Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Po rekordne rýchlom zhliadnutí všetkých štyroch sérií musím zhodnotiť, že od čias Prison Break som nevidel, tak premakaný seriál. Precízne napísané postavy, dej a zvraty, ktoré sú dávkované v takom tempe a štýle, že človek si vytvorí závislosť od prvého dielu. 1. a 2. séria sa zaradili medzi to najlepšie, čo som kedy videl a aj keď nie je jednouché byť originálny po druhý krát s rovnakým nápadom, musím uznať, že 3. a 4. séria sa tvorcom podarila poňať oveľa kvalitnejšie ako tomu bolo v prípade Prison Break.

Pátrání (2018)

Šiel som do kina na film s klasickou zápletkou, natočený zaujímavou formou a dostal som mega prepracovaný príbeh plný originálnych zvratov a natočený tak originálne a pútavo, že som si každú minútu filmu vychutnal fakt naplno. Môj nový adept v TOP 10. :)

Brimstone (2016)

Skvelý film, od ktorého nečakajte nič dobré. Doslova. :)

Nepříjemné pokračování: Nebát se říct pravdu (2017)

Keď sa rozhodneš svoju moc využiť v prospech celej spoločnosti. Al Gore, bývalý Vice prezident USA, opäť opisuje narastajúci problém globálneho otepľovania, ktorý skvele zhrnul už v prvom diely a po 10 rokoch potvrdzuje svoje predpovede. Prvý diel bol skvelý a tento sa stal obohacujúcim doplnkom. DiCapriov - Before The Flood sa mi páčil, no tento ponúka aj konkrétne riešenia a vyzýva obyvateľov celej planéty Zem k uvedomelým rozhodnutiam a činom.

Jigsaw (2017)

Musím sa priznať, že herci mi neprišli dvakrát sympatickí a konali častokrát nelogicky. Dialógy boli plytko napísané a celé mi to prišlo viac akčné ako napínavé. No napriek tomu, že už nejde o klasickú sériu SAW, ale novú sériu Jigsaw, tak musím uznať, že sa im podarilo obstojne nadviazať na predošlé diely a záver si zachoval presne ten punc, ktorý milovník Saw série očakáva.

Dunkerk (2017)

Beriem, že tento film mal v prvom rade vystihnúť strach, zúfalstvo a beznádej, ktorú cítili uväznení vojaci počas evakuácie v Dunkirk. Prvých 5 minút to vyzeralo naozaj skvele a dobre som sa na to naladil. Scény boli skutočne autentické a v kine to naozaj dunelo ako na vojnovom poli. No celý film bol len akýsi bezduchý dokument zostrihaný z náhodných scén, ktoré dokopy netvorili žiaden súvislý dej. Čo mi ale najviac chýbalo, bol fakt, že postavy nemali dokopy žiadne mená ani príbeh, s ktorým by som sa vedel s nimi stotožniť. Boli to prázdne postavy, ktoré nemali čo hrať. Tom Hardy sa vznášal v oblakoch, Cillian Murphy sa plavil zavretý v podpalubí lode a obaja za celý film dokopy nemali čo povedať, pretože im to scenár nedovolil. Takisto bolo cítiť, že Zimmera to ani zďaleka nebavilo zvučiť, lebo celý film je dokopy o dvoch opakujúcich sa tónoch bez zaujímavejšieho nápadu. Prológ a epilóg krásny, no celkovo nezáživný dokument bez akýchkoľvek faktov či informácií. Neviem prečo sa Nolan rozhodol práve pre tento žáner, ale pevne verím, že pri ďalšom pokuse sa vráti do svojich starých koľají. Tentokrát som sa nechal chytiť do pasce hodnotenia fanúšikov, ktorí sa boja dať najavo, že aj Nolan dokáže natočiť film, ktorý nielen že nechytí za srdce, ale doslova unudí k smrti. Nemám mu to za zlé, ale pri ďalšom filme budem určite opatrnejší. :)

Hunger Games (2012) odpad!

Katastrofálne napísaná, nezaujímavo natočená, nulovo ozvučená vyše dvojhodinová nuda plná prostých dialógov, nudných scén, nesympatických postáv zmýšľajúcich absolútne iracionálnym spôsobom. Vývoj vzťahov medzi nimi totálne odfláknutý, no pri tom scény sa snažia tváriť akoby mali hlbší zmysel. Neviem či jediná vec v tom filme mala nejakú logiku. No hate, ale tak zlý film po každej jednej stránke, som ešte asi nevidel. Tento film ani byť klišé nezvládol poriadne a samotné hry sa neriadili žiadnymi pravidlami. Dopozerať to bolo skutočne neskutočné utrpenie. "Did you blow the food?" "All of it." "You have to win." Odpadol som. :D

Rychle a zběsile 8 (2017)

Síce sa táto séria postupne ubrala iným smerom ako sa pôvodne vydala, ale to, že sa zároveň prestala brať vážne, jej otvorilo nové možnosti k senzačnému humoru. Celý film je plejáda scén, ktoré nepoznajú hranice, sem tam ani logiku, no neskutočne bavia. Poraziť v závode "Ferrari" s "Trabantom" a ešte na spiatočke je teda riadny úlet. :D Do toho tucty vtipných hlášok, príbeh trošku okato vyrozprávaný, ale zato zaujímavo napísaný a celá rodina opäť pokope je záruka kvalitného zážitku, na aký som u F&F zvyknutý. Natočiť 8. diel s takouto špecifickou tématikou a nepodliezť stanovenú laťku je v dnešnej dobe fakt umenie. Pre fanúšika je toto povinná jazda a ja som si ju fakt užil. Nasledujúca zastávka: Zrejme Grécko. :)

Převrat (2015)

Jeden deň, kedy sa celá tvoja osobnosť zmení. Názory a pohľad na veci už nikdy nebudú ako predtým. TOP thriller s traumou na tretiu.