná mix Letopisů Narnie a toho filmu, kde se bijí vlkodlaci a upíři. Nejvtipnější částí filmů je asi atak obrů, který připomínal bitku v umývárnách bradavického hradu. V závěru pekelnému chlapci narostly rohy a přibylo jablko se žezlem. A může se kralovat! 63 % Celosvětový příjem k 21. 8. 2019: $21,903,748, což je 0,44 násobek rozpočtu

Jsem vrah (2016)

Tak musím konstatovat, že už i Poláci mají zajímavější a kvalitnější tvorbu, než Češi. Poláci se zcela evidentně nebojí kontroverze a praštili do toho - popřeli usvědčení nejslavnějšího polského sériového vraha, ale současně nenabídli alternativu, kdo že může být tou polskou verzí lorda Voldemorta. 85 %

Kontraband (2012)

Baltazar je jediným hollywoodským režisérem, který mi dobrovolně potřásl rukou, a proto se mě dotklo, kterak se tvůrce Everestu může spustit s podobným nesmyslem, který nemá šanci zaujmout ani bývalého odrážeče či člena tchoříčkového klubu. 25 % Celosvětový příjem k 21. 8. 2019: $96,262,212, což je 3,81 násobek rozpočtu

Všechno bude (2018)

Film stojí a padá na výkonu dvou hlavních hrdinů, kteří jsou tak fantastičtí neherci, že každého diváka musí definitivně oslovit. Konkrétně výkon obtloustlého hrdiny, který zuřivě touží po koitu interuptu se stopařkou je tak spontánní, že mu snad i každá romanticky založená děvečka odpustí, jak vtíravě se dožádá výše uvedeného koitu. Kdyby bylo možné přeobsadit Ronalda Weasleyho, tak tlouštík je skvělou volbou! 69 %

Apollo 11 (2019)

Pure dokument, žádné emoce, a proto nechápu, proč je kolem toho tolik povyku. 57 % Celosvětový příjem k 19. 8. 2019: $9,039,891

Potvora (2017)

Ženy (a obzvláště ty severské) jsou pěkné hyeny, ale ruku na srdce – hlavní hrdina ji to velice usnadnil. Pokud jste fanoušky vztahu Ronalda „Lolánka“ Weasleyho a Levandule „Meduňky“ Brownové, tak v roli hyeny je právě Levandule, avšak Ronald Weasley ji nenechá zajít tak daleko jako potomek Odyna. 77 %